Yeni fischer FID II ve FID II Plus yalıtım armatürleri - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Yeni fischer FID II ve FID II Plus yalıtım armatürleri

Dış ısı yalıtımlı kompozit sistemlere (ETICS) sahip dış duvarlar, binalara insanların ve çevrenin yararına ek enerji verimliliği sağlar. fischer'in yeni FID II ve FID II Plus yalıtım sabitlemeleri ile hafif ila orta armatürler, ısı köprüsü olmadan doğrudan yalıtıma sabitlenebilir. Yenilikçi özellikler, geleneksel çözümlere kıyasla daha fazla verimlilik ve güvenilirlik sağlar.

Yalıtım sistemleri, binaların enerji tüketimini en aza indirirken işletme maliyetlerini düşürür ve bu da onları iklim açısından nötr binaların önemli bir bileşeni haline getirir. fischer şimdi hafif ve orta yükleri ısı köprüleri olmadan harici ısı yalıtım kompozit sistemlerine (ETICS) sabitlemek için yeni FID II ve FID II Plus yalıtım sabitlemelerini sunuyor.

Evrensel uygulamalar

Koli kutuları, elektrikli araçlar için şarj noktaları, çanak antenler veya panjur tutucular – FID II Plus, kimyasal katkı maddesi ile ideal kombinasyonu sayesinde yük taşıma kapasitesinde artı bir puan sağlar. İzolasyon sabitlemeleri ile birlikte, fischer'in Fill&Fix sıvı tapası veya fischer PU köpüğü yük değerlerini %100'e kadar artırır. Kimyasal bileşen, tapanın açıklıklarından yalıtıma bağlanarak vida açıklığına enjekte edilir. fischer'in ürün yelpazesine yeni eklenen fischer FID II yalıtım sabitlemesi, harici aydınlatma, hareket sensörleri, ev numaraları veya kapı zilleri gibi hafif armatürleri ETICS'e sabitlemek için idealdir.

Her iki tapa da ETICS'te her türlü yaygın yalıtım türü ve üst yapısı (mineral yün, genişletilmiş ve ekstrüde polistiren (EPS/XPS), ahşap lifi, poliüretan sert köpük (PU)) ile kullanılabilir.

İnşaatta verimlilik ve güvenilirlik yeni fischer yalıtım bağlantılarının birçok özelliği, kurulum sırasında daha fazla kolaylık, hassasiyet ve esneklik sağlar ve güvenli bir tutuş sağlar.

Tapa ucunun birleşik merkezleme, frezeleme ve kesme işlevi sayesinde, tapalar, yüzeye zarar vermeden yalıtıma tam oturmasını sağlamadan önce hassas bir şekilde vidalanabilir. İşlem minimum çaba gerektirir. 

Çapları 4,5 ila 6 mm (FID II Plus) veya 3,5 ila 4,5 mm (FID II) olan geleneksel vidaların kullanılması esnek işlemeye olanak tanır. Özel uç geometrileri sayesinde, tapalar ön delme olmadan 10 mm'ye kadar mukavemetlere sahip sıvaya vidalanabilir, böylece bu adım atlanabilir, bu da işlemi daha basit ve daha hızlı hale getirir. Daha kalın sıva tabakaları ile çalışırken ön delme önerilir. İzolasyon sabitlemeleri, standart bir akülü tornavida kullanılarak ETICS'e hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. TX 40 bit adaptörleri güçlü bir sürücü sağlar. FID II Plus'ı fischer Fill&Fix veya fischer PU köpük ile birlikte bir sistem olarak kullanırken, vida takılmadan önce kimyasal bileşenin kürlenme süresine uyulmalıdır. Önceden konumlandırılmış kurulumun ardından, tapalar ek olarak sabitleme noktasını neme karşı koruyan bir sızdırmazlık bileşiği ile kapatılabilir. Fişlerin başlığının altındaki özel geometri, temiz bir ayar sonucu sağlar.

Düşük kafa çapı ile FID II aynı zamanda optimize edilmiş bir görünüm sağlar, yani ince armatürler takılırken bile tapa kenarı görünmez, bu da mükemmel bir şekilde gizlenmiş ve aynı hizada sabitleme sağlar. Cam elyaf takviyeli plastikten üretilen yeni ürünler, ahşap elyaf gibi basınca dayanıklı yalıtım malzemeleri de dahil olmak üzere ETICS'te maksimum stabilite sağlıyor. 

Resim yazıları:

Resim 1
Güçlü bir bağlantı: fischer'in yeni FID II Plus yalıtım sabitlemesi, ortam armatürlerini kimyasal katkı bileşeni ile birlikte ETICS'e sabitlemek için ideal sistem çözümüdür. fischer Fill&Fix sıvı tapası veya fischer PU köpük ile birlikte geçmeli kombinasyonun kullanılması, yük taşıma kapasitesini önemli ölçüde artırır.

Resim 2
Yalıtımlı cephelerdeki gelişmeler: Hafif ila orta armatürler, yeni fischer FID II (resimde) ve FID II Plus yalıtım armatürleri ile ısı köprüleri oluşturmadan doğrudan yalıtıma güvenli ve kolay bir şekilde sabitlenebilir. Temiz ve gizli sonuçlar, binaya yüksek kaliteli bir yüzey sağlar. Fiş, mineral yün, ahşap elyaf paneller ve EPS'li ETICS için uygundur.

Resim 3
Doğru kimya: FID II Plus, kimyasal katkı maddesi ile ideal kombinasyonu sayesinde yük taşıma kapasitesinde artı bir puan sağlar. İzolasyon sabitlemeleri ile birlikte, fischer'in Fill&Fix sıvı tapası veya fischer PU köpüğü yük değerlerini %100'e kadar artırır.

Resim 4
ETICS'e kolayca sabitleme: Yeni fischer FID II yalıtım sabitlemesi, harici aydınlatma, hareket sensörleri, ev numaraları veya kapı zilleri gibi hafif armatürleri ETICS'e sabitlemek için idealdir.

Resim 5
Yük taşıma kapasitesinde bir artı nokta: Koli kutuları, elektrikli araçlar için şarj noktaları, çanak antenler veya pencere panjurları - FID II Plus, kimyasal bileşenler kullanarak ETICS'e sabitlemeler için %100'e varan yük artışı sağlar.

Resimler: fischer