TAITRA’dan Bağlantı Elemanları ikili iş görüşmeleri - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

TAITRA’dan Bağlantı Elemanları ikili iş görüşmeleri

Küresel tedarik zinciri yeniden tahsis edilirken Türkiye ve Avrupa pazarı giderek daha da önemli hale gelmesiyle Tayvan Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Ticaret Bürosu, Türkiye, Macaristan ve Polonya'daki fırsatları değerlendirmek üzere bir karar alarak ve Tayvan Dış Ticareti Geliştirme Konseyi'ni (TAITRA) 25 Tayvanlı işletmeden oluşan bir delegasyon düzenlemek için görevlendirdi. 

Tayvan ürünleri, yüksek kaliteleri, özelleştirilmiş hizmetleri ve hızlı üretim teslimatları ile bilinmektedir. Bu heyet öncelikle bağlantı elemanları, el aletleri, kalıp makineleri ve çeşitli bileşenler konusunda uzmanlaşmış, Orta ve Doğu Avrupa pazarlarının otomotiv (elektrikli araçlar dahil), bisiklet, havacılık, elektronik iletişim ürünleri ve inşaat endüstrisi alanlarındaki yüksek talepleri karşılayan şirketlerden oluşmaktadır. Tayvan, dünya çapında Çin’in ardından ikinci en büyük bağlantı elemanları ihracatçısıdır. Müşterilerin yaklaşık %80'i Avrupa ve Amerika pazarından oluşmaktadır. Son iki yılda salgının yarattığı zorluklara rağmen, ihraç edilen bağlantı elemanlarının ortalama birim fiyatı son on yılda önemli bir büyüme göstererek Tayvan bağlantı elemanı sektörünün rekabet gücünü ortaya koydu. Heyet üyeleri arasında olan ADVANCED GLOBAL SOURCING LTD; BMW, Ford, General Motors, Honda ve Toyota gibi büyük otomotiv üreticilerinin tanınmış bir tedarikçisidir. Makine endüstrisinde, 30 yılı aşkın bir süre önce kurulan VERNAL MANUFACTURING & ENGINEERING CO., LTD., başlangıçta OEM üretimine odaklanmışken, hükümet liderliğindeki iş dönüşüm programlarına katıldıktan sonra başarılı bir şekilde kendi markası altında faaliyet gösteren, uluslararası pazara yönelik özel ve hassas ürünlerde uzmanlaşmış bir firmaya dönüştü. Ayrıca delegasyondaki şirketlerin çoğu, yirmi yılı aşkın bir kuruluş geçmişine, kapsamlı profesyonel deneyime sahip ve dünya çapında ürün ihraç eden firmalardan oluşmaktadır. Ortak hedefleri, Türkiye ve Avrupa bölgesindeki pazar payını genişletmek, yakın ve uzun vadeli işbirliği ilişkilerini sürdürmektir.

Tayvan hükümeti, Endüstri 4.0 ve akıllı üretim trendlerine ayak uydurarak endüstri gelişimini aktif olarak desteklemektedir. Tayvan, endüstrilerin dönüşümüne yardımcı olarak şirketlerinin üretim yeteneklerini ve çeşitliliğini artırmayı hedefliyor. Heyetin Tayvanlı işletmelerin Türkiye ve Avrupa pazarındaki konumunu daha da sağlamlaştırması ve Tayvanlı, Türk ve Avrupalı işletmeler arasında daha yakın işbirliğini teşvik etmesi bekleniyor.