FASTENER POLAND® – bağlantı elemanı endüstrisi kutlaması sona erdi - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

FASTENER POLAND® – Bağlantı Elemanları Fuarı 25-26 Eylül 2024'te

İki günlük sektör toplantıları, binlerce söyleşi, onlarca ülkeden konuklar, uzman bir konferans, yenilikler ve prömiyerler. Uluslararası Bağlantı Elemanları ve Sabitleme Teknolojisi Ticaret Fuarı FASTENER POLONYA®'nın 6. sı tam olarak böyle görünüyordu. Ticaret fuarından sonra EXPO Kraków'dan ayrılan katılımcılar ve ziyaretçiler bu konuda çok olumlu yorumlarda bulundular. Öncelikle spesifik ve önemli konuşmalara ve FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı'nın yüksek iş potansiyeline dikkat ettiler. 

İlk müşteriler EXPO Krakow'a gelmeden önce bile, FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı'nın bu yılki yapımının birçok açıdan başarılı olacağı biliniyordu. 15 ülkeden 150 üretici ve distribütör, katılımcıların %77'si yurt dışından olmak üzere tekliflerini sundu. Ziyaretçilerle ilgili istatistikler daha da ilginç. Fuarı ziyaret eden 3.258 kişinin %45'i yurt dışından, 42 ülkeden geldi. Fuara ziyaretçilerin çoğu İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Ukrayna'dan geldi, ancak Hindistan, Tayvan, Brezilya ve Çin gibi uzak ülkelerden de misafirler vardı. Uluslararası iş atmosferi, EXPO Kraków'da yolun her adımında görülüyordu. 

Ticaret fuarının bu yılki yapımının bir yeniliği, enerji, elektrik mühendisliği ve yenilenebilir enerji kaynakları sektörleri için bağlantı elemanları bölgesiydi. Polonya, fotovoltaik pazarının büyüklüğü açısından dünyanın ilk on ülkesi arasında yer alıyor ve Avrupa'da Almanya ve İspanya'dan sonra üçüncü sırada. Sektör, satışlarda sürekli artışlar kaydetti ve dinamik bir şekilde gelişiyor, bu nedenle özel bileşenlere olan talep sürekli artıyor. Enerjiye adanmış bölgede sunulan, yenilikçi ve en yüksek kalite standartlarını karşılayan bunlardı. 

Yüksek düzeyde iş görüşmeleri ve FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı'nın bağlantı elemanı endüstrisinin gelişimine getirdiği potansiyel, katılımcılarımızın görüşleriyle doğrulanmaktadır. DROMET Sp. z o. o. Sp. K. Ticari Direktörü Bay Tomasz Karwowski, her şeyden önce birçok yeni müşteriyle tanışma fırsatını takdir ediyor – (...) Ana hedefimiz ülkemiz dışından yeni müşterilerle tanışmak. Her yıl bu hedefe ulaşmayı başarıyoruz. Bundan çok memnunum. Bu yıl standımızı ziyaret eden yabancı müşteriler arasında daha önce temas kurmadığımız müşteriler de vardı. 

EUROFIX Italia Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Andrea Villa, önemli ve ilginç bir hususa dikkat çekiyor – (...) FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı, dünyadaki diğer etkinlikler kadar büyük değil, ancak çok uzmanlaşmış, bu da her müşteriyle konuşmak için zamanım olduğu anlamına geliyor. Onunla birkaç dakika konuşabilir ve onu ilgilendiren tüm konuları ayrıntılı olarak tartışabilirim. Bu bizim için çok önemli

FASTENER POLAND® Ticaret Fuarı'nın vazgeçilmez bir unsuru endüstri konferansıdır. Her yıl sektör için en güncel konular tartışılmaktadır. Bu kez ana tema, bağlantı elemanları endüstrisinde ekoloji ve ekonomi ile bunların getirdiği zorluklar ve fırsatlardı. En çok tartışılan konu ise CBAM oldu. Yeni düzenlemeler ve bunların yürürlüğe girmesiyle ilgili değişiklikler, AB dışından ürün ithal eden girişimciler için bir başka zorluktur. Bunlar, hepimizin tanık olduğu, yalnızca zorluklarla değil, aynı zamanda girişimciler için fırsatlarla da sonuçlanan, geniş çapta anlaşılan yeşil devrimin bir unsurudur. Ekolojik ve ekonomik inşaat ve yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesi, en yüksek kalite standartlarını karşılayan bağlantı elemanlarına erişim gerektirir. Pazar, bu ihtiyaçlara, bu sistemlerin kullanıldığı zorlu koşullara karşı artan dirençle en iyi çözümleri tasarlayarak ve sunarak yanıt vermektedir. Tüm bu sorunlar saygın uzmanlar tarafından tartışıldı ve konferans hem ziyaretçiler hem de katılımcılar arasında büyük ilgi gördü.