TR VIC 5.8 milyon euro yatırım yaptı - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

TR VIC 5.8 milyon euro yatırım yaptı

TR VIC (Viterie Italia Centrale SpA), 50 yılı aşkın bir süredir Fossato Umbria'da bağlantı elemanları üretmektedir ve ürün geliştirme geçmişi ve yenilikçi tasarım yeteneği ile İtalya'nın en tanınmış üreticilerinden biridir.

TR VIC, İtalya'daki tesisinden birçok tanınmış küresel marka için ürünler üretmekte ve ürünleri dört kıtada birden fazla müşteri lokasyonuna dağıtmaktadır. Özellikle müşteri çizimlerine göre dişli soğuk dövme ürünler ve üretim montaj yöntemlerini geliştirmek için ürünlerin geliştirilmesinde tanınmaktadır.

TR VIC'in ana şirketi olan TR Fastenings, tarihsel olarak elektronik ve teknoloji endüstrilerine bağlantı elemanları sağlayıcısı olarak biliniyordu ve son 15 yılda odak noktası otomotiv sektörüne doğru çeşitlendi ve 1. kademe şirketlerin önemli bir tedarikçisi haline geldi. Dengeli bir müşteri yayılımını korumak için TR Fastenings, ev aletlerini kapsayan sağlık ve ev sektörüne de odaklandı ve VIC'nin satın alınması ona çok daha büyük bir pazar payı vermeden önce bu sektöre daha küçük bir ölçüde tedarik sağlıyordu.

TR VIC'in satın alınmasının bir diğer önemli nedeni, Asya'daki tedarike kıyasla daha hızlı prototipleme ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve teslim sürelerini kısaltabilecek Orta Avrupa'da bir üretim tesisine sahip olmanın avantajıydı. TR'nin halihazırda Singapur, Malezya ve Tayvan'da beş üretim tesisi vardı ve bu satın alma, üretim kapasitesini ve ayak izini önemli ölçüde artırdı.

Kaçınılmaz olarak, mevcut müşteriler Avrupa'da bir TR üreticisine sahip olmaya ilgi gösterdi ve TR VIC IATF16949 akreditasyonunu aldığında daha fazla fırsat yarattı. TR VIC yönetimi ayrıca son teknoloji ürünü bir ısıl işlem tesisini içeren bir yatırım programı başlattı; yeni otomatik paketleme makineleri ve makine ve tesislerin iyileştirilmesi. Bu, yeni dövme, diş açma ve işaretleme makineleri ekleyerek TR VIC'in üretim ayak izini %30 artırmak için yakın zamanda 5 milyon £ (5.8 milyon €) yatırımla sonuçlandı. Bu, Carlo Salvi ve SACMA Group'un 6 kalıplı 6 üflemeli makinelerinin eklenmesini içeriyordu ve bu da TR VIC'in üretebildiği çap aralığını artırdı. Büyüyen makine portföyü, özellikle hizmet verdiği sektörlerdeki daha karmaşık uygulamalar için TR VIC'in kapasitesini de artırmaktadır.

Üretim yerine yapılan yatırımlar; çevresel iyileştirmelere odaklanma ve ofislerin büyük yenilenişi; TR VIC'in seçici bir müşteri tabanına hitap eden modern bir tesis olarak görülmesini sağlamıştır. Ayrıca şirket, 12.000 palet kapasiteli depo kapasitesini daha da geliştirdi. Bununla birlikte, TR VIC'in genel müdürü Stefano Pisoni tarafından başlatılan eğitim yatırımı, işe alım ve personeli elde tutmanın anahtarı haline gelen resmi bir eğitim akademisine dönüştü ve satın almadan bu yana çalışan sayısı neredeyse iki katına çıktı.

İnovasyon anahtardır

TR VIC'in başarısının bir diğer temel yönü de inovasyon olmuştur ve şirket, Fastener Fair Global fuarında Route to Fastener Innovation 2019 ödülünü alan ince sac metal için TR EPW vidası da dahil olmak üzere birçok tasarım ödülü kazanmıştır. Çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makineleri için geçiş bağlantı elemanları da birkaç yıl önce bir tasarım başarısıydı. Dört bileşen, hala yüksek talep gören kombine geri dönüştürülebilir bir bileşene indirgendi.

Diğer bir husus, geçen yıl yürürlüğe giren yeni Avrupa mevzuatı 'Onarım Hakkı' gibi pazarın ihtiyaçlarını karşılamaktır. Kaynaklı ürünlerden sökmeye izin verebilecek bağlantı elemanlarına doğru bir hareket olduğu için bu zaten montaj yöntemlerini değiştiriyor. TR VIC, temel geleneksel bağlantı elemanı yöntemlerine geri dönmeye odaklanan küresel markalarla çalışıyor. 

TR VIC'in yılda 60 milyon parça ürettiği bir otomotiv aydınlatma kümesi montajı için yüksek hacimli bir parça olabilir. Mevcut parça, su girişini önlemek için vidanın başının altında bir neopren rondelaya sahiptir. Bununla birlikte, TR VIC, patentini aldığı, başlığın altında rondela ihtiyacını ortadan kaldıran benzersiz bir özelliğe sahip özel bir vida tasarlamıştır. Bu, ürünün bütünlüğünü, üretim süresini iyileştirdi ve müşteriye maliyet ve geri dönüştürülebilir çevresel fayda sağladı.

TR VIC'in sürdürülebilirlik yaklaşımı, çevre dostu ambalaj malzemelerinin araştırılması ve ürünün üretim alanları arasındaki hareketine kadar ürünlerin temizliğinde de vurgulanmaktadır. Bu yatırım, önümüzdeki iki ay içinde gerçekleşecek dokuz denetimle çok sayıda müşteri tarafından gösterilen TR VIC tesisine olan yoğun ilgiyle TR için gerçek faydalar görüyor. Dünyanın diğer bölgelerindeki jeopolitik sorunlar nedeniyle, TR de müşterilerden ürünlerini 'kıyıya yakın' hale getirme konusunda yüksek bir talep yaşıyor. CBAM'ın piyasaya sürülmesi, Avrupa'da üretilecek ürünlere olan ihtiyacı da hızlandıracaktır ve bu nedenle kapasiteyi artırmak için daha fazla yatırım kaçınılmazdır. Şirketin müşterilere erken tasarım aşamalarında verebileceği teknik desteğin artırılması gelecek için çok önemlidir.

Örneğin, EV ve EVB fırsatları, bu büyüyen endüstri için ilginç bir yeni ürün örneğidir. Yeni ürün gereksinimlerini karşılamak için TR VIC, gerçek bir oyun değiştirici olacak bakırdan dövülmüş ürün geliştirmeye büyük yatırımlar yaptı. TR Avrupa ve Birleşik Krallık Genel Müdürü Andrew Nuttall, "Özellikle gelişmekte olan teknolojilerde müşteri taleplerini desteklemek geleceğimizin anahtarıdır" diye açıklıyor. "Bu gelişmelerde birlikte çalışarak kendi hedeflerimize ulaşabilir ve işimizi geleceğe hazırlayabiliriz."