SPIROL 75. Yılını Kutluyor - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

SPIROL 75. Yılını Kutluyor

SPIROL'ün Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Asya'da dört kıtada ve on üç ülkede lokasyonları bulunmaktadır.  SPIROL, ürün yelpazesini 12 ana ürün grubuna genişletti ve yılda 2 milyardan fazla bileşen üretiyor.

"İmalat endüstrisindeki en etkili değişikliklerden bazıları nelerdir?" diye sorulduğunda, Bay Koehl şu yanıtı verdi: "Teknolojik açıdan, plastiklerin yaygınlaşması ve çeşitli endüstrilerde ürünlerin elektrifikasyonu işimiz üzerinde derin bir etki yarattı." SPIROL ürünlerinin kullanıldığı pazarların genişliği göz önüne alındığında, bu gelişmekte olan teknolojilerin ön saflarında yer aldıkları için şanslılar ve yeni gereksinimleri karşılamak ve ana akım haline gelmeden önce pazardaki değişimi ele almak için ürünlerin ne zaman geliştirileceğini bilme konusunda harika bir iş çıkardılar.  Örnek olarak, SPIROL, plastik montajların cıvatalı bağlantı bütünlüğünü sağlamak ve sürdürmek için bir Sıkıştırma Sınırlayıcı ürün hattı oluşturan ve standartlaştıran ilk şirkettir.

"SPIROL'ün devam eden başarısına yol açan bir şeyi belirtmeniz gerekseydi, bu ne olurdu?" diye sorulduğunda Hans hemen cevap verdi: "Hissedarlarımızın, son teknoloji ürünü bir üretici olarak kalmamız için sürekli olarak işe yeniden yatırım yapma istekliliği." 

"SPIROL'ün başarısına katkıda bulunan başka önemli unsurlar da var: çalışanlarımızın değer yaratmak için yenilikçiliği, güçlü yönetim, strateji ve harekete geçme, iyi planlama ve stratejik vizyonumuza bağlılık." Yakın tarihli önemli stratejik kararların bir örneği, Birleşik Krallık'ta Ford Aerospace'in satın alınmasıydı. Bay Koehl, "Diğer ürün serilerimizden farklı olarak, Precision Shims, küresel olarak alınması zor bir üründür çünkü her bir pul belirli bir uygulama için özel olarak üretilmiştir" dedi.  "SPIROL'ün Ford Aerospace'i satın alma fırsatı doğdu ve bu da İngiltere ve Avrupa pazarları için yerel olarak pul üretmemizi sağlayacaktı. SPIROL'ün uzun vadeli istikrarı ve finansal güvenliği göz önüne alındığında, bu fırsatta hızlı bir şekilde harekete geçecek fonlarımız vardı ve satın alma işlemini gerçekleştirdik."

Bay Koehl sözlerine şöyle devam etti: "Bir şirketi büyütmek ve genişletmek için para, insan ve isteklilik gerekir. Bizi bugün biz yapan tüm çalışanlarımıza güçlü bir bağlılık hissediyoruz. Başarımız, iyi ücretli, istikrarlı işler yaratmamızı ve çalışanlarımızın küresel bazda birbirine karışmasını sağladı."

Hissedarlarının sarsılmaz finansal desteği, SPIROL'ün seçmenlerine gerçekten saygı duydukları ve geri verdikleri benzersiz bir kurumsal kültür oluşturmasına izin verdi. SPIROL, Çalışan Eğitim Geri Ödeme programları, eşleşen bir 401K ve bir çalışan hisse senedi sahipliği (ESOP) / para satın alma emeklilik planı sunar. Buna ek olarak, her yıl Audubon Society, 4-H, YMCA ve yerel hastaneler gibi temel ilkeleri SPIROL'lerle uyumlu olan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara rutin olarak bağış yapan SPIROL Uluslararası Yardım Vakfı'nı finanse etmek için bir gelir yüzdesi tahsis edilmektedir. SPIROL Charitable Foundation, STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik) programlarını desteklemek için üretime ve K-12 okullarına odaklanan yerel topluluk kolejlerine düzenli olarak önemli miktarda para vermektedir. Her yıl, SPIROL Yardım Vakfı tarafından da finanse edilen SPIROL Burs Komitesi, ortaöğretim sonrası eğitime devam eden ve Mühendislik, Temel Bilimler veya Üretim Teknolojisi alanında diploma alan uygun öğrencilere burs sunmaktadır. Benzer şekilde, SPIROL Çocuk Bursu, çocukların STEM disiplinlerine odaklanan yaz kamplarına katılmaları için burslar vererek küçük çocuklar için STEM geliştirme programlarını destekler. Aslında, SPIROL'ün geri verme konusundaki temel inancı o kadar güçlüdür ki, tamamen çalışanlardan gelen bağışlarla finanse edilen ve gelirleri doğrudan yerel sağlık tesislerinde kanser tedavisi gören hastalara giden ayrı bir SPIROL Çalışan Bağış Programı vardır.

Hans Koehl, "seçmenlerimize karşı yükümlülüğümüzü örnek bir şekilde yerine getirmeye devam etmemizden" en çok gurur duyduğunu belirtti.