Katsuragawa'nın çocuklar tarafından ay yüzeyine inşa edilen vidaları 
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

 Katsuragawa'nın çocuklar tarafından ay yüzeyine inşa edilen vidaları 

Çocukların el yapımı vidaları uzaya uçabilir ve ay yüzeyine inebilir. Katsuragawa Seira co, ltd (Ota Ward, Tokyo) ay gezgini "YAOKI" için vidaların geliştirilmesini ilerletiyor. Plan, çocukların aslında şirket tarafından geliştirilen manuel olarak çalıştırılan bir işleme makinesi kullanarak yaptıkları vidaları kullanmaktır.

Ay gezgini "YAOKI", mucit ve robot yaratıcısı Shinichiro Nakajima liderliğindeki DAIMON (Ota Ward, Tokyo) tarafından, özel şirketler tarafından ay keşiflerini gerçekleştirmek için geliştiriliyor. NASA'nın ay taşımacılığı misyonu "CLPS" ve insanlı uzay uçuşu (ay inişi) için "Artemis programı" nda aktif bir rol oynaması bekleniyor.

Katsuragawa, yerel bir bölgesel banka olan Kiraboshi Bank'ın tanıtımı sayesinde "YAOKI" için yaklaşık 100 vida üretimini gerçekleştirmek üzere bir teknoloji ortaklığı anlaşması imzaladı. Şirketin uzay endüstrisi ile derin bir bağlantısı var, "Shitamachi Roketi" draması için bir çekim yeri olarak hizmet veriyor ve "yıldız işareti" ile kurumsal bir ambleme sahip. Havacılık ve uzay alanı gibi yeni işletmelere girmeyi uzun süredir amaçlayan bu proje mükemmel bir fırsat sunuyor.

"YAOKI", bir kişinin avucuna sığan ultra kompakt boyutu, 498 gramlık ultra hafifliği ve 100 G'lik bir darbeye dayanabilen yüksek mukavemeti ile karakterize edilir. Adından da anlaşılacağı gibi, birden çok kez düşse bile çalışmaya devam etmek için tasarlanmıştır. Ultra hafif tasarım vidalar için de gereklidir ve şirket, şekil ve malzeme seçimi ve kalıpların tasarımı da dahil olmak üzere araştırma ve geliştirme yapmak için birikmiş dövme teknolojisinden yararlanmayı planlamaktadır. Bu projenin en önemli özelliği, sadece şirketin vida üretmesi ve tedarik etmesi değil, aynı zamanda çocukların vidaları kendilerinin yaratmasıdır. Şirketin ana fabrikasının showroomunda, eski başlıklar ve haddeleme makineleri gibi modifiye işleme makinelerini kalıcı olarak kurdular ve ziyaretçilerin manuel vida üretimini deneyimlemelerini sağladılar. Girişim, vida üretiminin gerçek sürecini öğretmeyi amaçlıyor ve fabrika turları sırasında vida yapma deneyimi olumlu geri bildirimler aldı. Şirketin amacı, çocukların "YAOKI" için vida yapmalarına izin vermek için bu işleme makinelerini değiştirmektir. Çocuklar tarafından yapılan vidaların ay yüzeyine inebileceği rüya gibi bir projedir.

"YAOKI"nin çalışma testleri de şirketin ana fabrikasında gerçekleştirilecek. Fabrikanın içinde, spiral şeklinde bir merdiven var ve oradan, ayın yerçekimi ortamını kopyalayan koşu testleri yapmak için tank şeklindeki bir kutuya yerleştirilmiş "YAOKI" yi düşürecekler.

Şirket, otomotiv endüstrisindeki ana müşteri tabanının ötesine bakarak ve havacılık ve tıp gibi alanlarda yeni işletmeler kurmayı hedefleyerek, dövme teknolojisi üzerine temel araştırmalar yürütmektedir. Buna ek olarak, ana fabrika, yeni başlayanlar ve diğer imalat endüstrileri ile işbirliğini kolaylaştırmak için tasarlanmış altı alana sahip bir kiralık fabrika alanına sahiptir. Şu anda, 60 metrekare ve 330 metrekare ölçülerinde iki alan kiralanabilir. "YAOKI" projesine katılımla birlikte, şirket aynı zamanda havacılık ile ilgili girişimlerin girişini bekliyor ve şirketin prototipleme ve geliştirme için bu şirketler tarafından geliştirilen ürünleri ürettiği yeni iş modellerinin geliştirilmesini öngörüyor.