Yenilikçi uygulama yelpazesine sahip beton vidalar - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Yenilikçi uygulama yelpazesine sahip beton vidalar

fischer'in ULTRACUT FBS II beton vidaları, betondaki ağır yükleri aktarırken kolay kurulum ve güvenliği bir araya getirir. Ürün yelpazesindeki yeni gelişmeler, artık daha da geniş bir uygulama yelpazesini kapsadığı anlamına geliyor. FBS II 6-10 versiyonları, yönetmeliklere (ETA) uygun olarak duvarcılıkta kullanıma uygun dünyanın ilk beton vidalarıdır. FBS II 10 US gvz ile birlikte, yeni FSW ayar pulu, hızlı ve basit bir şekilde kirişlerin ayarlanmasını ve hizalanmasını sağlar.

fischer UltraCut FBS II beton vidaları, yüksek yük taşıma kapasitesini hızlı kurulumla birleştirir. ETA'lı (Avrupa Teknik Değerlendirme) çelik ve paslanmaz çelik varyantları, hem iç hem de dış mekanlarda çatlak ve çatlak olmayan betondaki uyumlu uygulamaları ve ayrıca C1 ve C2 performans kategorilerinde sismik yüklemeyi kapsar. Değerlendirme ayrıca R 120'ye kadar yangına dayanıklılık sınıflarını da düzenler.

Diğer avantajları arasında UltraCut FBS II'nin, forma uyumu sayesinde genleşme basıncı olmadan güvenilir kuvvet aktarımı ve kurulumunu garanti etmesi yer alır. Beton vidasının patentli diş geometrisi ve geniş çekirdek çapı, betondaki yüksek kesme ve çekme yüklerini destekleyerek daha az sabitleme noktası gerektirir. UltraCut FBS II belirli koşullar altında yeniden kullanılabilir ve güvenli ve kolay kurulum için düşük kenar ve eksenel aralık sağlar. Çapa bağlı olarak, beton vidası, üç adede kadar onaylı vidalama veya gömme derinliği ile yükleme açısından yüksek derecede esneklik sunar. Beton vidasının çinko kaplı çelikte 6 ila 14 ve paslanmaz çelikte 8 ila 12 arasında değişen birçok farklı çapı, çeşitli kafa tipleri ve çoklu kullanım onayları ek uygulama seçeneklerine olanak tanır.

Ürünün kullanımı kolaydır. Beton vidası, içinden geçerek montaj yöntemi kullanılarak matkap deliğine yerleştirilir ve bitirilir. Zeminlerde ve tavanlarda dikey delme sırasında veya vakum işlevli delikli matkaplar kullanıldığında başka delik temizliği yapılmasına gerek yoktur.

Dünyanın ilk duvar beton vidası

Genişletilmiş onay artık daha geniş bir uygulama yelpazesini kapsıyor. Fischer, FBS II 6-10 modeliyle artık duvarcılık için dünyanın ilk ETA'lı beton vidasını sunuyor. Bu, galvanizli çelikten yapılmış 6-10 çaplarındaki tüm FBS II versiyonlarının yanı sıra çok kaplamalı CP çeliği ve paslanmaz çelikten yapılmış 8-10 çaplarındaki tüm FBS II versiyonlarını içerir. Değerlendirme, masif ve delikli tuğla duvarlardaki ankrajları düzenler ve kil tuğlalar (EN 771-1), masif kireç-kum tuğla (EN 771-2) ve delikli kum-kireç tuğla (EN 771-2) dahil olmak üzere tuğla türlerini kapsar.

FBS II tuğlada, derzde, bireysel ankraj olarak, ankraj grubu olarak ve sıvalı duvarlarda kullanılabilir. Koşullar ve montaj talimatları ve/veya ETA her durumda ayrıntılı talimatlar sağlar.

Kirişlerin ayarlanması ve hizalanması

Ahşap yapı uzmanları ve marangozlar artık 10 mm çaplı (gvz) Ultracut FBS II altıgen başlı US beton vidası ile birleştirilmiş yeni FSW ayar pulu ile kirişleri hızlı ve daha kolay bir şekilde ayarlayabilirler. Yakın zamana kadar marangozlar genellikle iki kişi arasındaki kirişleri kaldırmak ve farklı boyutlardaki ahşap blokları altlarına ayarlamak zorunda kalıyordu. Bu yöntem son derece zahmetlidir ve bu noktada FSW ayar pulu devreye girer. Sadece birkaç adım yeterlidir: FSW'yi UltraCut FBS II 10 US gvz ile birlikte kirişin içinden betona sabitlemeniz yeterlidir. Daha sonra, FBS II'nin başının üzerine aşağı bakan bir çentiğe sahip ikinci bir ters FSW yerleştirilir ve hassas ayarlamaya izin vermek için Power-Fast FPF-PT 5x40 vidalarla ahşap kirişe sabitlenir. Bunu yapmak için ahşap kiriş, FBS II'yi hafifçe gevşeterek ve ardından astarlayarak fischer'in tork kontrollü FSS 18V 400BL gibi bir darbeli anahtarla hassas bir şekilde hizalanır. Üst FSW gerektiğinde sökülüp yeniden kullanılabilir.