ENEMAC Sıkma Somunu ESG - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

ENEMAC Sıkma Somunu ESG

Sıkma uzmanı ENEMAC, şimdi yerleşik ESB ve ESD tiplerini mükemmel bir şekilde tamamlayan yeni seri ESG sıkıştırma somununu sunuyor.

Sıkıştırma kuvveti, dönüşün dikdörtgen sapması ve yanal manuel çalışma ile özel bir taç dişli şanzımanı ile güçlendirilir. Yeni tasarlanan güç iletim elemanları sayesinde ESG, son derece sıkışık koşullarda kullanılmasına izin veren ESB ve ESD tiplerine kıyasla önemli ölçüde daha düşük yükseklik ve genel kompakt boyutlar elde eder.

Muhafazanın yan tarafına tutturulmuş küçük bir somun döndürülerek, iç dişli minimum kuvvet çabasıyla sürülür ve muadili sıkılır.

Prensip basittir, etkisi çok büyüktür, çünkü bu konsept her işçi tarafından manuel olarak 12 tonluk bir sıkıştırma kuvvetinin uygulanmasına izin verir. M16'dan M30'a kadar diş boyutları mevcuttur.

Güç sıkma somunu mevcut cıvataya vidalanır, daha sonra piyasada satılan bir tork anahtarı kullanılarak yanal altıgen cıvata aracılığıyla belirtilen torka sıkılır. Sıkıştırma somunu, iş parçanızı veya aletinizi güvenli ve hızlı bir şekilde sabitler.

ESG serisi, sürekli diş nedeniyle vida derinliği kısıtlanmadığından, değişen bileşen boyutuna sahip iş parçaları ve takımlar için tasarlanmıştır.

Zorlu ortam uygulamaları için 673 K'ya kadar yüksek sıcaklık versiyonları gibi özel varyantlar vardır.

İsteğe bağlı olarak, daha yüksek çalışma güvenliği için ağır kompaktör kalıplarını sıkıştırırken tavsiye edilen, sıkıştırma yukarı strokunun telafisi için ek disk yaylı pakete sahip bir versiyon mevcuttur.

ENEMAC güç sıkma somunları, orijinal ekipman üreticisi tarafından veya bir güçlendirme elemanı olarak herhangi bir zamanda kullanılabilir.