EJOT, elektrikli araç akü takımlarına yaratıcı yaklaşımlar sağlıyor
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

EJOT, elektrikli araç akü takımlarına yaratıcı yaklaşımlar sağlıyor

EJOT'un gelişmiş sabitleme çözümleri, otomotiv mühendislerinin elektrikli aracın tasarımı ve üretim verimliliği için yeni yaratıcı potansiyel yaratma açısından geniş kapsamlı faydalar elde etmek için elektrikli araç aküsü (EVB) montajlarının tasarımını optimize etmelerini sağlar.

50 yılı aşkın bir süredir otomotiv endüstrisi için sabitleme sistemlerinin tasarımı ve üretiminde küresel bir lider olan EJOT, otomotiv tasarımcılarının EVB projeleri için optimum bağlantı elemanı çözümünü elde etmelerine yardımcı olmak için uzman görüşleri ve ürünleri sunmaktadır.

EJOT UK Endüstriyel Sabitleme Çözümleri İngiltere Satış Müdürü Steve Wynn şunları söyledi: "Akünün performansı optimize etmek ve enerji tüketimini azaltmak için mümkün olduğunca hafif olmasını sağlamanın zorluklarını anlıyoruz, aynı zamanda hem su hem de hava sızdırmazlığı için tasarlandı ve tamamen servis yapılabilir kaldı.

"EVB tasarımının, bazı durumlarda iletken olan bağlı bileşenlerin bir karışımını kullanması gerektiğini ve diğer alanlarda güvenlik nedenleriyle izole edici nitelikler gerektirdiğini de biliyoruz. Ayrıca, elektrikli güç aktarma organlarında bulunan herhangi bir kirlenmenin kısa devreye yol açabileceği göz önüne alındığında, bağlantı elemanı temizliği konusunda da kritik bir sorun var. "

EJOT'un sunduğu EVB montajları için gelişmiş sabitleme sistemleri yelpazesi sayesinde, tasarımcılar bu hedeflere ulaşmak için güvenebilecekleri bir dizi çözüme ve özellikle hafif malzemelerin kullanımıyla ilgili olarak daha fazlasına sahiptir. EJOT bağlantı elemanları, otomotiv endüstrisinde hafif ve ince sac malzemelerin kullanımına öncülük etmeye yardımcı oldu ve bugün bu ürünlerin ve sistemlerin en son sürümleri, EV üreticilerinin daha fazla fayda sağlamasına yardımcı oluyor.

EVB montajı söz konusu olduğunda, bu bağlantı elemanları, motor gövdelerinde standart çelik kullanmaktan farklı sıcaklık ve tolerans taleplerini karşılamak için çözümler gerektiren alüminyum ve plastik gibi malzemelere geçişi sağlıyor.

EVB montajının ön saflarında yer alan EJOT bağlantı elemanlarından biri, alüminyum için ALtracs Plus vida şekillendirme vidasıdır. Bu kendinden kılavuzlu vida, daha küçük ve daha kısa vidaların kullanımını kolaylaştıran, ancak sürekli olarak yüksek mukavemet değerlerine sahip optimize edilmiş diş geometrisi nedeniyle hafif yapıya uygunluğu nedeniyle bu büyüyen pazar alanındaki artan hacmi karşılamaya yardımcı olmaktadır.

Bu tasarım özellikleri ve yüksek kaliteleri sayesinde, ALtracs Plus, plastiklere doğrudan sabitleme için yüksek yük kapasiteli bir vida olan EVO PT de dahil olmak üzere diğer EJOT bağlantı elemanları ile birlikte, kurulum ekipmanının daha fazla güvenilirliğini sağlayacaktır. Ve birçok EJOT bağlantı elemanının yenilikçi doğası nedeniyle, bir EVB montajında ihtiyaç duyulan parça sayısını azaltma kapsamı da vardır, bu da daha basit kurulum anlamına gelir.

Sonuç olarak, EJOT, EVB tasarımcılarının tüm kutuları işaretleyen bir tasarıma ulaşmalarına yardımcı olabilir ve Takt zamanlarının daha güvenilir bir şekilde karşılanması için fabrikada yüksek verimlilik seviyelerinin korunmasını sağlayabilir.