BUMAX zorlu ultrasonik kaynak uygulaması için seçildi
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

BUMAX zorlu ultrasonik kaynak uygulaması için seçildi

İsveçli premium bağlantı elemanı üreticisi BUMAX, ultrasonik metal kaynak makinelerinde kullanılacak bağlantı elemanları sağlamak üzere seçildi.

Alman uzman makine üreticisi Schunk Sonosystems, kaliteyi ve güvenilirliği daha da artırmak için tüm ultrasonik kaynak eğme sonotrode ürünlerinde BUMAX DX 129 vidalarını kullanmaya karar verdi. Makineler ağırlıklı olarak otomobil endüstrisinde kullanılmaktadır.

“Standart çelik cıvatalar, ultrasonik titreşimin aşırı çekme ve bükme kuvvetleriyle başa çıkamaz, bu yüzden bunu yapan bir cıvata bulmak zorunda kaldık" diyor Schunk Sonosystems Ar-Ge Başkanı Stefan Mueller. "Test ettiğimiz tüm vidalardan sadece BUMAX tüm ihtiyaçlarımızı karşıladı. BUMAX sadece nasıl performans gösterdikleri ve kırılmadıkları konusunda tutarlı olmakla kalmaz, aynı zamanda sonotrot ömrünü sorunsuz bir şekilde sürdürürler, vida kafasında aşınma tozu oluşturmaz ve pas koruması gerektirmezler. "

Aşırı titreşim seviyeleri

Schunk Sonosystems, endüstri lideri eğme sonotrot gibi ultrasonik metal kaynağı için makineler geliştirme ve üretme konusunda küresel bir liderdir. Makineleri, titreşim enerjisini iş parçasına aktaran bir sonotrot veya kaynak ucu içerir. Ultrasonik kaynakta kullanılan çok yüksek frekans nedeniyle aşırı titreşim seviyelerine maruz kalan sonotrotu sabitlemek için iki adede kadar yüksek mukavemetli cıvata gerekir.

Ultrasonik kaynak, metal parçalarını bir araya getirmek için ultrasonik titreşimler kullanan katı hal kaynak işlemidir. Metaller, yüksek frekanslı ultrasonik titreşim enerjisi uygulanırken sürtünme ile üretilen ısı ile birbirine kaynaklanır.

BUMAX DX 129 (Dubleks paslanmaz çelik), minimum 1.200 MPa'lık çok yüksek çekme mukavemetleri ve mükemmel yorulma direnci özellikleri sunar. Saniyede 20.000 titreşim gibi ultrasonik kaynak işlemi sırasında aşırı kuvvetlerle başarılı bir şekilde ilgilenir.

Mükemmel yorulma dayanımı

BUMAX vidalarının sunduğu yüksek yorulma mukavemeti, kırılmadan çok sayıda döngüye dayanma yetenekleri için çok önemlidir. Tüm BUMAX cıvataları en yüksek kalitede Avrupa çeliğinden yapılmıştır ve gelişmiş üretim süreçleri, malzemenin yorulma direnci özelliklerinin daha da geliştirilmesiyle sonuçlanır.

Yorulma kırığı genellikle kapanımlar, cüruflar veya yüzey kusurları gibi bir stres konsantrasyonu ile başlar. BUMAX'ın kullandığı yüksek kaliteli hammaddeler, en iyi metalurjik prosesler ve iyi yüzey özellikleri ile birlikte, mükemmel yorulma mukavemetini garanti eder. BUMAX ayrıca kesilmiş dişler yerine haddelenmiş dişler kullanır, bu da yorulma direncini daha da arttırır.