Fastener Taiwan 2023 başarıyla sonuçlandı
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Fastener Taiwan 2023 başarıyla sonuçlandı

Dış Ticaret Bürosu (MOEA) tarafından Kaohsiung Şehri Hükümeti tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Konseyi (TAITRA) ve Tayvan Endüstriyel Bağlantı Elemanları Enstitüsü (TIFI) tarafından gerçekleştirilen Tayvan Uluslararası Bağlantı Elemanları Fuarı 2023 (Fastener Taiwan), küresel bağlantı elemanı endüstrisinden yaklaşık 300 katılımcıyı çektikten ve Kaohsiung Fuar Merkezi'nin Kuzey ve Güney Sergi Salonlarını doldurduktan sonra başarıyla tamamlandı.

TAITRA'nın istatistiklerine göre, üç gün süren fuar, pandemi öncesine göre %7,2'lik bir büyümeyle yerel ve uluslararası pazarlardan yaklaşık 10.000 ziyaretçi çekti. Gösteri sırasında, 60 ülke/bölgeden yaklaşık 1.100 yabancı alıcı dahil olmak üzere çok sayıda uluslararası alıcı grubu ziyaret etti ve satın aldı; ilk beş alıcı Hindistan, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Almanya ve Tayland'dan geldi.

Fiziki sergi şu anda kapalı olsa da, çevrimiçi sergi 16 Mayıs'a kadar devam etti ve 16 ülkeden 1.500'den fazla görüntülemeyle ziyaretçi çekti. Fiziksel sergi gibi, çevrimiçi serginin de etkileşimli ve iş fırsatlarıyla dolu olduğunu da gör ardı etmemek gerek. 

Tayvan, "Vida Krallığı" olarak bilinir ve bağlantı elemanı endüstrisi, yukarı akıştan aşağı akışa kadar en eksiksiz endüstri tedarik zincirini oluşturur. Tayvan'da üretilen bağlantı elemanları ürünleri yalnızca tutarlı kaliteye ve en son yenilikçi endüstriyel teknolojiye sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda otomobil, tıbbi ekipman, havacılık, açık deniz rüzgâr enerjisi ve bilgi teknolojisi endüstrileri için üst düzey uygulamalar sağlamak üzere en son yazılım ve donanım sistemlerini de entegre eder.

Bağlantı elemanı endüstrisindeki en son teknolojileri ve yenilikleri sergilemenin yanı sıra, fuar organizatörleri çok sayıda endüstri forumu, satın alma toplantıları ve “Üreticiler Kazandı” podcast'i düzenleyerek deneyimlerini ve başarılarını paylaşmaları için birçok endüstri uzmanını ve akademisyeni kendine çekti. Tanınmış bir İtalyan bağlantı elemanı üretim makineleri üreticisi olan SACMA Group'un kıdemli başkan yardımcısı, Fastener Taiwan'a ilk kez katıldıklarını ve yerinde elde edilen birçok potansiyel iş ve işbirliği fırsatı ile sonuçların beklentilerini aştığını belirtti. 

Önemli bir Alman alıcı olan Reyher'in satın alma başkan yardımcısı, fuarda Tayvanlı bağlantı elemanı üreticilerinin yenilikçi gücünü onayladığını ifade etti. Tayvan'daki yüksek kaliteli bağlantı elemanı tedarikçileriyle işbirliğine devam etme isteklerini ve 2024'te fuarı tekrar ziyaret etme ihtimalinin heyecanını Tayvan’ı ziyaret etmenin onlara hem kalite hem de teslimat açısından güvenilir ortaklar; Birleşik Krallık'taki CCF Company temsilcisi ise fuarın, şirketleri için daha iyi çözümler getirdiğine inanıyordu.

Fuarın ilk gününde organizatörler Küresel Bağlantı Elemanı Forumu düzenleyerek ABD'den Ulusal Bağlantı Elemanı Distribütörleri Birliği (NFDA), İtalyan Bağlantı Elemanı Distribütörleri Birliği (UDIB) ve Avrupa Bağlantı Elemanları Distribütörleri Birliği (EFDA) dahil olmak üzere üç büyük bağlantı elemanı distribütör birliğinin başkanlarını ilgili alanlardaki uzmanların yanı sıra, Çin'deki artan hammadde ve nakliye maliyetleri ve anti-damping önlemlerinin etkisi altında küresel bağlantı elemanı pazarının gelecekteki beklentileri hakkında görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldi. Ayrıca düşük karbonlu bağlantı elemanlarına geçiş, akıllı üretim, elektrikli araçlar, güneş ve rüzgâr enerjisi bağlantı elemanları uygulamaları gibi sıcak konuları da tartıştılar. Etkinlik, hem iç hem de dış pazarlardan 200'ün üzerinde sektör içinden kişinin ilgisini çekerek, sektöre yerel ve uluslararası sektörlerdeki en son trendleri sağladı.

Global Fastener Forum 2023, MOEA'dan BOFT Kaohsiung Ofisi Direktörü Bayan Hui-Chu Lu ve TAITRA'dan Sergi Departmanı Direktörü Bayan Emilia Shih’in konuşmalarıyla açıldı. Hui-Chu Lu ve Emilia Shih'in ardından ilk konuşmacı Ulusal Bağlantı Elemanları Distribütörleri Derneği (NFDA) Başkanı Nick Ruetz oldu. Konuşmasına kendisi ve NFDA'nın misyonu ve amaçları hakkında bilgi vererek başlayan Ruetz, konuşmasının ana konusu olan “Kuzey Amerika Bağlantı Elemanları Pazarı” ile devam etti. Ruetz, elektrikli araç üretimi, inşaat, alternatif enerji (güneş), malzeme taşıma ve gıda ürünleri makineleri gibi en hızlı büyüyen sektörlere değindi. 

Nick Ruetz'in ardından konuşmacı İtalyan Bağlantı Elemanları Distribütörleri Birliği (UDIB) Başkanı Riccardo Bonalumi oldu. Bonalumi, konuşmasına UDİB hakkında bilgi vererek başladı. Başkanın konuşmasının genel içeriği, "İtalya'da Bağlantı Elemanları Sektöründe Öne Çıkanlar: Pazar eğilimleri ve gelecekteki potansiyel iş fırsatları" oldu. Ayrıca, yeni Anti-Damping önlemleri, İtalyan Gümrüğü tarafından yapılan hile karşıtı kontroller, artan hammadde maliyetleri ve İtalyan ekonomisinin ana verileri hakkında konuştu. 

Bir sonraki konuşmacı, Avrupa Bağlantı Elemanları Distribütörleri Derneği (EFDA) Başkanı Andreas Bertaggia idi. Bertaggia'nın Küresel Bağlantı Elemanları Forumu 2023'teki konuşmasının konusu “Avrupa Bağlantı Elemanı Dağıtımının VUCA Dünyasında Nasıl Gezindiği” idi. EFDA Başkanı konuşmasında piyasa talep uyumu, Tayvan'dan AB bağlantı elemanları ithalatı ve diğer önemli Asya kaynakları, Karbon Sınırı Ayarlama Mekanizması (CBAM) ve Kurumsal Sosyal Durum Tespiti Direktifi (CSDDD) konularına değindikten sonra konuşmasını sonlandırdı.

Andreas Beraggia'nın konuşmasının ardından Shuenn Chang Fa Enterprise Co., Ltd. Başkan Yardımcısı Chun-Te Chu, "Günlük Yaşamda Karbon Azaltımı Çarpan Etkisi" başlıklı konuşmasını yaptı. Küresel Bağlantı Elemanları Forumu, Atotech Taiwan Limited Büyük Çin Ürün Pazarlama Sorumlusu Peter Wu'nun “Enerji Tasarrufu ve Karbon Azaltma Çözümleri” konulu konuşmasının ardından sona erdi.

Fuarın ikinci gününde organizatör, sektörden kişilerin alıcılarla yaptığı görüşmelerde yardımcı olmak için bir satın alma toplantısı planladı. Buna, tanınmış bir Alman otomotiv parçaları üreticisi olan KIRCHHOFF Group Başkan Yardımcısı'nın fuarda en iyi ortakları ve bağlantı elemanları ürünlerini bulması ve 14 potansiyel ortak şirketle görüşmeler yapması için davet edilmesi de dahildir. Ayrıca TAITRA, Meksika, Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Brezilya, Yeni Zelanda, Finlandiya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere 18 ülkeden 49 uluslararası alıcıyı 24 sektör oyuncusu ile birlikte 152 bire bir satın alma toplantılarına katılmaya davet etti. Bu birleştirme etkinliği sayesinde, sektör oyuncuları muazzam miktarda potansiyel iş fırsatı elde etti.

Organizatörler, pek çok tanınmış şirkete yüksek teknolojili bağlantı elemanları ürünlerini ve mekanik ekipmanlarını sergileme fırsatı vermenin yanı sıra, alıcılara Tayvan'ın bağlantı elemanları endüstrisinin mükemmelliğini daha iyi anlamalarını sağlamak için temalı bir sergi de planladılar. Ayrıca, fuara katılamayan diğer işletmelerin de katılımını sağlamak amacıyla, 3 Mayıs'ta iki haftalık bir fuar dönemi ile lanse edilen online fuar, İmalat Bağımlılığı podcasti ile tamamlandı. Çevrimiçi ve çevrimdışı entegrasyon sayesinde, Fastener Taiwan'ın küresel perspektifi, dünyanın her köşesine yayınlanan "Vida Krallığı" özüyle genişletildi.

Beş yıllık bir aradan sonra geri dönen Fastener Taiwan 2023, yalnızca sektör içindeki iletişimi ve işbirliğini teşvik etmekle kalmadı, aynı zamanda sektöre yeni bir canlılık ve enerji kazandırdı. Fastener Taiwan 2024'ün 16-18 Nisan tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyor. En son fuar haberlerine ve kayıt bilgilerine resmi web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz (çevrimiçi sergi: online.fastenertaiwan.com.tw).