fischer Ankraj Kanalı Sistemleri
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

fischer Ankraj Kanalı Sistemleri

Ankraj kanalları ve T başlı cıvatalardan oluşan fischer kanal sisteminin uluslararası bir başarı olduğunu kanıtladıktan sonra, fischer sabitleme çözümünü şimdi Almanya'da piyasaya sürüyor. Aynı zamanda şirket, yeni standartları belirleyen yeni nesil InnoLock FES dökme kanallarla sistemi genişletiyor.

Binalar, endüstriyel ve enerji tesisleri, stadyumlar, asansörler ve havaalanları - zorlu inşaat projeleri, ağır yükleri taşıyabilen, verimli bir şekilde işlenebilen ve dijital süreçlere (BIM) entegre edilebilen sabitleme çözümleri gerektirir. fischer Şirketler Grubu'nun ankraj kanalı sistemi tüm bu gereklilikleri karşılar.

Ankraj kanalları - yüksek tutma değerleri için sabitleme çözümleri

Dış cepheler, HVAC kurulumları, asansörler, makineler, gürültü bariyerleri ve diğer birçok uygulama, yüksek gereksinimler altında bile fischer sistem çözümleri ile gerçekleştirilebilir. Ankraj kanalı sisteminin soğuk şekillendirilmiş (FES C) ve sıcak haddelenmiş (FES H) versiyonları, uygun T başlı cıvatalarla birlikte çatlaklı ve çatlaksız betonda sabitleme yaparken çeşitli inşaat durumlarını ve gereksinimleri karşılar. Ankraj kanalı sistemi son derece uyarlanabilir ve esnektir, mevcut beton yapının hasar görmesini önlerken zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

Günlük inşaattaki avantajlar açıktır, çünkü özellikle sağlık riski oluşturan delme tozuna neden olan ağır donatılı beton söz konusu olduğunda, zaman ve enerji yoğunluğu gerektiren delme artık gerekli değildir. Bu, projeler sırasında sağlık koruma, iş sağlığı ve çevre yönetimini iyileştirirken inşaatın ilerlemesini hızlandırır.

fischer, düzenli ürün yelpazesine ek olarak, kemerli duvarlar veya kabuklar gibi özel yapılarda kullanılan özel çözümler ve kavisli ankraj kanalları sunar. Bu çözümler ayrıca kaynaklı ankrajlı kanalları ve diğer çözümleri içerir.

Maksimum tutma değerleri için toplam kilitleme

fischer şimdi ürün yelpazesinin bir uzantısı olarak tamamen sıcak daldırma galvanizli InnoLock FES'i sunuyor. Sıcak haddelenmiş ankraj kanallarından daha düşük enerji girdisi ile yeni geliştirilmiş ve patentli bir üretim yöntemine dayanmaktadır. Kanal, boyutsal doğruluk ve malzeme gücünde yeni standartlar belirliyor. Ray ve T başlı cıvata arasındaki geniş, sağlam kilitleme, kilitleme mekanizması sayesinde rayın uzunlamasına yönünde bile yüksek yüklere dayanabilen bağlantılar oluşturur. Aynı zamanda birbirine kenetlenmiş bağlantılar ve sıkma torku, kurulumu güvenli, hızlı ve kolay hale getirir.

Patentli kenar geometrisi (katmanlı kanal kenarları), çekme, kesme ve uzunlamasına yükler için yüksek tutma değerleri sağlar.

Sofistike bir işlev konsepti sayesinde, T başlı cıvata, maksimum yük altında bile ankraj kanalına aynı hizada güvenli bir şekilde bağlı kalır. Yeni geliştirilen bir sızdırmazlık çözümü, betonlama işlemi sırasında beton bulamacının raya girmesini güvenilir bir şekilde önler, böylece şantiyede rayı ayrıca maskelemeye gerek kalmaz. Conta, T başlı cıvatayı monte etmeden önce kolayca çıkarılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Planlamacılar ve kullanıcılar için önemli bir husus, fischer kanal sistemi ürün portföyünün tamamının değerlendirilmesi (ETA) ve EN 1992-4 ve EOTA TR047 uyarınca tasarımlar için kullanılabilmesidir. Kapsamlı bir sistem çözümünün parçası olarak fischer, ankraj kanallarını doğrulamak için kullanıcı dostu ve güvenilir bir yöntem olan fischer FiXperience Suite içinde Channel-Fix tasarım yazılımını sunar. Ankraj plakaları, beton kaliteleri, yükler, ankraj kanalları ve ek takviyelerden oluşan çeşitli kombinasyonlar,  belirli bir sabitleme senaryosuna göre kolayca modellenebilir ve optimize edilebilir. Ayrıntılı veya kısa biçimli PDF raporları (formüller dahil), sonuçların kontrol edilmesini kolaylaştırır.

fischer'in ankraj kanalı sistemi çok yönlü, güvenli ve ekonomik bir sabitleme çözümüdür. fischer, şirket içi tasarım yazılımı ve kapsamlı hizmetiyle planlamacıları ve kullanıcıları destekler. Tek bir kaynaktan ürün çözümleri ve hizmetleri sunmaya yönelik bu kapsamlı yaklaşımın sağlanması, çeşitli gereksinimlere sahip sabitleme görevlerini yerine getirirken ek güvenlik ve maliyet etkinliği sunar.

Sistemli yapı: fischer'de önceden monte edilmiş ve döküm yapılmış  Bina Bilgi Modellemesi (BIM) ile birleştirilmiş özel T başlı cıvatalara sahip ankraj kanalları, inşaat sürecini hızlandırır, ek güvenlik sağlar ve genel proje maliyetini düşürür. (Resim 1)

Yeni güvenlik alanları: fischer InnoLock FES yerleşik kanal boyutsal doğruluk ve malzeme gücünde yeni standartlar belirliyor. Ray ve Thead cıvatası arasındaki geniş, sağlam kilitleme ile yenilik, diğer teknik özelliklerle birlikte maksimum tutma değerlerine ulaşır. (Resim 2)

Sınırsız uygulama: InnoLock, fischer'in yerleşik yerleşik kanal yelpazesine mükemmel bir şekilde uyar. Bu, çeşitli gereksinimlere sahip inşaat projelerinin tek bir kaynaktan sistem ve hizmetler ile kolayca yürütülmesine olanak tanır. (Resim 3)