Nitto Seiko "Share Cross"u Geliştirdi
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Nitto Seiko

Nitto Seiko, farklı çapraz tornavida boyutları için aynı sürücü ucunu kullanabilen "ShareCross" adı verilen çapraz şekilli bir vida deliği geliştirmiştir. Ürün, 1 Nisan'dan bu yana şirket ve bağlı kuruluşu KM Seiko tarafından ortaklaşa tam ölçekli satışa sunuldu. Ürün zaten patentlidir.

İnşaat sahalarında ve diğer şantiyelerde manuel vida sıkma ve gevşetme işlemlerinde, her bir farklı çapraz delik boyutu için vidalama uçlarını değiştirmek zaman alıcıdır, bu da çapraz delik boyutuna uymayan vidalama uçlarının kullanılmasına neden olabilir ve bu da çapraz deliğin ezilmesi gibi problemler sebep verebilir. Bu sorunu ele almak için Nitto Seiko, boyut 2 ve boyut 3 gibi biraz farklı boyutlara sahip bitişik vidalama uçlarını kullanabilen çapraz şekilli bir delik olan ShareCross'u geliştirmek için endüstriyel bağlantı elemanları ve kalıp yapımına yönelik üretim teknolojisini kullandı.

ShareCross, daha büyük bir çapraz delikle kaplanmış küçük bir çapraz deliğin temel şekline sahiptir, bu da torku aktarmak için aynı sürücü yüzeyinin kullanılmasına olanak tanır, böylece sürücü ucunun optimum şekilde oturmasını sağlar ve bir sürücü bileşeni olarak performansı en üst düzeye çıkarır.

Vida boyutu φ6'dır, karbon çeliğinden yapılmıştır ve çeşitli kafa şekilleri ile kullanılabilir. Ortak sürücü boyutu 2 ve 3'tür. Şirket, 2023 mali yılında grup olarak inşaat sektörü ve diğer alanları hedefleyerek ayda 500.000 adet sevkiyat yapmayı hedefliyor.