EJOT® JC2 Beton Vidaları - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

EJOT® JC2 Beton Vidaları

JC2 ailesinden EJOT beton vidaları, gerçek çok yönlülüklerini uzun süredir kanıtlamıştır. ETA revizyonu ve yeni bir ulusal onay ile ürünlerin olası uygulamaları önemli ölçüde genişletildi.

6 mm çapında ve altıgen başlı (KB), makas başlı JC2 beton vidaları, (FR) veya havşa başlı (ST) vidalar kullanılarak betona (ETA 18/0221) yük taşımayan sistemlerin birden fazla sabitlenmesi için artık 35 mm'lik ek, azaltılmış bir gömme derinliği mümkündür. Çoklu sabitleme için 35 veya 40 mm'lik iki montaj derinliğinin yanı sıra, artık tekli sabitleme için 55 mm'lik üçüncü bir montaj derinliği kullanılabilir. Bu, yüklenicilere uygulama için daha fazla esneklik sağlarken aynı zamanda sabitleme sırasında kurulu takviye ile çarpışma riskini azaltır.

Yeni onay Z-21.8-2141, altıgen başlı, 14 mm çapındaki JC2 Plus beton vidasının yeniden kullanım seçeneğini düzenler. Yüksek yükler için ETA onaylı JC2 Plus beton vidası, EJOT kontrol mastarı ile birlikte yeniden kullanım için Alman Yapı Teknolojisi Enstitüsü (DIBt) tarafından onaylanmıştır. Kontrol mastarı, JC2 Plus beton vidasının beton kalıpları gibi geçici destek uygulamaları için tekrar kullanılabilirliğini ölçmek için kullanılan bir araçtır. Her yeniden kullanımdan önce kontrol yapılmalıdır. Beton vida test manşonundan geçebiliyorsa, ürün artık kullanılmamalıdır.

JC2 beton vidaları doğrudan alt tabakaya ataşman aracılığıyla vidalanır. Bunu yaparak, iplik betonu keserek toplam gömme derinliği boyunca mekanik bir çentik oluşturur. Kurulum sırasında genleşme kuvvetleri oluşmaz, bu da onları özellikle kenara yakın geçici sabitlemeler için uygun hale getirir.