Fransa ve Almanya, AB'de Havacılık ve Uzay Bağlantı Elemanları Pazarına liderlik edecek - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Fransa ve Almanya, AB'de Havacılık ve Uzay Bağlantı Elemanları Pazarına liderlik edecek

2022'de, havacılık bağlantı elemanları pazarının 7.834,5 milyon ABD Doları değerinde olması ve %6,4'lük YBBO gibi ılımlı bir oranda büyümesi bekleniyor. 2032 yılına kadar pazarın büyüyerek 14.568,9 milyon ABD dolarına ulaşacağı tahmin edilmektedir. Future Market Insights'ın verilerine göre, tarihsel CAGR %4,8 idi.

Bağlantı elemanları, iki veya daha fazla nesneyi mekanik olarak birleştirmek için kullanılan donanım bileşenleridir. Aynı bağlamda, havacılık bağlantı elemanları, orijinal ekipman üretimi ve satış sonrası servis sırasında uçağın parçalarını bağlamak için kullanılan özel sınıf donanım cihazlarıdır. Havacılık bağlantı elemanları, ticari uçaklarda, askeri uçaklarda, balistik füzelerde, roketlerde ve uydularda yaygın olarak kullanılmaktadır. Havacılık bağlantı elemanları, yüksek yorulma yüküne ve şiddetli sıcaklık değişikliklerine dayanacak şekilde katı düzenlemeler ve standartlar altında yapılır. Üreticiler, uçağın yakıt verimliliğinin yanı sıra artan ömür ve güvenilirlik oranı sağlamak için hafif ve yüksek mukavemetli metalurjik yapılara sahip havacılık bağlantı elemanlarını sunmaya odaklanmıştır.

Tipik bir uçakta gerekli olan bağlantı elemanlarının sayısı somunlar, cıvatalar, pimler, perçinler, rondelalar vb. şeklinde milyonlara ulaşabilir. Büyüyen savunma ve uzay araştırma faaliyetleri, havacılık bağlantı elemanları pazarının büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Ticari sivil havacılık sektörü, hava yolu ile seyahat eden yolcu sayısındaki artışa bağlı olarak, her yıl benzeri görülmemiş bir hızla büyümekte ve ticari uçaklara önemli bir talep yaratmaktadır. Bunun da, 2022-2032 tahmin dönemi boyunca küresel havacılık bağlantı elemanları pazarının pazar büyümesini artırması bekleniyor.

Havacılık Bağlantı Elemanları Pazarı: Dinamikler

Sivil havacılık sektörü yükselişte ve büyük havayolu şirketleri arasındaki rekabet yoğunlaştı. Geçmişten farklı olarak, uçak yolculuğu artık bir lüks olmaktan çıkmış ve daha fazla insan hava ulaşımını tercih etmektedir. Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler hava savunmalarını sağlamlaştırıyor ve hem ticari hem de askeri uçak segmentlerinde uçağa yönelik güçlü talep var.

Artan genel uçak talebiyle birlikte, havacılık bağlantı elemanları pazarının tahmin dönemi boyunca önemli bir büyümeye tanık olması bekleniyor. Yükseltilmiş teknolojinin ve daha sofistike ve güvenilir malzemelerin icadının, havacılık bağlantı elemanları pazarını tedarik açısından daha da artırması bekleniyor. Ayrıca, yaşlanan uçakların Yeni Nesil uçaklarla değiştirilmesi, küresel olarak havacılık bağlantı elemanları pazarını canlandıran başka bir faktördür. Oysa, yüksek üretim maliyetleri, yüksek kaliteli malzemelerin daha az bulunması ve bağlantı elemanlarının beklenmedik şekilde arızalanması, küresel havacılık bağlantı elemanları pazarında var olan en büyük zorluklardan bazılarıdır.

Başlıca havacılık bağlantı elemanları şirketleri, erişimlerini hedeflenen ülkelere yaymak için birleşmeler ve satın almalar gibi iş geliştirme stratejilerine dahil olurlar. Öngörülen sürede yüksek kaliteli ve uygun maliyetli havacılık bağlantı elemanları sağlamak, kilit üreticilerin pazarda konum kazanmak için izlediği bir diğer önemli stratejidir.

Havacılık Bağlantı Elemanları Pazarı: Segmentasyon

Küresel havacılık bağlantı elemanları pazarı, havacılık uygulaması, sabitleme tipi, ürün tipi, malzemeler ve kafa tipine göre bölümlere ayrılmıştır. Uygulama nedeniyle, havacılık bağlantı elemanları pazarı, ticari havacılık ve askeri havacılık olarak bölümlere ayrılabilir. Ürün tipine göre, havacılık bağlantı elemanları pazarı pimler, cıvatalar, saplamalar, vidalar ve perçinler olarak bölümlere ayrılabilir. Malzemeye bağlı olarak, havacılık bağlantı elemanları pazarı alüminyum, çelik, süper alaşımlar ve titanyum olarak bölümlere ayrılabilir. Baş tipine göre havacılık bağlantı elemanları 12 nokta (Çift Altıgen), 6 lob girinti, Dee, Dikdörtgen, Vida ve diğerleri olarak segmentlere ayrılabilir. Tespit türüne göre pazar, kalıcı tespit ve geçici tespit olarak bölümlere ayrılabilir.

Havacılık Bağlantı Elemanları Pazarı: Avrupa

FMI'nin analitik raporuna göre, Avrupa'nın projeksiyon dönemi boyunca en yüksek ikinci pazar payına sahip olacağı ve küresel havacılık bağlantı elemanları pazarında Kuzey Amerika'yı takip edeceği öngörülmektedir. On yılın sonunda %23,9 pazar payına sahip.

Havacılık bağlantı elemanları pazarının büyüklüğü çoğunlukla aşağıdaki faktörlerden kaynaklanmaktadır:

• Fransa, Almanya ve diğerleri gibi gelişmiş Avrupa ülkelerinden uçak bağlantı elemanlarına yönelik artan talep.

• Airbus, Dassault Aviation ve diğerleri gibi önde gelen uçak üreticileri bu alanda yer almakta ve Avrupa'daki pazar genişlemesini dengelemeye yardımcı olmaktadır.

• Bu alandaki havacılık bağlantı elemanları pazarının gelişimini yönlendiren bariz faktörlerden biri, havacılık endüstrisinin yükselişidir.

Rekabet Analizi

Havacılık bağlantı elemanları pazarındaki pazar katılımcıları, stratejiler benimseyerek, uzun vadeli sözleşmeler, ortak girişimler, birleşmeler ve satın almalar ve araştırma ve geliştirmeye artan yatırımlar yaparak şirket operasyonlarını planlıyor ve sürekli olarak büyütüyor. Ayrıca, son derece kullanışlı uçak bağlantı elemanları üretme ve ilgili ürün için pazar genişlemesini hızlandırma kapasitelerini artırıyorlar.

Son gelişmeler

• Safran Nacelles ve Sonaca Group, Haziran 2019'da ABD merkezli bir şirket olan TriMas Aerospace ile uzun vadeli bir anlaşma imzaladı. İş, bu sözleşme hükümleri kapsamında ortak firmaların havacılık sistemleri için kör bağlantı elemanları sağlamayı taahhüt etti.

• HC Marchandisers Inc.'in HC Pacific 2020 bölümü, Sandvick Machining Solution yan kuruluşu olan Wetmore Tool and Engineering'den California Associated Products (CAP) Cleco geçici bağlantı elemanı ürün işini satın aldı.

• National Aerospace Fasteners Corp., Ağustos 2021'de Safran Aircraft Engines'in kendisini yetkin bir havacılık dövme tedarikçisi olarak onayladığını bildirdi. NAFCO, demir ve kobalt bazlı yüksek sıcaklıkta süper alaşımlar gibi malzemeler kullanarak uçak ürünlerini dövmek için onaylanmıştır.

Kaynak: Future Market Insights