30 Yıllık Üretici Yondemir Metal, Üretimine BEYOND CIVATA İsmiyle Devam Edecek - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

30 Yıllık Üretici Yondemir Metal, Üretimine BEYOND CIVATA İsmiyle Devam Edecek

Kaliteli ürün, güçlü stok, hızlı teslimat, uygun fiyat ve müşteri memnuniyetini her zaman öncelik bilerek hizmet verdiklerini vurgulayan BEYOND Cıvata Genel Müdürü Alperen Yondemir, yıllık 6000 ton kapasiteye sahip olduklarını ve yılın ilk çeyreğinde %15 olan ihracatlarını yıl sonuna kadar %30’a çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. 

Kendinizden bahsedebilir misiniz?

1998 İstanbul doğumluyum. Küçük yaştan beri sanayi sektörünün içerisinde zaman geçirdim. Üniversite eğitimimi tamamladıktan sonra satış ve pazarlama bölümüne ağırlık vererek İstanbul’da başlayarak ve daha sonra Türkiye’nin birçok iline pazar ağı kurarak ileriye yönelik daha iyi hizmetler verebilmek için çabalarımı devam ettiriyorum. İşimi severek yapıyor ve her zaman önceliğimizi kalite, hizmet ve müşteri memnuniyeti olarak devam ettirmeyi istiyorum.

Yondemir Metal firma adını 30 yıl sonra neden Beyond Cıvata olarak değiştirdiniz?

Firmamızın bugünlere gelmesinin ilk başlangıcı 1993 yılında mobilya sektörüne perçin imalatını kurmasıyla birlikte oldu. 2001 yılında yine mobilya sektörünün içerisinde olan baza mekanizması üretimini kurmuş olup 2010 yılına kadar iki firmayı devam ettirdi daha sonrasında tek bir sektör üzerine ağırlık verme düşüncesiyle mekanizma üretimini bırakarak bağlantı elemanları sektörüne yatırımlarını devam ettirdi. 

Sektöre yaptığı yatırımlarından sonra cıvata, vida ve özel imalatlarına ağırlık vermeye başladı. 2015-2023 tarihleri arasında sürekli bağlantı elemanları üretimine ağırlık vererek üretim kapasitesi, kaliteli ürün, kaliteli hizmeti her zaman öncelik bildi.

2023 yılında isim değişikliğine giderek şahıs firmasından Limited şirkete geçmiştir. Bu geçişle beraber kurumsallaşma da bir adım daha atmıştır. Yeni firma ismi olan BEYOND Cıvata ile daha farklı bir vizyona bürünen firmamız yeni ismiyle birlikte kalite kontrol, Ar-Ge, ihracat, kurumsal kimlik gibi hizmetlere ağırlık vermeye başladı.

Beyond ismi nereden geliyor ve yeni isimden beklentileriniz nelerdir?

Firma isim değişikliğimizin öncelikli sebebi kurumsallaşmak ve ihracat kısmında daha kuvvetli bir isimle başlamaktı.

Firma kurucularımız olan Bekir, Ekrem ve soyadları YONDEMİR’den de esinlendik. Aynı zamanda BEYOND ismi İngilizceden gelmekte olup birçok anlama sahiptir. Bizi bu anlamlar içerisinde en çok “Fazla, Daha ileri, Ötesinde” anlamları cezbetmiştir. Daha fazla hizmet, daima daha ileriyi hedeflemek ve her zaman var olanın daha ötesinde hizmet etmeyi hedeflemektedir. Bekir ve Ekrem isminin baş harfleriyle başlayan ve soy adlarıyla devam eden firmamız BEYOND Cıvata kurucularının ardından ileriki nesillere kendi soy adını da içeren bir firma aktaracaktır.

Firmanız, ürünleriniz ve üretim yaptığınız sektörler hakkında bilgi verir misiniz?

Üretim tesisimiz İstanbul-Pendik Kurtköy’dedir. Üretim kapasitemiz 2023 itibariyle 6.000 ton/yıl. Firmamız bağlantı elemanları sektörüne hizmet etmekte olup birçok sektöre hitap etmektedir. Örneklendirmek gerekirse;

Havalandırma sektörü, inşaat sektörü, otomotiv endüstrisi ve otomotiv yan sanayi, plastik sanayi, kablo kanal imalatçıları, motor üreticileri, gemi sanayi, plastik ve kauçuk imalatçıları, makine sanayi, tarım makinaları ve tarım aletleri ve sayamadığım birçok sektöre hitap etmektedir.

BEYOND Cıvata’yı tercih edilir kılan özellikleri ve kabiliyetleri nelerdir? 

Firmamız adına her zaman mücadelesini devam ettirdiğimiz ve bunun geri dönüşlerini gördükçe daha da hoşnut olduğumuz en büyük özelliğimiz, hizmet kalitesi ve müşterileriyle olan samimi ilişkileridir. Müşterilerimizin fikirlerini, isteklerini önemseyip dikkate alıyor ve gelen talepler doğrultusunda kendimizi her zaman geliştiriyoruz, bunun yanında ürün gamı ve kalitesiyle her zaman müşterilerimizin tercihi olmayı hedefliyor asla kaliteden taviz vermiyoruz. Kaliteli ürün, güçlü stok, hızlı teslimat, uygun fiyat ve müşteri memnuniyetini her zaman öncelik biliyoruz.

2023 yılı beklentileriniz ve hedeflerinizden bahseder misiniz?

Bir önceki sorularda da söylediğim gibi hizmet etmeyi seviyor ve kalitemizden taviz vermiyoruz. Bu önceliklere değer verdikten sonra her zaman daha ileriye ulaşacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. Her zaman olduğu gibi 2023 ilk çeyreğinde de hedeflerimize ulaştık. Yılsonuna kadar fabrikamızın görsel şeklinde revizeler yapıp %20-%30 bandında ihracat oranlarına ulaşmak ve kalite kontrol ve Ar-Ge çalışmalarındaki yatırımlarımızı hızlandırmak istiyoruz.

Yılın ilk çeyreğinde %15 olan ihracatımızı yıl sonuna kadar %20-30 civarına çıkarmayı hedefliyoruz.

Yatırım planlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

2022 yılının şubat ayında üretim yaptığımız fabrikanın mülkünü devraldık. 2015-2023 yılları arasında her yıl düzenli olarak üretim kapasitemizi artırdık. Ürün gruplarımızı genişlettik ve stok miktarlarımızda iyileştirme yaptık. Yatırımlarımıza her yıl devam edeceğiz.

İşimizi severek yapıyoruz ve müşterilerimize hizmet etmekten her zaman keyif alıyoruz. Ülkemiz bayrağı altında üretmeye, büyümeye ve daha kaliteli hizmet için her zaman daha fazlasını çabalıyor olacağız. Bize bu röportaj imkanını sunan Bağlantı Elemanları Dergisi’ne teşekkür ederiz.