Kistler Yeni Modüler Kalite Kontrol Çözümleri Sundu
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Kistler Yeni Modüler Kalite Kontrol Çözümleri Sundu

Her ihtiyaca uygun bir çözüm: Bu yılki Global Fastener Fair'de (21-23 Mart 2023, Stuttgart, Almanya) 804 numaralı stantta Kistler, bağlantı elemanı endüstrisinde kalite kontrol için ayrı ayrı birleştirilebilir uygulamalar sundu. Sürtünme katsayısı test stantları için yeni modüler seçenekler, diğerlerinin yanı sıra elektrik direnci ölçümü ve ultrason yoluyla uzunluk ölçümü sağlar. Müşteriler, bireysel ihtiyaçlarına tam olarak uyan bir çözümü bir araya getirebilir. Kistler'in standında ayrıca seri üretimde kalite güvencesi için optik test çözümleri de yer aldı.

Bağlantı elemanları endüstrisindeki kalite kontrol, bağlantı elemanları kadar çeşitlidir: Üreticiler, çok sayıda resmi ve sektöre özgü standardı karşılamak için, ürünlerinin özellikleri hakkında sürekli olarak güvenilir veriler toplamalıdır. Bununla birlikte, bağlantı elemanı tipine bağlı olarak, gereken veriler büyük ölçüde değişebilir. Ek olarak, kontrol edilmesi gereken genellikle tek bir kalite özelliği değil, farklı özelliklerin bir kombinasyonudur.

Bu yılki Global Fastener Fair'de Kistler, ANALYZE sisteminin genişletilmiş portföyünü sundu: Sürtünme katsayılarını belirlemek için evrensel olarak uygulanabilir test standı, kırılma testinin yanı sıra direnç ve uzunluk ölçümü için ek modüllerle birleştirilebilir. Modüler tasarımı sayesinde, çeşitli boyutlardaki bağlantı elemanları hızlı ve hassas bir şekilde test edilebilir ve böylece çeşitli ölçüm değişkenleri bazında ürün kalitesi hakkında güvenilir beyanlara izin verilir. "ANALYZE sisteminin çok sayıda olası uygulamasıyla, ISO 16047 gibi normlara uygunluğun çok ötesine geçiyoruz. Müşteriler, birleşik uzmanlığımızdan yararlanabilir ve tamamen gereksinimlerine uygun bireysel bir konfigürasyon alabilirler. Doğru ölçüm verileri, tüm kalite taleplerini karşılamalarını sağlar," diye açıklıyor Kistler'de Sabitleme Teknolojisi Ürün Müdürü Kay Dierecks.

Elektrik, inşaat ve otomotiv endüstrileri için test çözümleri

Test sisteminin modülleri, çeşitli endüstrilerin gereksinimlerine göre ayarlanmıştır: Örneğin, bağlantı ortakları arasındaki elektriksel geçiş direnci, elektrikli araç endüstrisinde ve özellikle pillerin montajında önemli bir parametredir. Dierecks, "ANALYZE sistemimizin yeni modüllerinden biri, kullanıcıların bu direnci önceden kontrol etmelerini sağlıyor" diyor. Portföy artık dokunsal ölçüm cihazı veya ultrason yoluyla uzunluk ölçümünü de içeriyor ve bu da cıvatanın uzamasına bağlı olarak cıvatalama kalitesi hakkında kesin ifadelere izin veriyor.

ANALYZE sistemi ile cıvatalı bağlantılar da testten sonra hidrolik olarak tahliye edilebilir. Bu, büyük çelik yapılarda kullanılanlar gibi, sıkma sırasında sürücünün koptuğu tüm cıvatalı bağlantılar için kullanışlıdır. "Klasik test yöntemleri burada işe yaramıyor çünkü cıvata artık sürücü olmadan sensörden çıkarılamıyor. Hidrolik tahliyeden sonra bu vidalar bile gevşetilebilir,” diye açıklıyor Dierecks. Kistler ayrıca ahşap vidaları test etmek için bir çözüm sunacak: Kullanıcılar uygun bir fikstür yardımıyla vidaları sıkıştırabilir ve kırılma direncini hızlı ve güvenilir bir şekilde test edebilir. Dierecks, "Toplanan tüm veriler, kullanıcılara ölçüm prosedürü boyunca doğrudan rehberlik sunan ve standartlara uygun testler sağlayan testXpert® yazılımı kullanılarak değerlendiriliyor" diyor.

Optik inceleme, seri üretimde bile tam kalite kontrolü sağlar

Fastener Fair Global ayrıca Kistler'in cıvatalar için optik kalite kontrolü kullanan bir denetim çözümü sunduğu ilk yerdi: KVC 821 test standı cıvataları, somunları veya diğer bağlantı elemanlarını kaydeden ve boyutları, geometrik özellikleri ve tahrik özellikleri hakkında kesin veriler toplayan kameralar içerir. KiVision görüntü işleme yazılımının yardımıyla test parçaları. Gerekirse, test standına bir girdap akımı testi de entegre edilebilir. Sistem bir kusur tespit ederse, söz konusu parça otomatik olarak ayıklanacaktır.

Bu kalite denetimi, münferit parçalarla sınırlı değildir: Kistler'in optik test stantları dakikada 800 parçaya kadar analiz yapar, böylece büyük miktarlarda bile kalite gereksinimlerini karşılar. Toplanan veriler, her bir test standı tarafından kendi veritabanında saklanır ve üreticilerin üretimdeki uzun vadeli eğilimleri belirlemesine ve bunları Kistler'in yazılım çözümlerini kullanarak analiz etmesine olanak tanır.

Kistler'in ANALYZE sistemi, modüler tasarımı sayesinde yalnızca sürtünme katsayısı testini değil, aynı zamanda direnç ve uzunluk ölçümünün yanı sıra kırılma testini de mümkün kılar.. 

KVC 821 test standı, endüstriyel kamera teknolojisini kullanarak test parçalarını yakalar ve sürücünün boyutları, geometrik özellikleri ve özellikleri hakkında kesin veriler sağlar. 

Kistler'in cıvatalı bağlantılar için test çözümleri, örneğin sıkma torku veya diş sürtünmesi gibi büyük miktarda veri toplar.