Dev Projelere KALELİLER İmzası - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Dev Projelere KALELİLER İmzası

Kaleliler Civata San. ve Tic. A.Ş., 2023 yılına KLR markası ile sürdürülebilir büyüme hedefine bir adım daha yaklaşarak başladı. 2021 yılında yaptığı yatırımlarla verimliliğini, kapasitesini ve ihracatını artıran Kaleliler, 2022 yılında döviz cinsinden toplam cirosunu %30, toplam satışları içindeki ihracat payını ise %10 artırdı.

Üretim hattındaki otomasyon odaklı yatırımlarıyla güçlenen Kaleliler, 2023 yılının ikinci çeyreğinden sonra faaliyete geçecek olan 2. ısıl işlem hattını ve yeni soğuk dövme hattını devreye almaya hazırlanıyor. Yeni üretim hatları ile %35, bu artış ile yeni pazarlarda aktif olmayı hedeflemektedir. 2023 yılında da kalifiye eleman istihdamına devam etmeyi ve ekibini daha nitelikli hale getirmek için eğitim faaliyetlerine devam etmeyi planlayan şirket, güçlenen ekibiyle gelecek vizyonu doğrultusunda KLR markası ile sürdürülebilir büyüme hedefine doğru ilerliyor. 

Uluslararası fuarlarda katılımcı olarak yer alan Kaleliler, mevcut müşteri ilişkilerini korurken, ülkedeki arz-talep dengesinin nabzını tutuyor. Yeni pazar çalışmaları kapsamında katıldığı Fastener Fair Global-Stuttgart ve International Fastener Expo-Las Vegas gibi fuarlarla potansiyel alıcılara ulaşmayı hedeflemektedir.

Başta cıvata, somun, saplama ve çekmeli özel bağlantı elemanları olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi sunan Kaleliler'in ürünleri ağırlıklı olarak çelik konstrüksiyon binalarda; havaalanları, endüstriyel tesisler, rafineriler, doğalgaz çevrim santralleri, enerji santralleri, rüzgar türbinleri, ağır iş makinaları, tavan ve çatı sistemleri, köprüler, kaldırma ekipmanları vb. projelerde kullanılmaktadır. KLR markalı bağlantı elemanlarının kullanıldığı referans projeler arasında; İstanbul Havalimanı, Limak-Kuveyt Havalimanı, Socar Aliağa Rafinerisi, Nordex Rüzgar Türbinleri, TOGG Fabrika Binası, Çanakkale Köprüsü, Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi, Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası, Osmangazi Köprüsü gibi dev yapılar bulunuyor.