Norm Holding Avrupa’ya ihracatını %48 artırdı - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Norm Holding Avrupa’ya ihracatını %48 artırdı

Dünya otomotiv devlerine bağlantı elemanları tedarik eden Norm Holding, 2022 yılında toplam cirosunun %55'ini yurt dışı pazarlardan elde ederken, Avrupa pazarında yaşanan daralmaya rağmen bu bölgeye ihracatını da yüzde 48 artırdı. 

Norm Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Uysal, toplam ihracatlarında EUR bölgesi ülkelerinin payının da %74’e ulaştığını ve 2023 yılında da hızla büyüyeceklerini açıkladı. 

Fatih Uysal, toplam cironun yüzde 55’ini yurt dışı pazarlardan elde ettiklerini belirterek, “Bağlantı elemanları sektörü Türkiye toplam ihracatı içindeki payını, son 5 yılda %23 oranında artırdı. Gelişen teknoloji ve oluşan sektörel bilgi birikimiyle uluslararası pazarda Türkiye bağlantı elemanları sektörünün bilinirliği de artmakta, bu da sektörün Türkiye sanayisi içindeki önemini gün geçtikçe ileriye taşımakta. Avrupa’daki daralmaya rağmen bu bölgeye olan ihracatımızı yüzde 48 artırdık. Bölgede yaşanan savaş bağlantı elemanları müşterilerinde sorunsuz ve güvenlik tedarik noktalarında bir arayış oluşturdu. Ayrıca oluşan enflasyonist ortamda maliyet ve talep yönetimi öncelikli gündem haline gelmiş durumda.” dedi.