Bulten Polonya’da Lojistik Merkezi Açıyor
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Bulten Polonya’da Lojistik Merkezi Açıyor

Bulten'in güçlü bir operasyonel platform sürdürme stratejisinin bir parçası olarak şirket, küresel dağıtım zincirini gözden geçirdi. Bu, İsveç'teki iki lojistik merkezden birinin kapatılmasına yol açtı. Kapatmanın maliyeti yaklaşık 1,5 milyon SEK tutarında oldu.

Tedarik sürelerini kısaltmak ve süreçleri düzene sokmak, aynı zamanda maliyetleri ve çevresel etkiyi azaltmak için daha verimli lojistik sağlamayı hedefleyen Bulten, küresel dağıtım zincirini gözden geçirdi. Üretim birimlerine yakın depolarda kapasitenin daha fazla kullanılması, tedarik zincirinin daha verimli bir şekilde yürütülmesini sağlar. Bu doğrultuda Bulten’in Almanya’daki fabrikasının yanında yeni bir depo, Polonya’da ise yeni bir yüzey işleme tesisi ve lojistik merkezi için önemli yatırımlar yapıldı. Düzenleme, Bulten'in İsveç'teki bu tür iki merkezinden biri olan Göteborg'daki lojistik merkezinin kapatılmasını içerecek.

“Dağıtım zincirini düzene sokmak, daha iyi nakliye akışlarına izin verecek ve böylece çevresel etkiyi de azaltacaktır. Bulten Başkanı ve CEO'su Anders Nyström, "Ayrıca maliyetleri ve bağlı sermayeyi de azaltıyoruz" diyor

Daha önce Bulten'in Göteborg'daki lojistik merkezinden geçen mal akışları, artık İsveç'in Hallstahammar kentindeki merkez ile Almanya ve Polonya'daki yukarıda belirtilen lojistik merkezler tarafından gerçekleştirilecek. Kapatmanın 2023'ün ikinci çeyreğinin sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.