Tayvan Uluslararası Alet ve Hırdavat Fuarı - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Tayvan Uluslararası Alet ve Hırdavat Fuarı

Tayvan'ın donanım endüstrisindeki en büyük uluslararası fuarı olan Taiwan International Tools & Hardware Expo (TiTE), 12-14 Ekim 2022 tarihlerinde Taichung Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleşti. Tayvan El Aleti İmalatçıları Derneği (THTMA) tarafından tanıtılan ilk TiTE, Tayvan'ın el aleti endüstrisinin sağlam tedarik zinciri gücünü sergiledi. Tayvan'daki en ikonik donanım ve alet üreticileri buluşmasından oluşan fuarda 250'den fazla katılımcı yer aldı. TiTE, fuar ziyareti, fabrika ziyaretleri ve satın alma için entegre bir hizmet sağladı. Dünya çapında 42 ülkeden 25.000'den fazla ziyaretçi ve yüzlerce uluslararası alıcı fuarı ziyaret etti.

İlk TiTE, Dış Ticaret Bürosu, Ekonomi Bakanlığı tarafından tavsiye edildi ve Güçlendirme Yatırım Hizmetleri Proje Ofisi, NDF, Tayvan Ekonomik Araştırma Enstitüsü, Tayvan Endüstriyel Bağlantı Elemanları Enstitüsü, Tayvan Takım Tezgahı ve Aksesuar Üreticileri Derneği, Tayvan Plastik Endüstrisi Derneği, Dijital Dönüşüm Derneği ve Invest Kaohsiung tarafından ortaklaşa düzenlendi. Etkinliği organize etmek için 20'den fazla önemli sanayi derneği birlikte çalıştı.

Tayvan El Aletleri İmalatçıları Derneği Başkanı Jack Lai, “Dünyanın dört bir yanındaki ülkeler koronavirüs kilitlenmelerini kaldırırken, pandemi sonrası bir dünyada küresel tedarik zincirleri değişti. Bu, Tayvanlı üreticilerin Hand Tools Kingdom markasını yeniden markalaştırması için harika bir fırsat. Organizatör olarak kendimizi Tayvan'ın el aletleri endüstrisinin küresel sahnede parlamasını sağlamaya adadık. Bu fuar ilk yenilikçi hamleyi yaptı. Daha fazla fikrin ortaya çıkmasıyla Tayvan'ın el aletlerinde yeni bir bölüm başlayacak” dedi.

Bu arada, 2022 TiTE, fuar tanıtımı için geniş yerel ve uluslararası medya ortakları ağını güçlendirdi. TAITRA ile birlikte çalışan 2022 TiTE, fuar sırasında 18 ülkeden yüzlerce eşleştirme ile tüm katılımcılar için en etkili iş eşleştirme platformu olarak hizmet etti. Dahası, yenilikçi bir sanal sergi salonuna sahip çevrimiçi fuar 1 Ekim'de başlatıldı ve fuar öncesinde uluslararası ve yerli alıcılara bir konferans sistemi erişimi sağladı. Katılımcılar hakkında daha fazla bilgi resmi web sitesinde mevcuttur. Küresel medyaya gelince, başlıca ortaklar arasında Hardware Retailing (ABD ve Kanada), Fastener Eurasia Magazine (Türkiye), BricoMagazine (İtalya), KINSAN FASTENR NEWS JAPAN (Japonya), Torque (Birleşik Krallık), REVISTA DO PARAFUSO (Brezilya), Industry Stock (Almanya), Southeast European Industrial Market (Bulgaristan), Chomdan (Kore) ve Global Source-Hardware, Auto and Machinery (Hong Kong) yer aldı.

Alet ve donanım endüstrisindeki ikonik tedarikçiler, salgın sonrası dönemde hamlelerini yapmaya ve yeni iş fırsatlarını yakalamaya hazır. 250'den fazla katılımcı, fuarın 100 milyar NT$'ı aşan ihracat pazarlarına güç katması için heyecanla bekliyor. Önde gelen katılımcılar arasında JONNESWAY, WHIRL POWER, PATTA, ALLPRO, KUANI, WOLF'S HEAD, MACHAN, PROXENE, A-KRAFT, REDAI ve Lucky-brand, gibi firmalar yer aldı.

TiTE Conf- ENDÜSTRİYEL DONANIM VE ARAÇLARDA YENİLİK

Forum 12-14 Ekim tarihlerinde düzenlendi. Dolu gündem, Metal Endüstrisinde İnovasyon, Dönüşüm ve Sürdürülebilir Kalkınma ve Geleneksel Endüstrilerin Dijital Dönüşümü olmak üzere iki ana konuyu ele aldı. Açılış oturumlarında, hükümetten bir dizi üst düzey temsilci ve endüstriyel dernek başkanlarının açıklamaları yer aldı. Açılış gününde ilk tematik oturumda “Karbon Azaltma Stratejisi ve Kârlılık Kontrolü”, “Tayvan'ın Net Sıfır Emisyona Giden Yolu” ve “İmalat ve Sanayide Dijital Dönüşüm” konuları ele alındı.

TiTE-Conf'un 2. gününde takip eden tematik oturumlar “Sanayinin Geleceği Dönüşümü” ile başladı. Kapalı bir oturum olan "Tayvan-ABD Akıllı Ev Endüstriyel Ağ Forumu", akıllı evler için en iyi çözümlere ve yapay zeka uygulama durumlarına odaklandı. İki günlük forum, hükümetler, iş dünyası, dernekler ve uluslararası şirketlerden üst düzey temsilcileri bir araya getirerek herkes için daha fazla refah elde etmenin somut yolları hakkında fikirlerini paylaştı.