Bağlantı Elemanlarının Dağıtımında Asırlık Bir Gelenek - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Bağlantı Elemanlarının Dağıtımında Asırlık Bir Gelenek

Berardi, beş nesildir bağlantı elemanları ve vida dağıtıyor ve her zaman müşteri hizmetlerinin yüksek kalitesiyle tanınıyor.

Berardi’nin bağlantı elemanları dağıtımı işi, 1919'da Bologna'daki Piazza Maggiore'de küçük bir dükkanla başladı. 1960 yılında dükkan bir dağıtım şirketi oldu ve büyük donanımlı bir depoya taşındı. 80'li yıllarda şirket, orta ve büyük İtalyan şirketlerinin endüstriyel alanında takdir görerek iç pazara giriş yaptı.

Artan ciro hacimleri, kalite gereklilikleri ve özelleştirilmiş hizmetlere yönelik artan talep, uygun depolara sahip yeni tesisler ve sürekli organizasyonel ve sermaye yatırımları gerektirmekteydi.

2006 yılında, tarihi rakiplerin satın alınması sayesinde grup, yerel pazardaki en büyük Bağlantı Elemanları distribütörlerinden biri haline geldi.

Bugün, ailenin beşinci kuşağında, Berardi 11.000 metrekarelik yeni tesisinde faaliyet gösteriyor ve İtalya sınırlarının ötesine bakarken büyümeye devam ediyor. Berardi'nin İtalya'da 12 şubesi ve 2 şirketi bulunmaktadır. Fas ve Hırvatistan'daki şubeleri ile yurt dışı varlığını genişletmektedir.

"Biz sadece demir bağlantı ürünleri satmıyoruz, Berardi Bullonerie'de çalışanların sağladığı katma değeri satıyoruz. On milyonlarca Euro ciro elde etmiş ama yine de hazırlığını, zihniyetini, tarzını, küçük bir esnaf atölyesinin alçakgönüllülüğü ve tutkusunu koruyan bir şirketler grubuyuz."

Giovanni Berardi, Firma Sahibi

Berardi Fasteners'ın misyonu, müşterilerin toplam satın alma maliyetini azaltmalarına yardımcı olmaktır ve bunu teknik çözümler önererek ve paylaşarak, yönetim maliyetlerini azaltan yenilikçi hizmetler geliştirerek ve müşterilerin tedarikçi sayısını azaltmasına olanak tanıyan daha geniş bir ürün yelpazesi sunarak başarır.

Bu, Berardi'nin kişisel tatmin ve motivasyonla sürdürmek ve büyümesine yardımcı olmak istediği şirketle çalışan bireyler tarafından her gün ulaşılmaktadır. Bu nedenle grup, her çalışanın özel özelliklerinden yararlanmaya, çalışma koşullarını uyarlamaya ve onları rahat ettirmeye ve kişisel ve profesyonel gelişim için eğitim oturumları düzenlemeye ve teşvik etmeye kararlıdır.

Berardi Fasteners için müşteri hizmetleri, katma değeri yüksek faaliyetler aracılığıyla gösterilmektedir:

• Çizginin çeşitliliği ve genişliği
• Tedarik süresinde ve müşterinin depo stoğunda azalma
• Kesin ve zamanında teslimat süreleri
• Ürün denetimleri: Kalite ekibi, dahili laboratuvardaki gelişmiş cihazlar sayesinde tüm ürünleri seçer, denetler ve garanti eder.
• Ürünler aynı zamanda sıkı tedarikçi seçim kriterleri ile garanti edilmektedir.
• Özel ve kişiselleştirilmiş müşteri hizmetleri ile teknik ve ticari danışmanlık
• Teknik ve lojistik danışmanlık ile düşük birim maliyetli ürünler için satın alma yöntemlerinin basitleştirilmesi ve sürenin kısaltılması
• Müşterinin en iyi çözümleri seçmesine yardımcı olmak için özel kişilerden oluşan bir ekibin katkısıyla teknik sorunları çözmek

Berardi'nin bağlılığı, tutkusu ve profesyonelliği, müşterilerinin C sınıfı parçaların yönetimini "unutmalarına" olanak tanır. Grup, pazarda iyi bilinen, ihtiyaçlarını öngörmek için yenilik yapabilen bir referans noktası olmayı hedeflemektedir. Her nesilde karakterize edilen Berardi Fasteners’ın ötesine bakma çabası…

Otomotiv Bağlantı Sistemleri

Berardi, otomobil, motosiklet, kamyon, treyler, süspansiyon sistemleri ve aksesuarlarının önde gelen üreticileriyle çalışarak kazandığı geniş bir ürün yelpazesini ve teknik uzmanlığını Otomotiv sektörüne sunmaktadır.

Firma, otomotiv ürünlerinin ihtiyaçlarına özel olarak geliştirilmiş çözümler sunar. Mekanik strese ve titreşimlere karşı yüksek dirençli hızlı bağlantı sistemleri (örneğin askılar ve miller için) veya özel boyutlu somunlar ve vidalar sadece birkaç örnektir.

Geomet ve Deltaprotekt'in yanı sıra korozyon direncini artıran veya yüzey sürtünmesini azaltan çeşitli üst kaplamalar da dahil olmak üzere çok çeşitli özel yüzey kaplamaları sunma yeteneği özellikle otomotiv sektörüyle ilgilidir.

Berardi, yüzey kaplamalarına ek olarak, şiddetli titreşimler altında bile bağlantı elemanlarının gevşemesini önleyen diş kilitleme uygulamaları sağlayabilir.

Seri üretim, sürekli ve güvenilir parça tedariki gerektirir. Spot-on lojistik hizmetleri, stokların ve malzemelerin sorunsuz yönetimini sağlamak için çok önemli bir faktördür.

Berardi'nin B- Lean Fabrika Sistemleri ekibi bu düşünceyle oluşturuldu. Rolleri, müşterinin üretim zinciri, iç prosedürler ve üretim hattı yerleşimi açısından özel ihtiyaçlarına dayalı olarak özel yapım lojistik çözümler geliştirmektir. Berardi'nin Kanban hizmetlerinin amacı, tüm tedarik ve üretim zincirini optimize etmek, stok eksikliklerini önlemek ve dolayısıyla üretim duruşlarını önlemektir.

Berardi'nin hizmetlerinin kalitesi, dünyaca ünlü otomobil ve motosiklet markalarından büyük güç aktarım sistemleri üreticilerine ve LPG ve metan dağıtım sistemleri üretiminde uzmanlaşmış uluslararası şirketlere kadar 6.000'den fazla müşteri tarafından takdir edilmektedir.

B-LEAN Fabrika Sistemleri: Berardi'nin Yeni Lojistik Bölümü

Berardi, yönetim maliyetlerini azaltmak için teknik çözümler ve yenilikçi, kişiselleştirilmiş hizmetler sunarak ortaklarımızın yönetmeleri gereken tedarikçi sayısını azaltmalarına olanak tanır. Şirket, uzman teknik kadrosu sayesinde müşterinin ihtiyaçlarına en uygun ürünü seçmesine yardımcı olmak için iyi bir donanıma sahiptir. Berardi'nin iç kalite güvence departmanı, sektörünün en donanımlıları arasındadır ve her bir ürünün kontrolünün yanı sıra satış sonrası desteği de garanti eder. Amaç eksiksiz ve zamanında hizmet sunarak müşterilerinin ortağı olmaktır.

2020, şirketleri yeni stratejiler geliştirmeye itti. Berardi, 2021'i lojistik bölümünün yeni "B-Lean Fabrika Sistemleri" adı altında yenilenmesiyle açtı. 100 yıl sonra Berardi, 2020'de yaylar, bağlantı parçaları, kelepçeler, kablo yönetim öğeleri, titreşim önleyici montaj parçaları, çalıştırma parçaları ve daha fazlasını içeren yepyeni bir ürün kataloğu Extracomponents'ı piyasaya sürerek ürün yelpazesini (50.000'den fazla stok öğesi) genişletmeye devam ediyor.

B-Lean ekibi, en karmaşık gereksinimlere bile esneklik, güvenilirlik ve hızlı yanıt talep eden müşteriler için özelleştirilmiş lojistik çözümler geliştirir.

Berardi Group'un misyonu, 360° hizmet sunarak müşterileri için eksiksiz bir tedarik ortağı olmaktır. B-Lean bölümü, tedarik zinciri boyunca müsrif süreçleri hedefleyerek müşterilerin C-parçalarını yönetme karmaşasını unutmasına olanak tanıyacak. Bugün ekip, 400'ün üzerinde aktif “Lean” tedarik sistemiyle kazanılan deneyimi kullanabilir.

B-Lean ekip yöneticisi Andrea Destro şunları söyledi: "Bu dönüm noktasına ulaştıktan sonra, şirketin lojistik bölümünü yeniden markalaştırmaya ve gelişimine yatırım yapmaya karar verdik. Amacımız, lojistik sorunları analiz etmek ve çözmek için pragmatik bir yaklaşım kullanarak işbirliği yaptığımız şirketlerin performansını artırmaktır. Kişiselleştirilmiş çözümler, hizmetlerimizden tam potansiyel elde etmek için çok önemlidir.

Her proje için, müşterimizle karşılıklı güvene dayalı bir ilişki kurarak ekibimizin özel becerilerini sunuyoruz. Önce müşterinin ihtiyaçlarını öğreniyoruz, ardından onlarla yakın işbirliği içinde projeyi hayata geçirmeye geçiyoruz.”

Kanban Up: Kanban kapsayıcılarını yönetmek ve KanbanWeb portalındaki siparişleri izlemek için bir akıllı telefon uygulaması.
S-BBK 4.0: elektronik kapasite sensörlerine sahip, sürekli olarak mevcut miktarı ileten, uzaktan stok izleme ve malzemeleri otomatikleştirmeye izin veren akıllı bir konteyner.
EasySelf-24: çeşitli araçları, KKD'yi ve diğer öğeleri minimum alanda yönetmenize olanak tanıyan otomatik satış makinesi. EasySelf24, küçük ve büyük sarf malzemelerini ve yeniden kullanılabilir öğeleri depolayabilen, güvenli ve özelleştirilebilir bir dağıtım makinesidir.