Küresel Endüstriyel Bağlantı Elemanları Pazarı 2026 Yılına Kadar 87,3 Milyar Dolara Ulaşacak
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Küresel Endüstriyel Bağlantı Elemanları Pazarı 2026 Yılına Kadar 87,3 Milyar Dolara Ulaşacak

2020'de COVID-19 pandemisi azaldıktan sonra inşaat, makine ve otomotiv gibi çeşitli son kullanım sektörlerinden artan talep nedeniyle endüstriyel bağlantı elemanlarına olan talebin uzun vadede istikrarlı bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. İnşaat ve otomotiv pazarlarındaki güçlü canlanma, birkaç gelişmiş bölgede bu bağlantı elemanlarına olan talebi artıracaktır. Ayrıca, sırasıyla otomotiv ve havacılık sektörlerinde hafif bağlantı elemanlarının ve titanyum bağlantı elemanlarının artan şekilde benimsenmesinin de pazar için iyiye işaret etmesi muhtemeldir. Küresel olarak genişleyen otomotiv sektörünün bağlantı elemanlarına olan talebi sürdürmesi bekleniyor. Hafif ticari araçlar, orta ticari araçlar, tekstil makineleri, ağır iş makinaları, uçaklar, ticari araçlar ve takım tezgahlarının artan üretiminin de gelecekte bağlantı elemanlarına olan talebi artırması bekleniyor. Doğu Avrupa, Hindistan ve Çin'de endüstriyel bağlantı elemanlarının benimsenmesinin önümüzdeki yıllarda artması muhtemeldir.

COVID-19 krizinin ortasında, 2022 yılında 69,7 milyar ABD Doları olarak tahmin edilen küresel Endüstriyel Bağlantı Elemanları pazarının, 2026 yılına kadar revize edilmiş bir boyuta 87,3 milyar ABD Doları olarak ulaşacağı ve analiz dönemi boyunca %4,2'lik bir CAGR'de büyüyeceği tahmin edilmektedir. Raporda incelenen segmentlerden biri olan Metal Bağlantı Elemanları'nın analiz dönemi sonunda %4 CAGR kaydetmesi ve 80,4 milyar ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. Pandeminin ve neden olduğu ekonomik krizin ticari etkilerinin erken bir analizinden sonra, Plastik segmentindeki büyüme, önümüzdeki 7 yıllık dönem için revize edilmiş %5.5'lik bir CAGR'ye yeniden ayarlandı. Otomotiv uygulamalarında artan yapıştırıcı ve kimyasal yapıştırma kullanımına rağmen, sunulan rakipsiz mukavemet ve yapısal bütünlük göz önüne alındığında, metal bağlantı elemanlarının kullanımı hakim olmaya devam ediyor. Daha yeni üretim teknolojilerinin geliştirilmesi, metal bağlantı elemanlarının egemenliğinin sürdürülmesine de yardımcı oluyor. Plastik Bağlantı Elemanları, özellikle Naylon Bağlantı Elemanları, kompozit malzeme Ar-Ge'sinde elde edilen teknolojik atılımlarla teşvik edilen popülaritesini artırmaktadır. Cam ve/veya metalik dolgu maddeleri, mukavemeti ve performansı arttırmak için genellikle plastiklerle birlikte kullanılıyor.

Çin'in 2026 Yılına Kadar 19,5 Milyar Dolara Ulaşacağı Tahmin Edilirken, ABD Pazarının 2022'de 12,3 Milyar Dolar Olduğu Tahmin Ediliyor

ABD'deki Endüstriyel Bağlantı Elemanları pazarının 2022 yılında 12,3 milyar ABD Doları olduğu tahmin edilmektedir. Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin'in, analiz döneminde% 5,8'lik bir CAGR'yi takip ederek 2026 yılına kadar 19,5 milyar ABD doları tutarında öngörülen bir pazar büyüklüğüne ulaşması bekleniyor. Diğer dikkate değer coğrafi pazarlar arasında, her birinin analiz döneminde sırasıyla% 2.7 ve% 4.1 oranında büyüyeceği tahmin edilen Japonya ve Kanada bulunmaktadır. Avrupa'da, Almanya'nın yaklaşık% 2,7 CAGR oranında büyümesi bekleniyor. Asya-Pasifik'in (Çin ve Japonya dahil) küresel endüstriyel bağlantı elemanları pazarını değer açısından yönlendirmesi bekleniyor. İmalat, otomotiv ve inşaat sektörlerinde beklenen büyüme, bölgedeki endüstriyel bağlantı elemanlarına olan talebi güçlü bir şekilde artıracaktır. Özellikle Çin ve Hindistan'da otomobillere olan talebin artması ve artan inşaat ve bakım faaliyetleri, bölgedeki endüstriyel bağlantı elemanlarına olan talebi artıracaktır.