Hyundai, Endonezya'nın ilk elektrikli otomobilini üretmek için fabrika kurdu - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Hyundai, Endonezya'nın ilk elektrikli otomobilini üretmek için fabrika kurdu

Hyundai Motor Group, Başkan Joko Widodo'nun ülkenin maden kaynaklarını kullanarak tam bir EV tedarik zinciri geliştirme hedefinin bir parçası olarak Endonezya'nın ilk yerel olarak monte edilmiş elektrikli aracını üretecek yeni bir otomotiv fabrikasını başlattı.
Tesisin açılışında, Cumhurbaşkanı Jokowi, hükümetin teşvikler sağladığını ve EV gelişimine yatırımı artırmak için bürokrasiyi kaldırdığını söyledi.
Elektrikli otomobillerin küresel tedarik zincirinde önemli bir oyuncu olmamız gerekiyor” dedi. "Ülkemiz elektrikli arabaların geliştirilmesi için kullanılabilecek büyük maden kaynaklarına sahip."
Endonezya, EV pilleri için önemli bir malzeme olan önemli bir nikel cevheri üreticisidir. Jokowi, aynı zamanda piller için de kullanılan kobalt ürettiğini ve EV üretimi için kullanılabilecek büyük boksit ve bakır cevheri yataklarına sahip olduğunu söyledi.
Endonezya'nın doğal kaynaklarının aşağı yönlü gelişimi, Jokowi'nin yabancı yatırımı cezbetmek ve istihdam yaratmak için temel ekonomik hedeflerinden biri olmuştur.
2024 yılına kadar Endonezya'da üretilen tüm EV'ler yerel olarak üretilen pilleri ve diğer önemli bileşenleri kullanacak.
Hyundai 2019'da, 2030'a kadar 1,55 milyar dolar yatırım yapacağını, başlangıç kapasitesi yılda 150.000 araçtan başlayıp daha sonra yıllık 250.000'e çıkarılacağını söyledi.
Grubun başkanı Euisun Chung, yeni tesisin aynı zamanda 2024'te açılması planlanan bir Hyundai-LG ortak girişimi pil tesisi ile bağlantılı olacağını söyledi.
LG Energy Solution (LGES) ve Hyundai, Eylül ayında, tam kapasitesinde 10 gigawatt saat pil hücresi gücü üretmesi beklenen 1,1 milyar dolarlık EV pil tesisinin inşaatına başladı.