Full Service Provider Hizmeti Optimas ile Türkiye’de
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Full Service Provider Hizmeti Optimas ile Türkiye’de

1890 yılında kurulmuş ana merkezi Amerika Wood Dale (IL) ve Gloucester (Ingiltere) olan Optimas, Türkiye’deki serüvenine 2005 yılında başladı. Firmanın operasyonel işlemleri yürüttüğü Tuzla, Satış ve genel merkezinin bulunduğu İstanbul Maltepe ofislerinde faaliyetlerini gerçekleştiriyor. 2021 senesini grup bünyesinde 800 milyon USD rekor bir ciroyla kapatan Optimas OE Solutions, sürdürülebilir büyüme sağlamayı amaçlıyor.

FSP yani Full Service Provider olarak Türkiye’de bir ilk imza atan marka, parça ve mühendislik dışında lojistik desteği, stok&envanter yönetimi, JIT, proses iyileştirme, parça tasarım ve geliştirme, test yöntemleri ve paketleme sistemleri konularında müşterilerine global olarak destek sağlıyor. 

Otomotiv sektörü başta olmak üzere, beyaz eşya, ağır makina sanayii ve traktör endüstrilerinde hizmet veriyor. 

Küresel bir endüstriyel üretici, distribütör ve hizmet sağlayıcısı olan Optimas dünya genelinde yerleşik 60’tan fazla dağıtım merkezinden her yıl 10 milyarı aşkın komponent dağıtımı yapmak suretiyle Amerika ve İngiltere, Meksika, Japonya, Çin gibi stratejik bölgelerde hizmet veriyor.

8 ülkede hizmet ağı

Amerika’da 24 farklı lokasyon, Meksika Monterrey, Queretaro ve Mexicali, Avrupada ise Ingiltere de 6 farklı lokasyon , Türkiye, Fransa , Çin , Hindistan ve Japonya’da global servis ağı ile hizmetlerine devam etmekte. Müşterileri arasında tanınmış küresel otomotiv ve endüstriyel markaların yanı sıra bunların doğrudan tedarikçileri ve başka piyasalara iş yapan işletmeler yer alıyor. Tasarım ve lojistik uzmanlığı sunulması müşteriler için büyük bir önem taşırken birinci öncelik parça portföyünü her müşterinin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde sürekli olarak genişletmeyi amaçlıyor. 

100 yılı aşkın deneyimini şirketlere aktarıyor

Verimliliği ve karlılığı artırmak isteyen üreticiler için bağlantı ve tedarik zinciri çözümlerinde uzmanlaşmış, önde gelen küresel endüstriyel üretici/distribütör ve hizmet sağlayıcısı Optimas, 100 yılı aşkın deneyim ve tecrübesi ile şirketlerin son teknoloji ürünler üretmeye odaklanabilmeleri için onlara benzersiz bir rekabet avantajı sağlıyor. İlişkilerini ürün ve hizmetler yanında, ortak değerler ve hedefler üzerine de inşa ediyor. 

2021 yılını 800 milyon dolar ciro ile kapattı

Türkiye’de 2005 yılından itibaren faaliyet gösteren Optimas, Pandemiyle beraber doğan ihtiyaçları en hızlı şekilkde karşılayıp, müşterilerine ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etti.2021 yılında toplamda 800 milyon USD bir ciro geliriyle, geçen seneyi güçlü kapattı. Bununla beraber 2021 yılında gerçekleştirdiği operasyonel sonuçlar, Optimas yönetimindeki başarı ve etkinliğini de bir kez daha teyit etti. Sektördeki en iyi uygulamalara olan bağlılıkla, kapsamlı dağıtım merkezleri, kalite laboratuvarları, üretim tesisleri, geniş bir ürün yelpazesi ve güvenilir kaliteli tedarikçiler ağı ile müşterilerinin operasyonlarını geliştiren Optimas, geniş sektör yelpazesinde beş binden fazla müşteriyle kurduğu başarılı ortaklık yapısı ile onların bireysel ihtiyaçlarını anlayarak ortaya çıkan taleplere hızla cevap veriyor. 

9,1 milyar ürün, 4000 küresel tedarikçi ve 1 milyardan fazla yıllık parça üretimi kapasitesine ulaşan şirket ağırlık ve yükseklikten tasarruf sağlayan çözümleri de içeren yenilikçi diş açma ve tahrik çözümleri için tanınmış markalarla da ortaklıklar kuruyor.

'En büyük farkımız tutkulu ve özverili ekiplerimiz' - Mike Tuffy (Uluslararası Başkanı)

Tutkulu, özverili ve hizmet odaklı ekiplerinin en büyük farkları olduğunu dile getiren  Mike Tuffy, ekiplerini küresel olarak tercüme edilen temel THREAD değerleri tarafından yönlendirdiklerini kaydederek, ''Müşterilerimiz, tedarikçilerimiz, ekiplerimiz ve topluluklarımızla ilişki kurduğumuzda bu değerleri somutlaştırıyoruz.'' dedi.

'Geniş sektör yelpazesine hizmet veriyoruz' - David Kessler (Uluslararası Başkan Yardımcısı)  

Beş binden fazla müşteriyle ortaklık kurduklarını ifade eden David Kessler ise ''Sektördeki en iyi uygulamalara olan bağlılığımızla, kapsamlı dağıtım merkezleri, kalite laboratuvarları, üretim tesisleri, geniş bir ürün yelpazesi ve güvenilir kaliteli tedarikçiler ağı ile müşterilerimizin operasyonlarını geliştiriyoruz.'' diye konuştu.

'Verimlilikle birlikte karlılığı da artırıyoruz' - Barbaros Güvenir (Türkiye Genel Müdürü) 

Ortaklık kurdukları müşterilerine ait ekiplerin bir uzantısı olarak hareket ederek, operasyonları kolaylaştırmaya, tedarik zincirini yönetmeye ve envanterini optimize etmeye yardımcı olduklarını belirten Barbaros Güvenir ''İşinizi büyütmek ve toplamda sahip olduğunuz maliyetinizi azaltmak için, derin üretim uzmanlığımız ve ileri teknolojiden faydalanarak, sürekli iyileştirmeyi başlatır ve yönetiriz. Başka bir deyişle, operasyonlarınızın her alanında verimliliğini artırmanıza yardımcı olarak üretken ve karlı olmanızı sağlıyoruz.'' dedi.

Sürdürülebilir üretimi destekleyip sıfır atık gerçekleştiriyor

Dünya standartlarında üretim soğuk dövme konusunda uzmanlaşmış ISO 9001 ve IATF 16949 üretim tesislerinde hızlı prototipleme ve test, hızlı parça geri dönüşleri ve tam ölçekli üretim ile duyarlı bir tedarik zinciri sağlayan şirket, yüksek kaliteli bağlantı elemanları, daha hızlı üretim çıktısı ve neredeyse sıfır malzeme atığı ile hizmet veriyor. Yüksek kaliteli bağlantı çözümleri ve endüstriyel malzemeler sağlayan şirketi rakiplerinden farklı kılan ise ortaya koyduğu iş çözümleri olarak öne çıkıyor. 100 yılı aşkın süredir müşterilerinin hedeflerini anlama yeteneği sayesinde çok hızlı yol kat eden şirket, müşterileri ile yakaladığı ortak başarı ile gerçek iş ortaklığının da en güzel örneklerinden birini sergiliyor.

Tedarik zincirini yönetip maliyetleri azaltarak şirketleri büyütüyor

Küresel endüstriyel üretici/distribütör ve hizmet sağlayıcısı Optimas, hizmet verdiği müşterilerinin ekiplerinin bir uzantısı olarak hareket ederek, operasyonları kolaylaştırmaya, tedarik zincirini yönetmeye ve envanterleri optimize etmeye yardımcı oluyor. Şirket deneyimli ekipleriyle müşterilerinin işini büyütmek ve toplamda sahip olduğu maliyeti azaltmak için, derin üretim uzmanlığı ve ileri teknolojiden faydalanarak, sürekli iyileştirme adımları ile süreci yönetmeye başlıyor. Başka bir deyişle, Optimas, operasyonların her alanında verimliliği artırmaya yardımcı olarak şirketlerin üretken ve karlı olmalarını sağlıyor. Küresel olarak tercüme edilen temel THREAD değerleri tarafından yönlendirilen tutkulu, özverili ve hizmet odaklı ekibi ile müşterilerine çözüm önerileri sunan Optimas, bu değerleri kurduğu tüm ilişkilerde somutlaştırarak hayata da geçiriyor.