Arma Bağlantı Dijitalleşme Yatırımlarına Devam Ediyor
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Arma Bağlantı Dijitalleşme Yatırımlarına Devam Ediyor

Endüstri 4.0 hayatımızın her evresinde karşımıza çıkmaktadır. Evlerimizde kullandığımız süpürgelerden yavaş yavaş yaygınlaşan otonom araçlara kadar birçok örnekleri bulunmaktadır. Teknolojinin bu denli hızla gelişimi firmalar arasında rekabeti vazgeçilmez hale getirmiş olup, üretim sektöründe avantaj sağlayarak sektörün gelişimine katkı sağlamaktadır.

ARMA BAĞLANTI SİSTEMLERİ A.Ş. olarak değişen trendlere ayak uydurma konusunda dijitalleşme adımlarını planlamakta ve uygulamaktayız. Bu kısımda firmamızda kullanılan CANIAS ERP versiyon geçişini başarı ile tamamlayıp, ENDÜSTRİ 4.0 ‘a uyum için temellerini atmış bulunmaktayız.

Çevre politikası yaklaşımı

Firmamızın her departmanında teknolojik altyapıya yatırım yaparak bu geçişte firmamızın sektörde diğer firmalara örnek olacağı çalışmalar planlanmaktadır. Sadece üretim alanı ile sınırlı olmayan ISO 14001 Çevre Politikasına katkıda bulunarak dokümanların dijital ortamda saklanmasına imkân veren teknolojiler kullanarak, karbon emisyonu ve sıfır atık projesine katkı sağlanacaktır. İş dünyasında ve çevremizde sıklıkla gördüğümüz departmanlardaki kullanılacak olan kokpit ekranları ile kullanıcı dostu ekranlar ile departmanların kullanım kolaylığı sağlayacak gelişmeler takip edilecektir.

Endüstri 4.0

Firmanın en az kayıp ile üretimini sağlayacak olan ve dünyamızın değişim trendinde pay sahibi olan ENDÜSTRİ 4.0 ile rekabetçi koşullara uyum sağlayarak katma değer yaratmak yakın dönemdeki hedeflerimiz arasındadır. Üretim alanında ERP kısmından sonra donanım kısmında da her üretim biriminin her noktasına altyapı yatırımları yapılmıştır. 2023 yılında anlık üretimin her alanında anlık verilerin alınıp işlendiği, yapay zeka sayesinde yorumlandığı, kayıpların ve hataların minimize edildiği bir tesis altyapısını kurmak ve işletmek ana hedefimizdir.

Gelişmiş otomasyon çözümleri

Firmamızda donanım ve makinelerimizde otomasyon çalışmaları da yapılmaktadır. Üretim alanımızda bulunan kılavuz çekme, titreşimli besleme sistemleri, pres makineleri, montaj makineleri, kalıp imalatında, depolama işlemlerinde, paketleme makinelerinde vb. firmanın her alanında otomasyon ve iyileştirme çalışmalarını mühendislik departmanımızın katkılarıyla başarı ile uygulanmaktadır. Otomotiv ve beyaz eşya sektörlerine bağlantı klipsleri üretiminde kullanılan otomatik form verme makinelerine %100 kamera kontrol sistemi adapte edilmesi projemizde pilot olarak seçilen bir makinede sistem başarılı bir şekilde çalıştırılmıştır. Hortum kelepçe üretiminde yeni bir otomatik civata montaj hattı tasarımı tamamlanmış olup deneme üretimlerinde herhangi bir problem tespit edilmemiştir. DIN 3016 bağlantı kelepçesi üretimi için geliştirdiğimiz otomasyon hattı Nisan ayı itibari ile seri üretimdeki yerini almıştır. Özellikle otomotiv sektöründeki akışkan sistem üreticilerinin tercih ettiği kilitlemeli tip bağlantı kelepçesinin üretiminde kullanılacak servo sürücülü form verme makinesinin tasarımı ise devam etmekte olup Haziran ayı ile birlikte projenin seriye devredilmesi planlanmaktadır.

Yenilikçi vizyon

2020 yılından itibaren plastik bağlantı elemanları sektöründe de yatırımlarımız ve ürün çeşitliliğimiz artmıştır. Otomasyon çalışmalarımızdaki amaç ve hareket noktamız İş Sağlığı ve Güvenliğinde ‘’0’’ iş kazası hedefimiz, ISO:14001 Çevre Politikasına uyum sağlayarak tedarikçi ve müşterilerimizin üretirken tüketmeyen, değer katan anlayışı benimsememizdir. Bu kapsamda sektörde bulunan çözümleri sadece uygulamak değil kendi bünyemizde kendi çalışma kültürümüzle bağdaştırarak firmamıza özel çözümlerle (Hibrit kullanım-En iyi çözüm seçeneklerinin ortak paydada birleştirilmesi), yenilikçi yaklaşımlar ile sektörü ve teknolojiyi takip etmekteyiz. Kendi otomasyon çözümlerini üreten ve bu konuda çalışanlarına bakış açısı kazandırmaya yönelik yönetim anlayışı hakimdir.

Tedarikçisi olduğumuz firmaların istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda çözümler üreterek makine parkurumuzu otomasyon, donanım ve yazılımlarla destekleyerek rekabetçi koşullara uyum sağlamaktayız.

ARMA BAĞLANTI SİSTEMLERİ A.Ş. yenilikçi öngörüsü ve vizyonu ile sektördeki gelişmelere uyum sağlayarak ülkemiz ihracatına katkıda bulunmaya devam edecektir.