Bağlantı Elemanları Endüstrisinin Doğu Avrupa’daki Buluşma Noktası: FASTENER POLAND®
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Bağlantı Elemanları Endüstrisinin Doğu Avrupa’daki Buluşma Noktası: FASTENER POLAND®

FASTENER POLAND® hakkında bilgi verir misiniz?

 FASTENER POLAND®, imalat sektörlerinden karar vericiler, mühendisler ve satın alma profesyonelleri için dünyanın dört bir yanından önde gelen bağlantı elemanı üreticileriyle buluşmak için uygun bir alandır. Fuar, endüstri trendleri hakkında fikir veriyor ve bağlantı elemanları ürünleri ve bağlantı elemanları sektöründeki en son gelişmeler hakkında önemli bilgiler sağlıyor. Katılımcılar için, FASTENER POLAND®'a katılım, aynı yerde ve zamanda binlerce uzmana ulaşmak ve yenilikçi çözümler sunmak için mükemmel bir fırsattır. Bu da; pazar konumunu güçlendirmek, marka bilinirliği, zamandan ve paradan tasarruf ederken kârı maksimize etmek anlamına gelir.

Polonya bağlantı elemanı endüstrisinin potansiyeli ve avantajları hakkında neler söyleyebilirsiniz?

 Polonya, bağlantı elemanları açısından büyük bir büyüme potansiyeline sahip. COVID ve bulunabilirlikle ilgili sorunlar nedeniyle, birçok Avrupalı üretim şirketi Orta Avrupa ülkelerine taşındı ve bunlarla birlikte bağlantı elemanları talebi geldi. Polonya bu değişikliğin en büyük kazananı oldu. Şimdi daha önemli olan tam zamanında lojistik değil, her ihtimale karşı lojistiktir. Polonya, üretimde iyi bir geleneğe, nitelikli bir işgücüne ve makul üretim maliyetlerine sahip. Bağlantı elemanları üretimi AB'de 3. sıradadır ve büyümeye devam etmektedir.

FASTENER POLAND salgınla nasıl başa çıktı?

 2019’da Orta ve Doğu Avrupa'daki bağlantı elemanı pazarının durumunu tam olarak gösteren son fuar yapıldığında, %72'si yurtdışından gelen 210'dan daha az şirket katıldı. Aynı durum, %43'ü ülkemiz dışından teşhirci olan fuar ziyaretçileri için de geçerliydi. Bu olayın uluslararası niteliği gelecek planlarımıza yansıdığı için bu verileri bilerek hatırlıyorum. Etkinlik pazarının yavaş yavaş "normal"e döndüğü 2021'de, Avrupa ve diğer kıtalar hala pandemi, sınırları geçmedeki zorluklar ve zorunlu karantina ile mücadele ediyorlardı. Bu durumda etkinliği internete taşımaya odaklandık ve Enterprise Europe Network ve Krakow Chamber of Commerce and Industry ile birlikte FASTENER POLAND B2B Toplantıları düzenledik. Hammadde üreticileri, distribütörleri, toptancıları, alıcıları ve tedarikçileri özel olarak hazırlanmış bir platformda buluştu. Etkinliğe 30 ülkeden 156 katılımcı katıldı. Katılımcılardan, %53'ü üretici ve distribütör, %28'i alıcı ve %19'u toptancı ve bağlantı elemanları sektörüyle ilgili diğer katılımcılardı.

5. kez yapılacak FASTENER POLAND® için ne gibi yenilikler planlıyorsunuz?

 Yaklaşan fuarın duyurusu, katılımcıların endüstri 4.0 stratejisine uygun olarak daha fazla ve daha hızlı üretim yapmalarını sağlayan en yeni ürünleri ve çözümleri sunacağı bir dizi web semineri olacaktır. Web seminerleri, müşterileri Ekim ayında Krakow'daki fuara davet etmek için de bir fırsat olacak. Ayrıca geçen yılki aracılık toplantılarının başarısını tekrarlamaya karar verdik, bu sefer onları hem fuar sırasında EXPO Krakow'un gerçek alanı hem de bitiminden sonra sanal bir alan ile hibrit bir formül kullanarak organize ettik.
Ek olarak, aynı zamanda endüstriyel montaja ayrılmış ilk Polonya ticaret fuarı başlayacak. Hem üretimdeki otomatik montaj süreçleri hem de özel basınçlı havalı manuel montaj araçları ile ilgili satın almacılar, mühendisler ve tasarımcılar için mükemmel bir alan yaratacağız. Etkinlik ayrıca robotik, yapıştırma, kaynak, lehimleme, kimyasal hazırlıklar ve dozlama makineleri konularına da ayrılacak. İnanıyoruz ki birbirini tamamlayan iki konu için bir sinerji etkisi yaratacağız.

FASTENER POLAND®'a en çok hangi ülkelerden katılım sağlanıyor?

Her şey geçici pandemi ile ilgili duruma bağlı olduğundan, buna kesin olarak cevap vermek için biraz erken. Sorunsuz seyahat edilebilirse müşteriler mutlaka gelecektir. Yabancı müşterilerin öncülük ettiği mevcut istatistikleri korumak için her şeyi yapacağız. Birkaç bin kişilik müşteri tabanımız aracılığıyla etkinliğin tanıtımıyla tüm dünyadaki üreticilere doğrudan ulaşabiliyoruz, ancak diğer ülkelerde de güvenilir acentelerimiz var. Kolektif görevimiz, seçilmiş bir katılımcı grubu kazanmaktır. İlk fuardan beri FASTENER EURASIA ile işbirliği yaptığımız için muhtemelen bunun hakkında birçok şey biliyorsunuzdur. Türkiye, Japonya ve Güney Kore temsilciliğini FASTENER EURASIA olarak siz yapıyorsunuz. Geçen fuara Krakow'a 18 şirket getirdiniz ve bu yıl daha fazla olacak diye umuyorum. Ekim ayında, FASTENER POLAND® boyunca dünyanın dört bir yanından en iyi markaları göreceğiz.

Polonya'da yatırım yapmak isteyen şirketlere ne önerirsiniz?

 Polonya'ya yatırım yapmak istiyorsanız en önemlisi doğru yeri seçmektir. İyi nitelikte insanlara yakın olmalıdır. Polonya'da lojistik çok iyi; ertesi gün teslimat piyasa için standarttır, bu nedenle müşterilere yakın olmak çok önemli değildir, ancak iyi insanlara sahip olmanız gerekir. İşsizlik çok düşük seviyede ve en büyük görev iyi çalışanlar bulmak.

Hedefleriniz ve gelecek projeleriniz nelerdir?

 Önümde beni ve ekibimi bekleyen birçok plan ve zorluk var. Uğursuzluk gelmemesi için hepsinden bahsetmek istemiyorum. Birkaçı sonbaharda gelecek. FASTENER POLAND®'a ek olarak, ekiple birlikte enjeksiyon kalıplama ve çevre birimlerine yönelik fuarlar düzenliyoruz. Bu, Polonya'da atölye aletleri ve enjeksiyon kalıplama tesislerine ayrılmış, alet ve işleme endüstrisinin geliştirilmesinden sorumlu karar vericileri bir araya getiren tek ticaret fuarıdır. Bunlar, Polonya El Aletleri Vadisi'ndeki Bydgoszcz'deki tesisimize 500 km mesafede gerçekleşir. Böyle bir proje için Krakow'da her şey önceden dikkatlice planlanmalı ve en küçük ayrıntıda dış mekana aktarılmalıdır. Ancak ekip olarak geniş bir deneyime sahibiz: Krakow'un yanı sıra Varşova'da, adı geçen Bydgoszcz veya Wrocław'da ticaret fuarları düzenliyoruz. Önümüzdeki baharda pencere, kapı, panjur ve panjur üreticilerine yönelik bir fuar hazırlamak için iddialı bir planımız var. Burası Polonya'nın güneyinde olacak, bu tür ürünleri tedarik eden fabrikaların çoğunun bulunduğu Krakow'dan yaklaşık 200 km uzaklıkta ve Polonya bu ürünlerin önde gelen Avrupalı üreticilerinden biridir. Lütfen bu çabaların başarılı olması için şans dileyin.