Kaplama ile Atılan İmza: SARITAŞ KAPLAMA  - BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Kaplama ile Atılan İmza: SARITAŞ KAPLAMA 

Firmanızın kuruluşu hakkında bilgi verir misiniz?

SARITAŞ KAPLAMA YÜZ. İŞL. TEKN. AŞ.  Mart 2022 itibariyle Konya Karatay’da Konsan Sanayi Sitesinde aktif ticari hayatına başlamıştır. 

SARITAŞ KAPLAMA A.Ş; bağlantı elemanları, metal şekillendirme, otomotiv, inşaat, karayolları, enerji, makine, savunma sanayii, denizcilik, tarım, beyaz eşya gibi tüm sektörel faaliyetlerin gereksinimlerini karşılayabilecek, sürekli gelişmeyi arzulayan, zedelenen tedarikçi-ana sanayi güvenini sağlam temellere oturtmayı hedefleyen, farklılık ve farkındalık prensibinden yola çıkarak ticari iş ahlakını ortaya koymayı kendine misyon edinmiştir. 

Şirketimiz, gerek yerel gerekse global ölçekte tüm sektörlerde hep en iyiyi hep daha ileriyi hedefleyen, özellikle bağlantı elemanları sektöründe ortaya koyduğu inovatif gelişim ve yüksek mühendislik çalışmalarıyla başarısını ispat etmiş olan NOF METAL COATING GROUP firması ile başlattığı uzun soluklu işbirliği neticesinde GEOMET® lisansını almıştır. Bu çalışmalar doğrultusunda hem kaplama sektörüne hem de bağlantı elemanları sektörüne yeni bir soluk getirerek, yüksek sorumluluk duygusuna sahip tedarikçi ilkesini ortaya koymak ve yaşatmak üzere tedarik zincirindeki yerini edinmiştir.

Ekibinizi tanıyabilir miyiz?

Şirket yapımız 2 ortaklıdır. Doğan SARI ve Olcay CİNGİTAŞ ortaklığında kurulan şirketimiz de yine yıllardır sektöre kıymetli hizmetleri dokunmuş, Satış Pazarlama ve İthalat Sorumlumuz Çağatay ÇAVUŞOĞLU, Kalite Kontrol Yöneticimiz M. Emin YILDIRIM sistemimizin değerli bireyleri olarak görevlerinin başındadırlar.

Faaliyet konularınız ve Geomet Kaplama hakkında bilgi verir misiniz ?

Şirketimiz çinko lamelli kaplama prosesi olan GEOMET® lisansını alarak kaplama faaliyetlerine başlamıştır.

Bilindiği üzere GEOMET kaplama yüksek oranda Çinko ve Alüminyum içeren lamelli mikro yapılara sahiptir. Akımsız olarak metal üzerine uygulanarak korozyona karşı yüksek direnç sağlarken, ince film tabakası ile de özellikle bağlantı elemanlarında efektif çözümler ortaya koymaktadır. Lamelli kaplamalar familyasının ilk ve tek su bazlı kimyasalı olan GEOMET®’in bu yapısı alternatifleri arasında hep öncelikli konumlanmasını sağlamaktadır. 

GEOMET® farklı base coat uygulamalarının yanı sıra, ayarlanabilir sürtünme katsayısı olanağı, iklimsel ve mevsimsel ataklara karşı etkili, kimyasal direnç noktasında alternatif çözümler ve mekanik hasarlara karşı yüksek dayanım sağlayan birçok üst kaplama kimyasalları ile de başarılı çözümler ortaya koymaktadır.

GEOMET® 321, 500 ve 430 ana kat kaplama seçenekleri ile PLUS® L, VL, ML, M, VLh, GEOBLACK®, DACROLUB® ve GEOKOTE® gibi zengin üst kaplama prosesleri ile de sektörün tüm şartname ve gereksinimlerini karşılayarak kusursuz müşteri memnuniyetini ortaya çıkarmaktadır.

İşletmeniz ve Kapasiteniz hakkında neler söylemek istersiniz ?

Yıllardan süre gelen GEOMET® proseslerindeki çalışmalarımız neticesinde, müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler ve teknolojinin gelişimi ile birlikte ana sanayideki inovatif gelişmelerden de edindiğimiz bilgi, birikim ve tecrübe işletmemizdeki hatlarımızı şekillendirmede büyük rol oynamıştır.

İşletmemizde;
1 adet 3 ton/saat kapasiteli tam otomatik Helezonik Yağ Alma, 
1 adet Askılı Yağ Alma, 
2 adet tam otomatik Tamburlu Kumlama, 
1 adet 1,5 tonluk Askılı Kumlama
1 adet 2 ton/saatlik Robotic Kaplama Makinası, 
1 adet Robotic Dip Drain Makinası
1 adet 3 ton/saatlik Ana Kat ve Son Kat Pişirme Fırınımız bulunmaktadır. 
1 adet Robotik Kaplama hattı ve 1 adet Pişirme Fırını da sistemimize kısa vadede dahil edilecektir.

Hatlarımızın imalat öncesi tüm tasarım çalışmaları, özellikle yüksek çap ve boylardaki bağlantı elemanlarının diş kırılmalarından dolayı montaj zorluğu oluşması, bununla birlikte iç torks ve imbus cıvata ve vidaların kafa içi doluluğu problemlerinin çözümüne yönelik gerçekleştirilmiştir.

İlk etapta 450 ton/ay olarak faaliyete giren işletme kapasitemiz, 2. Robotik Hat ve Fırının sistemimize katılması ile birlikte 900 ton/ay kapasiteye erişecektir. 

İşletmemizde ki 5 beyaz yaka ve 13 mavi yaka personelimizle müşterilerimize 7/24 hizmet sunmaktayız.

Kaplama süreçlerini gerçekleştirdiğimiz ürünlerin tüm kontrollerini kendi laboratuvarımızda deneyimli kadromuz ve donanımlı test cihazlarımız ile gerçekleştiriyoruz. Laboratuvarımızda özellikle öne çıkan Tuz Testi Kabini ve en önemlisi ISO, FIAT, FORD ve VOLKSWAGEN standartlarına göre ölçüm yapabilen 1 Adet SCHATZ marka Sürtünme Katsayısı Test cihazımız bulunmaktadır. 

Dataloger ve diğer ölçüm cihazlarımız sayesinde hatlarımızın tüm verilerini takip ediyor ve kontrol altında tutabiliyoruz. Şu an kaplama ağırlığı yöntemi ile kontrol ettiğimiz kaplama kalınlığını yakın zamanda sistemimiz de yer alacak X-RAY cihazımız ile ölçerek müşterilerimize raporlayacağız.

İzlenebilirliği ve sürdürülebilir kaliteyi korumak ve aktüel tutmak adına kurduğumuz Scada sistemimiz, hatlarımızdaki bütün çalışma parametrelerini, reçeteleri ve ısıl değerleri 24 saat kayıt altına almaktadır. Hatlarımızın tamamı full otomatik ve plc sistemi ile yönetilmektedir.

Müşterilerinize ne söylemek istersiniz ?

17 yıldır sektörün içinden birisi olarak, müşterilerimizin tüm beklentilerinin farkındayım. Müşterilerimizin uzun yıllar birçok projesini yönetme ve projelerine ortak olma şansı yakalamış biri olarak SARITAŞ KAPLAMA’nın sektörde farklılık ve farkındalık prensibi doğrultusunda, tedarik zincirini güçlendirmek, tedarikçi-ana sanayi ilişkisini güvenilir seviyelere çıkarmak ana hedefimiz olacaktır. 

Müşterilerimizin teknik ve ticari süreçlerinin tamamında çözüm ortağı olmak ve sürdürülebilir kaliteyi ortaya çıkarmak adına yapacağımız tüm çalışmalarla, ilkeli duruşumuzu ileri bir vizyonla bütünleştireceğimizi kendilerine taahhüt ediyoruz.