Kaleliler Bağlantı Elemanları Yeni Yatırımlar ile Büyüyor
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Kaleliler Bağlantı Elemanları Yeni Yatırımlar ile Büyüyor

Türkiye'nin büyüyen bir üretim şirketi olan ve Ankara'da bulunan Kaleliler Bağlantı Elemanları, 1995 yılından bu yana Çelik Bağlantı Elemanlarının güvenilir tedarikçisi olmaya devam ediyor.

Bugün 10.000 m2'lik fabrikasında 150 çalışanı ile Türkiye ve Avrupa'daki  müşterilerine hizmet veriyor.

Kaleliler, hem soğuk şekillendirme hem de sıcak dövme ünitelerinin yanı sıra mekanik imalat da yapmakta olup başta cıvatalar, somunlar, dişli çubuklar ve saplamalar, talep üzerine çizimlerle özel bağlantı elemanları M 12 – M 220 arası geniş bir yelpazede üretim yapıyor.

İşlem & Kalite

Hammadde için gelen muayeneden, son ürün ve ambalajın son kontrolüne kadar tüm işlemler üretim, işlem ve kalite mühendislerinin kontrolünde gerçekleştiriliyor.

Tüm boyutsal ve mekanik testler Kalite Kontrol Laboratuvarında yapılıyor ve ERP sistemine kayıt ediliyor. Kaleliler, birçok test makinesi olmasına rağmen 2021 yılında Türkiye'de tek olan M 72 10.9 cıvatalı testi yapabilen bir sürtünme test makinesi satın almıştır.

Isıl işlem ve yüzey işlemi kendi bünyesinde olup, özenle ve yüksek kalitede yapılmaktadır.

Yatırım & Geliştirme

Kaleliler Bağlantı Elemanları 2021 yılında birkaç önemli yatırıma imza attı.

Bunlardan biri de M 24 – M 72 aralığında cıvataların sıcak dövme işleminde kullanılacak olan yeni İndüksiyonlu Isıtma Hattıdır. Hattın robotlar tarafından işletileceği için kalite ve kapasiteyi artıracak şekilde stabil ve seri üretimin sağlanmasına yardımcı olacak sonuçlar alınacaktır. 

Bir diğer değerli yatırım, bir ön arıtma ünitesi içeren yeni bir sıcak daldırma galvanizleme hattıdır. Bu hattın önemi ve avantajı, ön işlem ve yüzey temizliğinin ultrasonik yöntem ve kumlama ile yapılması, asit kullanılmadan yapıldığından çevre dostu olması ve özellikle büyük boyutlardaki 10.9 HV cıvatalar için çok önemli olan hidrojen gevrekliği riskinin önlenmesine yardımcı olmasıdır. 

Kaplama tamamen otomatik olarak robotlarla yapılmaktadır, bu nedenle günde 40 ton gibi iyi bir kapasiteye sahiptir ve tüm parametreler kontrol altında ve işlem oldukça stabildir. Hat, ilgili EN 10684 ve Dast 022 teknik standartlarına bağlı olarak hem düşük hem de yüksek sıcaklıklarda çalışabilmektedir.

Kaleliler Bağlantı Elemanları 2021 yılında üretim birimlerinde de dijitalleşme yatırımı yaptı. 2022 yılında tüm üretim adımları ERP sistemine otomatik olarak kaydedilecek, böylece planlama ve analizler daha hassas yapılacak. Bu proje sonucunda verimlilik ve kapasite artışı beklenmektedir.

Kaleliler büyüyen bir şirkettir ve sürekli iyileştirmenin önemine inanır. Bu büyüme sırasında doğanın ve çalışanın değerini de göz önünde bulunduran Kaleliler Bağlantı Elemanları, gezegeni korumak ve sürekli eğitim ile insan kaynağı kalitesini artırmak için de yatırımlar yapmaktadır.