Kistler büyüme yörüngesine geri döndü
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Kistler büyüme yörüngesine geri döndü

Stratejik yeniden yönlendirme 2021’de satışların artmasına neden oldu.

Kistler Grubu, devam eden pandemiye ve küresel tedarik zincirlerindeki bazı büyük gecikmelere rağmen geçen yılı hafif bir büyüme ile kapatmayı başardı. Satışlar yıllık %14 artarak 411 milyon İsviçre frankına ulaştı. Grubun iş başarısındaki en önemli rolü, 2020'de uygulamaya konan ve 2021'de devam eden stratejik yeniden yönlendirme önlemleri oynadı. Bu olumlu performans, mevcut yıl hakkında iyimser olmak için zemin oluşturuyor. Ocak ayında sipariş alımı, beklentilerin önemli ölçüde üzerinde gerçekleşti ve şirket tarihindeki en yüksek seviyeye kolayca ulaştı. 2022 için de önemli bir personel artışı planlanıyor.

Kistler Group CEO'su Rolf Sonderegger durumla ilgili özetinde, "Geçen yıl, devam eden pandemi, tedarikçileri etkileyen krizler ve artan hammadde fiyatları ile zorlu bir küresel durumdayken yeni yapılarımızın etkinliğini teste tabi tuttuk. Yıl sonu sonucu ve alınan siparişler, haklı olduğumuzu kanıtlıyor,” diye belirtiyor.

Şirket, teslimat taahhütlerini yerine getirebilmek için akıllıca stoklar oluşturarak dünya çapındaki elektronik bileşen (özellikle yarı iletkenler dahil) sıkıntısına yanıt verdi. Mevcut mali yılla ilgili olarak, Kistler 2021'de belirlenen trendi sürdüreceği ve yakında iki yıl önceki kriz öncesi seviyesine döneceği konusunda iyimser. Sinyaller iyi: bugüne kadarki pozitif sipariş akışına göre, 450 milyon İsviçre frankı hedefi artık ulaşılabilir durumda.

Çalışan sayısını yıl sonuna kadar yaklaşık 2.100'e çıkarma hedefiyle, 2022 için kesin planlamaya şimdiden 150 kişilik bir personel artırımı dahil edildi. Yeni pozisyonlar esas olarak araştırma ve geliştirme, üretim, lojistik ve uluslararası satış ve servis ekiplerinde oluşturulmaktadır.

İnovasyona yatırım
Kistler, enerjilerini odaklamak ve hedef pazarlarını konsolide etmek için geçen yıldan yararlandı. Yatırımlar, öncelikle otomotiv endüstrisindeki dijitalleşme ve endüstriyel otomasyonun büyüme alanlarına yönlendiriliyor. Bu, toplam satış gelirinin yüzde sekizini oluşturmasıyla şirket tarihindeki en yüksek geliştirme bütçesidir.

Geçen yıl, devam eden pandemi, tedarikçileri etkileyen krizler ve artan hammadde fiyatları ile zorlu bir küresel durumdayken yeni yapılarımızın etkinliğini teste tabi tuttuk. Yıl sonu sonucu ve alınan siparişler, haklı olduğumuzu kanıtlıyor: satışlar yıllık yüzde 14 artarak 411 milyon İsviçre frankına ulaştı.