Carlo Salvi için 2022,  inovasyon, araştırma ve geliştirme yılı olacak
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Carlo Salvi için 2022,  inovasyon, araştırma ve geliştirme yılı olacak

Yüksek teknolojili soğuk ve sıcak tel şekillendirme makinelerinde İtalyan teknoloji lideri için 2022 yılı tamamen inovasyon, araştırma ve geliştirme ile geçecek.

Pandemi zamanlarında tahminde bulunmak zor olsa da kesin olan bir şey var: İtalyan yüksek teknolojili soğuk ve sıcak tel şekillendirme makineleri uzmanı Carlo Salvi, 2022'de yaratıcı ruhuna ve yenilikçi gücüne odaklanmaya devam edecek. 

Carlo Salvi Ticari İcra Kurulu Başkanı Marco Pizzi, "Birkaç proje üzerinde çalışıyoruz ve hepsinin ortak bir paydası var: gelecek vizyonumuz," diyor.

Görücüye çıkan CS 513 TH

Marco Pizzi: “20-24 Haziran tarihlerinde Düsseldorf'ta düzenlenecek WIRE 2022 fuarında yeni kombine makine modelimiz CS 513 TH'yi sergileyeceğiz. Bu, şirket tarihimizde yeni bir aşamayı temsil ediyor. Entegre sivriltme ve diş açma ünitesine sahip ilk ilerici press, yeni bir pazar segmenti açarken müşterilerimizin yatırım maliyetlerini azaltacak.” CS 513 TH'de, farklı türde dişler ve yivler elde etmek için bileşenler soğuk şekillendirilir ve ardından sivriltilir ve diş açılır.

"Aslında biz zaten makineyi 2020'de sunmayı planlamıştık ama Covid pandemisi nedeniyle ertelemek zorunda kaldığımız sırada, makinenin teknolojisine iyileştirmeler uyguladık," diyor C.C.O. 

Detaylara odaklı, optimize edilmiş verimlilik

Entegre sivriltme ve diş açma ünitesine sahip aşamalı beş kalıplı başlık, altı ila 13,5 milimetre çapında telleri işleyebilir. Minimum ve maksimum diş çapı M6 ve M12'dir. Operatöre daha iyi erişilebilirlik ve optimize edilmiş ergonomi için "hat içi" makine düzeni geliştirildi, üniteler paralel olarak konumlandırıldı. Diş açma hareketi, kademeli bir deformasyon için ve tokmak hareketi ile parçaların düz kalıplara yerleştirilmesi arasında mükemmel bir senkronizasyon için desmodromik bir kam tarafından tahrik edilir. Bir kontrol sistemi, optimize edilmiş verimlilik sağlar ve özel bir cihaz, iki parçanın yassı kalıplara aynı anda beslenmesini önler. Düz kalıp mahfazası, yüksek mekanik dirençli malzemelerden yapılma kalın düz kalıplar için uygundur.

Anahtar teslimi çözümler

Carlo Salvi, tek bir kaynaktan gerçek anahtar teslimi çözümler sunar. İlk görüşmelerden itibaren, makinelerin geliştirilmesi, üretimi ve ince ayarı ve tabii ki müşteri hizmetlerine dek: Tüm üretim süreci müşteriye göre uyarlanabilir ve koordine edilebilir. Carlo Salvi'nin şekillendirme makineleri muazzam olanaklar sunar: ovalama, delme ve kılavuz çekme birçok uygulamadan sadece bazılarıdır. Şekillendirme makineleri, müşteri gereksinimlerini karşılamak ve karmaşık şekilleri sorunsuz bir şekilde yönetmek için özel olarak geliştirilmiştir.

Tüm Carlo Salvi presleri, uzaktan erişim yoluyla süreçlerin herhangi bir zamanda izlenmesini ve kontrolünü sağlayan bir yönetim sistemi ile donatılmıştır. Marco Pizzi: “Bakım ve operasyonlar için kapsamlı bir Endüstri 4.0 hizmet paketi sunuyoruz. Bizim için karşılıklı bağlantı aynı zamanda uzmanlığımızı derinleştirmeye ve pazarın genişlemesini sağlamaya devam etmek için bir fırsattır.”


İnsan etkileşiminin önemi

Son yıllarda Carlo Salvi, özellikle pandemi zamanlarında insan etkileşimi ve ilişkilerinin önemini vurguladı. “Carlo Salvi Stories” adlı dijital proje, ekip ruhunun ve dayanışmanın öneminin altını çizmeyi amaçlıyor. Şirketlerin işbirliklerinin çoğu, İtalya'daki ve dünyadaki başarıların yanı sıra kişiler arası işbirliği www.carlosalvistories.com sitesinde tasvir edildi. İnsani değerler ve girişimci ruh hikâyelerdeki iki ana unsurdur. Dijital proje çeşitli bölümlerde yapılandırılmıştır ve ister müşteri, ister ortak ya da Carlo Salvi çalışanı olsun, anlatıcının deneyimleri üzerinden gider.

Marco Pizzi: “Ekibimiz 2022 yılı için Carlo Salvi Stories'in yeni bir baskısı üzerinde çalışıyor. Yeni hikayelerin çok güzel mesajlarla dolu olacağına inanıyoruz. Birlikte çalıştığımız insanları kutlamak istiyoruz. Bu ilişkileri ve işbirliklerini öne çıkarmak ve aynı zamanda özgünlük ve girişimci ruhu sergilemek esastır.” Müşterilerin bakış açısıyla yazılan Carlo Salvi Hikayeleri kitap olarak da sunulacak.