SACMA Kombine Pres Ustaları 
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Sacma - Kombine Pres Ustaları 

Sacma Group, M4'ten M24'e kadar bağlantı elemanları üretebilen Kombine Pres tasarımı ve üretimiyle biliniyor. Şimdiye kadar Sacma, dünya çapında 4.000'den fazla kombine pres sağlamıştır.

Sacma kombine presin nasıl çalıştığını hatırlayalım.

Tüm SACMA makinelerinde kalıp tarafı ayarlamalarının standart olarak hidrolik kenetlenme bulunur: dişli manşonlar, itme kolları ve düzeltme kamı. Motorlu DKO ayarına sahip M versiyonu, zaman içindeki değişimi azaltmak ve ince ayarı hızlandırmak için önemli bir sistemdir. Her ürün kodunun kurulum verileri PLC'de saklanır. Operatörün kontrol panelinden talebi üzerine makine besleme uzunluğunu, stok ölçüm konumunu ve DKO vuruşunu otomatik olarak ayarlayabilir. Ayarlamaların ve aletlerin hidrolik olarak sıkıştırılması, makineyi ayarlarken çok yardımcı olur ve en iyi tekrarlanabilirliği sağlar.

SACMA kombine makinelerinin transfer mekanizması, açık ara dünya ileri standardı olarak kabul edilir, o kadar ki, birçok başarısız taklit girişimine maruz kalmıştır. Mükemmel desmodromik kamlar tarafından oluşturulan, yumuşak bir salınım mekanizması tarafından belirlenen transfer parmaklarının hassas hareketi, tüm sisteme, aynı zamanda maksimum üretim hızında da mükemmel bir konum kontrolü sağlar. Çoklu ayarlamalar - transfer aşamasının zamanlaması, kenetleme kuvvetinin değişmesi, parmakların açılma/kapanma hızının değişmesi ve yayların olmaması uzun ve kısa parçaların en yüksek hızda güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlar.

Parçalar, şekillendirme istasyonundan, şaftın çapına göre genişliği kolayca ayarlanabilen bir parmak kaldırıcı vasıtasıyla sivriltme istasyonuna yönlendirilir. Ayarlama, operatöre kolay erişim sağlayan ve uygulanması basit bir mikrometrik sistemle yapılır. Dövülmüş parçalar daha sonra gövde ucunun işleneceği sivriltme ünitesine beslenir. Otomotiv endüstrisinde yaygın olarak kullanılan tipik 90° robot noktası dahil olmak üzere farklı geometri ve açılarda uçlar üretmek mümkündür. İşaretleme istasyonundan, gövdeler daha sonra düz kalıpta diş çekme istasyonuna beslenir.

Diş açma istasyonu, düz bir kalıp, alternatif hareket, ana kızağa sahiptir. Rayların ucuna takılan bir durdurma kapısı ve tek bir başlangıç bıçağı sistemi, boşlukların rulo kalıplar arasına mükemmel bir şekilde girmesini garanti eder. Dişli profillerin uyum ayarı, sürgüyü hareket ettiren biyel kolunun eksantrik mekanizması veya sabit kalıbın dikey ayarını sağlayan bir kama vasıtasıyla sağlanabilir. Sabit kalıp 3 yönde de ayarlanabilir. Kalibre edilmiş sertleştirilmiş ara parçalar, hızlı bir değişim için diş boyutuna göre sabit kalıbın arkasına hızla takılır. Sabit kalıp, makinenin boyutuna göre manuel veya hidrolik olabilir.

Ek olarak, kombine başlıkların V versiyonu çok kısa bağlantı elemanlarının üretimi için tasarlanmıştır. Bir kepenk asansörü, ham gövdeyi başlık istasyonundan parçaların doğru bir şekilde yönlendirildiği ve raylarla işaretleme ünitesine iletildiği bir titreşimli besleyici tasına götürür. Sivri uçlu gövdeler daha sonra diş oluşturmak için diş açma istasyonuna gider.

Özel cihazlar aracılığıyla, müşterinin uygulamayı amaçladığı işleme göre, sivriltme işlemi veya diş açma işlemi atlanabilir.  

Çok istasyonlu kombine preslere ek olarak, Sacma, farklı endüstri alanlarında yaygın olarak kullanılan küçük ve kılavuz vidalara artan talebi karşılamak için 1D2B kombine presi ürün hattına yeniden sunuyor: bu kombine pres, otomotiv, inşaat, elektrik/elektronik, beyaz eşya sanayii için telden başlayarak bağlantı elemanları ve vidalar üretebilir. Bu, yüksek verimlilik gereksinimleri, üretim yöntemlerinin konsolidasyonu, taban alanı kullanımı ve bağlantı elemanları üretim sürecindeki iş akışı için şekillendirme ve diş çekme işlemlerinin hepsini tek bir makinede yapmasıyla en iyi çözümdür.

Sacma kombine presleri bağlantı elemanı imalatçılarına pek çok avantaj sunuyor: 

-    İliştirilmiş bir makineler hattına karşıt kombine bir pres tarafından kullanılan zemin normalde 1e 3'tür, sonuç olarak, alan başına üretilen daha fazla parça, genel tesisi daha karlı ve verimli hale getirir.
-    Sıklıkla, iki ya da üç küçük kombine presi bir operatöre yönetir.
-    Kombine makine, daha fazla işlem yapan tek bir makinedir, bu nedenle daha az bakım gerekir.
-    Sacma kombine makinesi ile tam motorlu ayarlar ve diş açma istasyonunun çok kolay kurulumuna izin veren doğrudan tahrik motoru sayesinde üretim değişimi daha hızlıdır.
-    Kombine makinede, tek bir ses geçirmez mahfazaya entegre edilmiş daha fazla çalıştırma ünitesi ile, soğutma ve yağlama yağları yalnızca tek bir kapalı alanda bulunur: yağ sızıntısı yok, daha az kirlilik, temiz ve güvenli çalışma yeri.
-    Tüm Sacma makineleri “hızlı takılabilir” ekipman olarak tanınır. Kombine başlık, kurulumdan sadece birkaç saat sonra üretime hazırdır.
-    Fabrika düzenini belirleme ve değiştirmede yüksek esneklik. Sadece bir makine zemine sabitlenip havalandırma tesisine ve güç kaynağına bağlanacaktır.
-    Tüm işlemler için sadece tek motor, birkaç motordan daha verimlidir. Kombine presler iki makineden daha az tüketir ve güç tüketiminin izlenmesi daha basit ve kullanışlı hale gelir.
-    Dövülmüş parçalar henüz sıcak ve yağlı iken ovalamaya geçer, bu nedenle yassı kalıplar çok daha uzun süre dayanır, işletme maliyetlerini düşürür ve üretim verimliliğini artırır.

Yepyeni Sacma kombine pres modeli KSP12-R için bu kesin avantajlar, M3'ten M8'e kadar olan bağlantı elemanlarının maksimum 60 mm gövde uzunluğu ile teknik ve ekonomik olarak en iyi şekilde işlenmesini olanaklı kılar.

KSP12-R, binlerce makine tarafından kanıtlandığı bilinen SACMA çözümlerini piyasadaki en gelişmiş mekatronik teknolojisiyle birleştirir. Tek parça ana çerçeve, perlitik dökme demir, normalize edilmiş, en az 12 ay doğal yaşlandırılmış, yüksek hassasiyetle işlenmiş olup tüm makine ömrü için sağlamlık ve stabilite garantisidir. Ana kurulum ayarlamaları artık hızlı ve kolay bir geçiş için motorize edilmiştir: Bir tork motoru tarafından tahrik edilen S beslemeli tel besleme ünitesi, motorlu tel stok göstergesi ve DKO, kendi kendine öğrenme fonksiyonlu tork motoru tarafından tahrik edilen diş açma marşı.

Kalite yönetimi, başlıktan sonra ve silindirden sonra, yük izleme sistemi ve NC parça boşaltımı ile arayüz oluşturan iki geçit ile kolaylaştırılır. İsteğe bağlı gelişmiş bir yük kontrol sistemi, makineyi aşırı yüklere karşı korur ve şekillendirme ve haddeleme işlemlerini izler. Kendinden kılavuzlu vidalar üretilirken farklı boyutlarda yongaları ayıran ızgaraları vardır.

Yukarıdaki özelliklerin tümü, KSP12-R'yi Müşteri için en iyi değer haline getirerek yatırımın hızlı bir şekilde geri kazanılmasını sağlar. SACMA makinelerinin efsanevi dayanıklılığı, sonsuz yedek parça erişimi ile birlikte, uzun vadeli başarı ve kârın garantisidir.