Yeni Ultrasonik sıkma test cihazını piyasaya sürdü
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Yeni Ultrasonik sıkma test cihazını piyasaya sürdü

TOHNICHI (Tokyo, Japonya), TT3000 ultrasonik sıkma test cihazını geliştirdi.

Bu ürün, ultrasonik dalgalar kullanarak cıvataların sıkma kuvvetini ölçen bir cihazdır. Tork ve eksenel kuvvet arasındaki ilişki, T (tork) = K (tork katsayısı) / D (cıvata nominal çapı) / N (eksenel kuvvet) şeklinde basitleştirilebilir.

K, oturma yüzeyinin ve vida yüzeyinin sürtünme katsayısına bağlı olarak değiştiğinden, bazen eksenel kuvvet N'yi sıkma torku T ile doğru bir şekilde yönetmek zordur. Ayrıca, şu anda sıkılmış olan genel cıvataların sıkma kuvvetini ve gevşekliğini kontrol etmek bazen zor olduğundan, "yeniden sıkma yöntemi" veya "dönüş torku yöntemi" gibi dış kuvvet uygulanması yaygındır. Bu nedenle eksenel kuvveti tahribatsız olarak ölçebilen bir cihaz olarak TT serisine ihtiyaç vardır. İlk model TT-8'in piyasaya sürülmesinden bu yana yaklaşık 30 yıllık bir geçmişi vardır.

En büyük özelliği, zaman çözünürlüğünün mevcut TT2000'den 50 kat daha yüksek olmasıdır. Bu, eksenel kuvvet ve uzama ölçeğinin TT2000'den 50 kat daha ince olduğu anlamına gelir. Bu, TT2000 ile ölçülmesi zor olan kısa sıkma uzunluğuna sahip cıvataların (zor uzayan cıvatalar) eksenel kuvvetini ölçmeyi mümkün kılar.

Tamamen dokunmatik panellidir. Simgeler, menü çubuğu ve mesaj ekranı sezgisel kullanım sağlar. Pil tipi (lityum-iyon pil) şarj olurken kullanıma izin verir. Ekran İngilizce/Japonca değiştirilebilir işleve sahiptir.