Sıkıştırma somunu 
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Sıkıştırma somunu 

Sıkıştırma uzmanı ENEMAC, şimdi, yerleşik ESB ve ESD tiplerini mükemmel şekilde tamamlayan yeni ESG sıkıştırma somunu serisini sunuyor.

Sıkıştırma kuvveti, dönmede dikdörtgen sapmalı ve yanal manuel çalıştırmalı özel bir taç dişli şanzıman tarafından güçlendirilir. Yeni tasarlanan güç aktarım elemanları sayesinde ESG, ESB ve ESD tiplerine kıyasla önemli ölçüde daha düşük yükseklik ve genel kompakt boyutlar elde eder ve bu da son derece sıkışık koşullarda kullanımına olanak tanır.

Yuvanın yan tarafına takılan küçük bir somunu çevirmek suretiyle, iç dişli minimum kuvvet eforu ile tahrik edilir ve karşı parça sıkılır.

İlke basittir, etkisi çok büyüktür çünkü bu konsept 12 t'lik bir sıkıştırma kuvvetinin her işçi tarafından manuel olarak uygulanmasına izin verir. M16'dan M30'a kadar diş boyutları mevcuttur.

Elektrikli sıkıştırma somunu mevcut cıvataya vidalanır, ardından piyasadaki bir tork anahtarı kullanılarak yanal altıgen cıvata aracılığıyla belirtilen torka sıkılır. Sıkıştırma somunu, iş parçanızı veya aletinizi güvenli ve hızlı bir şekilde sabitler.

ESG serisi, süreğen diş nedeniyle vida derinliği sınırlandırılmadığından, değişken bileşen boyutuna sahip iş parçaları ve aletler için tasarlanmıştır.

Zorlu ortamlardaki uygulamalar için 673 K'ye kadar yüksek sıcaklık versiyonları gibi özel varyantlar mevcuttur.

Opsiyonel olarak, daha yüksek çalışma güvenliği için ağır kompaktör kalıplarını sıkıştırırken tavsiye edilen yukarıvuruşlu kenet telafisi için ek bir disk yay paketine sahip bir versiyonu mevcuttur.

ENEMAC elektrikli sıkma somunları, gerek orijinal ekipman imalatçısı tarafından gerekse bir donanım iyileştirme ögesi olarak her zaman kullanılabilir.