LIGNOLOC® Cephe Uygulamaları İçin Başlıklı Ahşap Çivi 
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

LIGNOLOC® Cephe Uygulamaları İçin Başlıklı Ahşap Çivi 

Bağlantı uzmanı BECK, LIGNOLOC® ahşap çivi sistemi ile ekolojik bağlantı teknolojisi alanında bir sonraki kilometre taşına doğru ilerliyor. Harmanlanmış ahşap çivi 2020 yılında Alman genel inşaat tekniği iznini aldıktan sonra, özellikle cephe uygulamaları için yeni LIGNOLOC® başlıklı ahşap çivi 2022'de piyasaya sürülecek.

Mauerkirchen merkezli sabitleme öncüsü BECK, en son ürün yeniliği ile ahşap çivi sisteminin 360 derecelik yaklaşımını sürdürüyor. Aylarca süren çalışma ve ince ayardan sonra, LIGNOLOC® başlı ahşap çivi pazar olgunluğuna ulaştı. LIGNOLOC® F60 pnömatik çivi çakma makinesinin en yeni versiyonu, başlı çivileri kabul edecek şekilde zaten uyarlanmıştı.

Başlı çivi piyasada 

Ana uygulama hedefi yatay ve dikey ahşap kaplamalardır. Başlı çivi, dış kaplama panellerinin güvenli bir şekilde yerinde tutulmasını sağlar. Kör bir anti-yarılma noktasına sahiptir ve en yaygın yumuşak ahşap cephelerin yanı sıra gizlilik ekranları, bahçe kulübeleri, çardaklar, oda ayırıcılar vb. gibi hem iç hem de dış mekanlarda çok çeşitli diğer uygulamalar için uygundur.

Başlı ya da başsız LIGNOLOC®  ekolojik ahşap yapı için ideal

LIGNOLOC®, endüstriyel üretim ve ekolojik ahşap işlemede geleceğe yönelik kullanım için ilk harmanlanmış ahşap çividir. Devrim niteliğindeki ahşap çiviler, Orta Avrupa kayın ağacından yapılmıştır. LIGNOLOC® çivi ucunun özel tasarımı ve çivi yüksek hızda sürüldüğünde sürtünmeden kaynaklanan büyük miktarda ısı, ahşap çivideki lignin, maddeden maddeye bağ oluşturacak şekilde çevreleyen ahşapla kaynaşmasına neden olur. 

LIGNOLOC® ahşap çivinin öne çıkan özelliği: Üretimden geri dönüşüme kadar olağanüstü çevre dostu özelliklere sahiptir. Avrupa kayın ağacı, kısa nakliye yolları ile yenilenebilir bir hammaddedir. Ahşap çivi daha birçok önemli faydası ile caziptir: Isı köprüsü görevi görmez ve göze hoş gelmeyen ahşap renk bozulmalarını veya korozyon izlerini önler. Çiviler ayrıca çivilenmiş ahşap bileşenler daha sonra işlenirken alet aşınmasına neden olmaz.