CONU – Düz Yüzeyler için Karşıt Somun
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

CONU – Düz Yüzeyler için Karşıt Somun

Altıgen somuna kendinden kilitli alternatif

CONU karşıt somunu, yeni ve yenilikçi bir "bağlantı elemanı kilitleme cihazıdır" (patent bekleniyor). Geleneksel altıgen somunlarla karşılaştırıldığında, bu karşıt somun, uygulamaya bağlı olarak daha az alan gereksinimi ve akış direncinin yanı sıra daha düşük yaralanma riski gibi çok çeşitli avantajlar sunar.

CONU, kendinden kilitleme etkisi sayesinde herhangi bir ek güvenlik gerektirmez ve 'kendiliğinden gevşemeyi' önler. Benzersiz şekli nedeniyle karşıt somun, herhangi bir çıkıntı olmadan havşaya oturur. Sonuç: neredeyse düz bir yüzey.

Güçlü kendinden kilit etkisi ‘kendiliğinden gevşemeyi’ önler

CONU'nun sağlamlığının ve çok yönlülüğünün anahtarı tasarımıdır: Somun ile havşa arasındaki açı farkı ve ayrıca konik yüzeydeki ilave tırtıklar nedeniyle, kendinden kilitleme mekanizması başlar ve somun havşa içine çekildikçe güçlenir. Bu, ek yerlerinin 'kendiliğinden gevşemesini' önler. Ek olarak, somunu tutmak için bir anahtara ihtiyaç duymadan ek yeri sıkılabilir ve kilitlenebilir. Junker testinde (DIN 65151), güçlü titreşimlere rağmen sabit ön yük kuvveti doğrulandı.

Dört ortak – bir yenilik

CONU by Fürstenberg Fittings tarafından Hamburg’da geliştirilmiştir (patent bekleniyor). Avrupa’daki bağlantı elemanı ve sabitleme teknolojilerine yönelik önde gelen ticaret firmalarından biri olan REYHER ile cıvatalı bağlantıların sabitlenmesi alanında pazar lideri NORD-LOCK GROUP tarafından dağıtımı yapılmaktadır. Karşıt somun, Baden-Württemberg'deki Spaichingen'den köklü bir otomotiv tedarikçisi ve kilit somunları ve şekillendirilmiş parçalar üreticisi olan HEWI G. Winker tarafından üretilmektedir.

Lansman aşaması için CONU, M 6 ila M 16 boyutlarında ve iki farklı versiyonda sunulacak. Bu, karşıt somunun 8.8 ve 10.9 kalite, yüksek germeli vida ve cıvatalarla kullanılabileceği anlamına gelir.