Condat Platin EcoVadis Madalyası Aldı
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Condat Platin EcoVadis Madalyası Aldı

165 yılı aşkın süredir endüstriyel yağlarda uluslararası uzman olan Condat, EcoVadis Kurumsal Sosyal Sorumluluk (KSS) platformunda "Platin" düzeyinde bir tanınma elde etti. Bu sonuçla Condat, EcoVadis tarafından dünyanın en iyi derecelendirilmiş şirketlerinin ilk %1'inin bir parçası olmuştur.

Performansta sorumluluğa adanmışlık

Birkaç on yıl önce başlatılan Condat'ın sorumluluğa adanmışlığı, Grubun temel değerlerinden birine dayanmaktadır: KALICIYI YAPMAK. Bu tarihi değerin rehberliğinde şirket, 1854'ten beri uzun ömürlü olmasına büyük katkı sağlayan uzun vadeli bir strateji izliyor. Dolayısıyla Condat, çevresel etkisi azaltılmış endüstriyel yağlayıcıların geliştirilmesinin öncülerinden biridir ve 20 yıldan uzun bir süre önce ilk biyolojik olarak parçalanabilen yağlayıcılarını piyasaya sürmüştür. Güçlü insani değerlere bağlı olan aile grubu, iddialı bir sosyal politika etrafında yapılandırılmıştır.

Condat, 2018'de uluslararası EcoVadis platformuna katılarak KSS yaklaşımını daha da ileriye taşıdı. KSS performansı her yıl bağımsız bir kuruluş tarafından 4 temaya bölünmüş 21 kritere göre değerlendirilir: Çevre – İK ve İnsan Hakları – İş Etiği – Sorumlu Satın Alma. Bu KSS değerlendirmeleri gerçek kanıtlara dayanmaktadır ve uluslararası düzeyde tanınmaktadır. Başlangıçta gümüş olan Condat, Ekim 2021'de EcoVadis tarafından verilen en yüksek ödül olan 'Platin' seviyesini elde edene kadar ilerleme göstermiş bulunuyor.

Şirketin hedefi, ekolojik ayak izini azaltmak ve kurumsal olarak sosyal ve çevresel konuları dikkate alan sürdürülebilir değer yaratmaya yönelmektir. Diğer şeylerin yanı sıra, eko-tasarımlı benzersiz öz değerlendirme sistemi Lubriscore® ile kanıtlandığı gibi, ürünlerinin ömrünün her aşamasında Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini bütünleştirir. Condat ayrıca tüm değer zincirini etkilemek istiyor ve birlikte gelişim ruhu içinde müşterileri ve ortakları sorumlu performans yönünde desteklemek için kadın ve erkeklerden oluşan bu topluluğa güveniyor.

Tüm Condat Grubu için ödül

Platin madalya, EcoVadis tarafından Condat Grup'un tüm yan kuruluşlarına verildi. Aslında, grup 1854'ten beri Fransa'da bulunuyorsa da Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Brezilya'daki konumları ile müşteri yakınlığını desteklemek için uluslararası olarak yavaş yavaş gelişti. Grup daha sonra bugün farklı kozmetik ürün çeşitleri (BcomBio, Placentor...) ve diğer ürünler (Brands Green Tribu, Solens ...) sunan organik ve doğal ürünlerin üretimi ve dağıtımında uzmanlaşmış Laboratuarlar (Laboratuvarlar BEA ve Sicobel) aracılığıyla çok fazla sayıda kişiye açık çeşitli ürünler üzerinden esenliğe yönelik Sağlık-Güzellik pazarına doğru kendini çeşitlendirdi.