Telsama 40 ülkeye ihracat yapıyor
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Telsama 40 ülkeye ihracat yapıyor

Telsama Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaan Kunlar ile söyleşi
 

1996 yılında yaylık malzeme ticareti ile faaliyetlerine başlayan Telsama, 2009 yılında kurduğu üretim tesisini her yıl yüzde 40 büyüyerek devam ettiriyor.

Klips, sac parça, burç, agraf, 2D ve 3D tel ve boru şekillendirmeler, baskı yayları, çekme yayları, torsiyon yayları ve kelepçe üretimi yapan Telsama, ister 1 adet ister 1 milyon adet vizyonuzla hizmet vermektedir. 

Tasarımdan prototip üretimine, numuneden seri imalata ve sonrasında bitmiş parça üzerinde ki olası değişikliklere kadar tüm taleplere ISO 9001 ve ISO/TS 16949 sistem garantisi ile cevap veren Telsama, kendi ürün gamında kendine güveni tam olarak yoluna devam etmektedir.

%70 olan ihracat oranını pandemi döneminde %80’lerin üzerine çıkaran Telsama, Meksika ve Amerika pazarında önemli anlaşmalar imzaladı. Sürekli olarak ihracata yönelik çalışarak Amerika, Meksika, İskandinav ülkeleri, Avrupa Topluluğunun tamamı, Fas, İsrail, Suudi Arabistan, Singapur, Tayland, Vietnam başta olmak üzere çok sayıda ülkeye ihracat yapmaktadır.

2022 yılında da büyüme hedeflediklerini belirten Telsama Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kaan Kunlar, 60 personel ile 3500 m2’de üretim yaptıklarını söyledi.

Kurulduğundan bu yana %90 otomotiv endüstrisine çalıştıklarını söyleyen Kaan Kunlar; müşterilerin OEM, Tier1, Tier2 olması ve dünyanın dört bir yanına yayılmış durumu nedeni ile salgın hastalıktan firmalarının etkilenmediğini belirtti.

Müşterilerimiz yüksek kalite, üstün hizmet, parça ve olası problemleriyle her an ilgilenilmeyi hak etmektedir diyen Kaan Kunlar, kalite, iyi fiyat, zamanında teslimat ile sorunsuz hizmet verme konusunda inançlı ve iddialı olduklarını dile getirdi ve “Tedarikçiniz Olmak İstiyoruz” sloganını rahatlıkla söyleyebildiklerini belirtti.

Bir iş ortağı olarak yıllık termin verilen parçalar için, müşterileri adına en az 3 aylık stoğu kendi depolarında emniyet stoğu olarak tutabildiklerini garanti ettiklerini, böylelikle müşterilerinin stok maliyetini düşürdüklerini söyleyen Kunlar; “firmamızda konsinye stok tutabileceğimiz gibi, Kanban, JIT, Altın Stok ve diğer sistemler ile de çalışmaktayız” dedi.