fischer Automotive Sırbistan’da yeni fabrika açtı
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

fischer Automotive Sırbistan’da yeni fabrika açtı

Güneydoğu Avrupa’da genişletilmiş imalat kapasitesi

Alman otomotiv tedarikçisi fischer Automotive, Sırbistan'ın Jagodina kentinde yeni bir fabrika açtı. Kara Orman şirketi, küresel otomotiv pazarının önemli merkezlerine yakın kalırken, Avrupa'daki üretim kapasitesini önemli ölçüde genişletti. Fischer Automotive'in Avrupa dışında ABD ve Çin'de ek yan kuruluşları bulunmaktadır.

 “Jagodina'da yeni fischer Otomotiv fabrikasını açmaktan gerçekten memnunuz. Fischer ile aynı önemde bir şirket, Sırbistan'ı önemli ölçüde güçlendiriyor. Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vučić, 10 Haziran'da sıkı koronavirüs düzenlemeleri altında gerçekleşen açılış töreninde yaptığı açıklamada, şirkete ve çalışanlarına başarılar ve her şeyin en iyisini diliyoruz" dedi. Yeni fabrika salonundaki etkinliğe Sırbistan Ekonomi Bakanı ve Sırbistan hükümetinin diğer üst düzey temsilcileri de katıldı. 

Yeni alan, fischer Otomotiv'e daha fazla büyüme fırsatı sunuyor. Gelişmekte olan sanayileşmiş ülke olma yolunda ilerliyen Sırbistan, yüksek düzeyde eğitim, kalifiye personel, iyi altyapı ve olumlu yatırım ortamı, fischer Automotive'e Sırbistan'daki faaliyetleri için ideal bir başlangıç sağlamaktadır. Otomotiv endüstrisinden başka şirketler de bölgede bulunmaktadır ki bu, enjeksiyon kalıplama teknolojisi açısından mevcut gerekli üretim bilgisinin önemli sinerjilerle sonuçlanması anlamına geliyor.

Açılış töreninde konuşan Prof. Klaus Fischer, “Almanya artık bir üretim yeri olarak çok pahalı hale geldiğinden, Jagodina'daki yeni fabrikamız rekabet gücümüzü daha da genişletmemize olanak sağlıyor” dedi. fischer Automotive'in de bir parçası olduğu küresel fischer Şirketler Grubu'nun sahibi, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vučić'e ve hükümet temsilcilerine, yeni alanın bu kadar kısa bir süre içinde kurulmasına olanak sağlayacak şekilde ülkeler arası doğrudan ve esnek işbirliği için teşekkür etti.

Ayrıca, koronavirüs kısıtlamalarına rağmen yeni siteyi rekor sürede birlikte kurmayı başaran Sırbistan'daki ve Alman merkez ofisteki personele şükranlarını dile getirdi. Proje geçtiğimiz Mayıs ayında başladı. O zamandan beri makine parkının yanı sıra odalar ile yönetim ve lojistik süreçleri kuruldu. İlk ürünler, sadece on ay sonra, bu Şubat ayında üretilmişti. Prof. Fischer, “Sırp ve Alman personelin tamamı bir ekip olarak mükemmel bir şekilde birlikte çalıştı” dedi.

Yeni fischer Otomotiv binası, enjeksiyon kalıplama, montaj, lojistik ve idari departmanları barındıran toplam 8.500 m²'lik bir alanı kapsıyor. Yeni Jagodina sahasını “hayatımızın önemli bir dönüm noktası” olarak nitelendiren fischer Automotive Yönetim Kurulu Başkanı Johannes Konrad, “İşgücü 450 personele kadar büyüyecek ve fischer Automotive'i bölgede önemli bir işveren haline getirecek” dedi. şirketin başarılı gelişimi”. Gelecekte, yeni tesis Mercedes, Volkswagen Group ve BMW gibi müşteriler için nozül üretecek.

fischer Otomotiv bölümünün ürün yelpazesinde hava nozüllerinin yanı sıra bardaklıklar, tepsiler, elektrikli araçlar için priz kapakları ve araç içinde organizasyon ve konfor sağlayan çok işlevli bileşenler yer alıyor. Ünlü elektrikli araçlar da dahil olmak üzere birkaç milyon otomobil, her yıl fischer Otomotiv ürünleriyle donatılıyor.

Görseller: fischer Automotive
Sırbistan’daki yeni fischer Otomotiv fabrikası.