Akıllı cephe teknolojisiyle modern görünüm
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Akıllı cephe teknolojisiyle modern görünüm

fischer alttan kesmeli ağır hizmet ankrajları, Delta Holding’in Belgrad'daki yeni inşaatında cepheyi sağlamlaştırıyor

Yeni Delta Evi Belgrad'da yapım aşamasındaydı. Yaklaşık 20.000 fischer alt kesimli ankraj FZP II T PA, SwissPearl fiber çimento panellerin modern bina kaplamasına güvenli ve gizli bir şekilde sabitlenmesini sağlar. Sabitleme çözümü, yüksek kaliteli görünümü basit kurulum ve kalıcı, sağlam tutuş ile birleştirir. Cephe altyapısını betona sabitlemek için ek 8.000 fischer FBN II cıvata ankrajı kullanıldı.

Delta Holding, Sırbistan'ın en önemli ekonomik etmenlerden biri olup bölgedeki en büyük yatırımcılardan biridir. Holding şirketi, tarım sektörü, gayrimenkul ve toptan satış gibi çeşitli alanlarda hizmetler gerçekleştirmektedir. Yeni genel merkez şimdi daha fazla büyüme için alan sağlıyor ve 2019 ile Temmuz 2021 arasında tamamlanan yeni bir ofis binasını içeriyor. Fiber çimento paneller, binanın havalandırılan cephesine modern ve seçkin bir görünüm kazandırıyor. Müşteri Belgrad'dan Delta House'du. Belgrad'dan Centroprojekt d.o.o projeden sorumlu planlama ve mühendislik ofisiyken, Belgrad inşaat şirketleri Energoprojekt Visokogradnja a.d. ile Dma Koping d.o.o. da buna dahil oldular.

fischer alttan kesme ankrajlar, cephe panellerinin dışarıdan görünmeden güvenli bir şekilde sabitlenmesini sağlar. Alttan oyulmuş ankrajlar, basit ve hızlı kurulum sağlarken binaya uyumlu bir görünüm sağlar. Projede FZP II T PA versiyonu kullanıldı. Bu fischer Zykon panel dübel özellikle ince fiber çimento cephe panellerinin gizli tutturmalar için uygundur ve bu nedenle Belgrad'daki kullanım amacına özellikle uyum sağlar. FZP II 11 x 5 M6/T/11 PA ve FZP II 11 x 5 M6/T/13 PA versiyonlarıyla fischer FZP II,  kullanıldı.

fischer Şirketler Grubu'nun Avusturya'daki yan kuruluşunda Teknik Danışman Alen İliç, “Fiber çimento panellerin cepheye sabitlemede perçinler ve vidalar görünür olma eğilimindedir. Zykon panel ankrajımız FZP II T PA'da durum böyle değil, çünkü dış cephe panelindeki sabitleme noktaları gizleniyor,” diyor. “Bu, konik alttan oyulmuş matkap deliğinde basınç genişlemesiz form-fit sabitleme ile sağlanır. Kısa geometrisi ve ek teknik özellikleri sayesinde FZP II T PA, 8 mm ve üzeri kalınlıktaki ince panellerde kullanılabilir”. 

Delta Holding'in genel merkezindeki yeni ofis binasının inşaatı sırasında, yaklaşık 8 mmlik SwissPearl fiber çimento panellerde yaklaşık 5 mm'lik bir gömme derinlikli ankraj kullanıldı. Alttan kesme teknolojisi ile ankraj panelin arka tarafına yerleştirilerek, fiberçimento panellerin bükülmesini önleyecek şekilde ideal statik konum seçilebilir. Ankrajın optimum statik sabitlemesi ile birlikte, form-fit ve genişlemesiz ankraj, yüksek tutma kuvveti sağlar ve büyük panel formatlarının kullanılmasına olanak sağlar.

Cephe altyapısının yüklerini beton taşıyıcı yapıya güvenli bir şekilde aktarmak için paslanmaz çelik fischer cıvata dübeli FBN II 12/10 kullanıldı. Ağır hizmet tipi ankraj, sabitlemelerin yüksek derecede ekonomik tasarrufla gerçekleştirilmesine olanak verirken, uzun diş ve iki ankraj derinliği esnek bir uygulama yelpazesine izin verir.

"Müşterimizi etkileme nedenlerimizden biri, arkadan havalandırmalı cepheler için hepsi bir arada sistemler alanında zaten bir uzman olarak sağlam bir yerimizin olmasıdır. Ayrıca SwissPearl tarafından tavsiye edilmekten ve planlamacılar ve inşaat firmalarıyla olan mükemmel ilişkilerimizden de faydalandık”, diyor Alen Ilic. Uygun ürün çözümlerine ek olarak, sabitleme uzmanı ayrıca kapsamlı bir hizmet yelpazesi ile müşterisini desteklemiştir. Alen İliç özetliyor:
“Planlama ve danışmanlıktan şantiyede desteğe ve proje tamamlanana kadar kurulumların başarıyla gerçekleştirilmesine kadar inşaatın çeşitli aşamalarında müşterimize başarıyla eşlik ettik”. 

Görseller: fischer