HEPSİ BİR ARADA: KSP12-R | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

HEPSİ BİR ARADA: KSP12-R

Sacma Dünya Prömiyeri: Diş Açma Üniteli Yeni Çift Darbeli Pres Modeli

Sacma grubu, M4'ten M24'e bağlantı elemanları imalatında kullanılan Kombine Preslerin tasarımı ve üretiminde lider olarak bilinmektedir. Kombine Presler, bitmiş parçaları doğrudan telden üreterek bağlantı elemanlarını ve özel otomotiv vida ve cıvatalarını çalıştırmak için uygundur. Bu makineler, bağlantı elemanları üretim sürecindeki yüksek verimlilik gereksinimleri, üretim yöntemlerinin konsolidasyonu, taban alanı kullanımı ve iş akışı açısından şekillendirme, işaretleme ve diş açma işlemlerini tek bir makinede yapmasıyla en iyi çözümdür. 

Tüm ürün yelpazesini tamamlamak için Sacma, maksimum mil uzunluğu 60 mm olan M3-M8 arası bağlantı elemanlarını işleme amaçlı yeni kombine pres modeli KSP12-R'yi piyasaya sürüyor. Makine, dünya çapında bilinen KSP11-R'nin yeni neslini temsil eden, entegre bir diş açma istasyonuna sahip bir çift darbeli presdir. Sacma, farklı endüstri alanlarında yaygın olarak kullanılan küçük ve kendinden kılavuzlu vidalara artan talebi karşılamak için 1D2B kombine presi ürün gamına yeniden getiriyor.

KSP12-R, binlerce makine tarafından kanıtlanmış tipik SACMA çözümlerini piyasadaki en gelişmiş mekatronik teknolojisiyle birleştirir. Tek parça ana gövde, perlitik dökme demirden olup normalize edilmiş, en az 12 ay doğal yaşlandırılmış, yüksek hassasiyetle işlenmiş olması tüm makine ömrü için sağlamlık ve stabilite garantisidir. Ana kurulum ayarlamaları artık hızlı ve kolay bir geçiş için motorize edilmiştir: Tork motoruyla tahrik edilen S-besleme tel besleyici, motorlu tel stok göstergesi ve DKO, Ingramatic silindirlerinden ödünç alınan kendi kendine öğrenme işlevine sahip tork motoru tarafından tahrik edilen diş açma marşı. Kalite yönetimi, yük izleme sistemi ve NC parçalarının sırasıyla presten ve silindirden sonra boşaltılmasıyla arayüzlenen iki geçit ile sağlanır. İsteğe bağlı gelişmiş bir yük kontrol sistemi, makineyi aşırı yüklere karşı korur ve şekillendirme ve haddeleme işlemlerini izliyor. Kendinden kılavuzlu vidalar üretilirken farklı boyutlarda hurda ayırıcılar mevcuttur.

Tüm bu özellikler, KSP12-R'yi Müşteri yatırımının en iyi değeri yapar, özellikle de parçaları geleneksel olarak bir dizi bağlantılı makineyle çalıştırırken. HEPSİ BİR ARADA yüksek üretkenlik, hızlı geri dönüş sağlar ve efsanevi uzun ömür, şu konsept sayesinde gelecekteki karları garanti eder:

VS imalat zemini / sqm : 1D2B kombine pres tarafından kullanılan zemin ile bağlantılı makineler hattı (1D2B tabla + konveyör + makara) arasındaki ilişki normalde 1'e 3'tür. 

VS imalat zemini / ppm: sonuç olarak, alan başına daha fazla parça üretilmesi, tesisin tamamını daha karlı ve verimli hale getirir.

VS iş gücü : bir kombine pres, bir operatör gerektirir. Avrupa'da genellikle iki veya üç küçük kombine pres için bir operatör görüyoruz. Ayrı makineler olması durumunda, bu kadar çok hattın başında durmada sadece bir operatör yeterli olmaz..

VS bakım : Kullanıcılar ayrıca bağımsız makineler satın alırken daha fazla bakım personeline ihtiyaç duyacaktır: daha fazla makine için daha fazla insan gerekir. Kombine makine, iki işlem yapan bir makinedir, bu nedenle yalnızca bir makinenin bakımı yapılır.

VS değiştirme süresi : 2 farklı makineyi ilgili besleme sistemleriyle kurmak için gereken toplam süre, kombine makineden daha fazladır. 

VS çevre dostu : Tek bir ses geçirmez mahfaza içine yerleştirilmiş pres ve diş açıcılı kombine bir makineye sahip olmak, tüm soğutma sıvınızın ve yağlarınızın güvenli bir şekilde geri dönüştürülmesine ve tek bir kapalı alanda kontrol edilmesine olanak tanır: yağ sızıntısı yok, daha az kirlilik, temiz ve güvenli çalışma ortamı.

VS başlatma süresi : tüm Sacma makineleri “hızlı takılabilir” ekipman olarak tanınır. Birkaç saat içinde KSP12-R üretime başlamaya hazırdır. Avantaj, fabrika düzenini güncellemek gerektiğinde devam eder. Kombine makine, zemine sabitlenecek, hava tesisine ve güç kaynağına bağlanacak yalnızca bir makine anlamına gelir.

VS enerji tüketimi : iki işlem için sadece bir motor birçok motordan daha verimlidir. Kombine bir pres iki makineden daha az tüketiyor ve gücü gözlemleme daha kolay ve rahat hale geliyor

VS Alet ömrü: preslenen parçalar hala sıcak ve yağlı iken hemen ovalamaya geçer. Bu sayede yassı kalıplar çok daha uzun süre dayanır, işletme maliyetlerini düşürür ve üretim verimliliğini artırır.
Altmışlı yıllardan beri hala dünya çapında işleyen yüzlerce 1D2B Sacma presleri , torunları KSP12-R'nin gelişini bekliyor. 
Sipariş alımları başlamış bulunuyor ve ilk makine 2021'de teslim edilecek!