Nitto Seiko, implant malzemeleri için tıbbi  magnezyum geliştirdi | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Nitto Seiko, implant malzemeleri için tıbbi  magnezyum geliştirdi

Nitto Seiko, Kyoto Eyaleti Tıp Üniversitesi ve Toyama Üniversitesi ile ortaklaşa araştırılan ve geliştirilen "Tıbbi biyoçözünürlüklü yüksek saflıkta magnezyum" geliştirmeyi başarmış bulunuyor. Dünyada ilk olan bu teknoloji için patent başvurusunda bulundular.

Tıbbi bir implant olarak dikkatleri üzerine çeken magnezyumun, canlı bir vücutta çok kısa bir süre çözünmesi ve etkilenen bölgenin tedavisine başlamadan kaybolması gibi bir sorunu vardır.

Ortak araştırmada, canlı vücutta çözünme ve emilim süresini kontrol edebilen saf bir magnezyum materyali geliştirdiler ve spesifik implant parçaları için kullanılabileceğini teknik olarak belirlediler. Şirkete göre bu, saf magnezyum kullanarak çözünme süresini kontrol eden dünyadaki ilk teknoloji.

Bu araştırmada üretilen saf magnezyum, benzersiz metal arıtma teknolojisini kullanarak Al, Zn ve Pb gibi safsızlık elementlerinin toplam miktarını ağırlığın %0,05'ine veya daha azına indirmeyi başardı.
Magnezyum alaşımlarından farklı olarak bu, %99.95 veya daha yüksek bir saflığa sahip saf magnezyumdur, bu nedenle canlı organizmalar için son derece yüksek afiniteye sahip olup mükemmel biyogüvenlikle implant ürünlerine uygulanması beklenebilir.

Tıp alanında X-ray görüntüleme ile görüntülemeyi etkilemesi pek olası değildir ve X-ışını iletiminde kemik ve vücut sıvısından çok az fark olduğu için görüntüleme bölgesini gözlemlemek kolaydır.
Reçineden daha güçlü, titanyum alaşımı ve paslanmaz alaşımdan daha yumuşak olan magnezyum malzemenin özelliklerinden dolayı, hastanın tedavi bölgesine uygun bir implant şekline kolayca işlenebilir olma avantajına sahiptir.

Şirket gelecekte aynı malzemeyi kullanan tıbbi implantların piyasaya sürülmesi için tıbbi cihazların onaylanması gibi hazırlıklara devam edecek. İntramedüller çivi, vida, kemik plakası vb. uygulamalar beklenebilir. Daha önce metal implant cerrahisi için gerekli olan osteosentez sonrası implant çıkarma ameliyatı ihtiyacını ortadan kaldırıp hastaların yükünü azaltabilir.