Sıkma somunları ESB ve ESD – heyecan verici bir DUO | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Sıkma somunları ESB ve ESD – heyecan verici bir DUO

Harika bir alet eklemek önemlidir; pahalı özel aletler olmadan ya da çok güçlü bir adam olmadan ulaşılamaz. Şu senaryo muhtemelen her imalat çalışanına tanıdık gelecektir: Uzun bir kol, somunları kapatmak için güçlü bir işçi yakası, terli, incinmiş bir sırt ve sonrasında özellikle pahalı işler, dört somundan ilki kapandı.

Bu sorun için Almanya'dan ENEMAC şirketi uygun maliyetli bir mekanik çözüm buldu. Elektrikli sıkıştırma somunları ESB ve ESD.

Sıkıştırma somunları, mahfazanın üstündeki küçük bir somun ile kolayca ve fazla çaba harcamadan sürülebilen bir dış mahfaza içinde gizli bir gezgin dişli ile çalışır. Böylece, iç diş, karşı parçanın kenetlenmesi için hafifçe geri çekilecektir. İlke basittir, etki çok büyüktür, çünkü bu konseptle 6 - 20 t'lik bir kuvvet manuel olarak kolayca elde edilebilir.

Somunu mevcut cıvataya vidalayın, ardından üstteki küçük somunu standart bir tork anahtarıyla, bazı durumlarda normal bir lokma anahtarla belirtilen torka kadar çevirerek iş parçanızı veya aletinizi güvenli ve özellikle hızlı bir şekilde gerin.

ESB Tipi, vidanın kör delik tarafından sınırlandırılması nedeniyle, sürekli olarak büyük iş parçaları veya aletler için tasarlanmıştır. Ölçüleri değiştirirken, sınırsız stroklu olduğu için açık delik dişli ESD serisine karar verilmelidir. 
Her iki tip de hemen hemen her yerde kullanılabilir, örn. bant konveyörlerin, preslerdeki ve zımbalardaki aletlerin, iş parçalarının, kaynak sırasında vb. gerdirilmesi için.

Döküm endüstrisi için yüksek sıcaklık tasarımları veya gıda ve laboratuvar teknolojisi için gıda sınıfı gres ile yağlama gibi birçok özel varyantın talebiyle burada uygulanabilir.
Elektrikli sıkma somunları, ister orijinal ekipman olarak isterse sonradan takılan bir parça olarak her zaman kullanılabilir.