İstatistiksel İşlem Kontrolü
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

İstatistiksel İşlem Kontrolü: Dimac'in SPC ailesi ile daha az kontrol süresinde daha fazla veri toplanır

İstatistiksel İşlem Kontrolü (SPC), şirketlerin parçalarının kalitesini garanti altına almak, üretimin ilerleyişini tahmin edilir kılmak ve sürekli iyileştirme mantığıyla müdahale etmek amacıyla üretim süreçlerini gerçek zamanlı olarak izlemelerine olanak tanıyan bir metodolojidir.

Uluslararası Otomotiv Görev Gücü tarafından geliştirilen otomotiv sektöründe revize edilmiş kalite yönetim sistemi IATF 16949:2016 standardı tarafından tavsiye edildiği gibi, SPC metodolojisinin etkinliği, istatistiksel olarak anlamlı ve güvenilir verilerin kullanımına bağlıdır.

Bu amaca ulaşmak için Dimac, SPC-LAB ailesini, insan hatasız SPC kontrolleri gerçekleştirirken, toplanan verileri nesnelleştirip şirketin ERP sistemine entegre etmek amacıyla geliştirdi.

SPC-LAB, SPC kontrolleri için mobil bir ünite olup soğuk dövme veya tornalama ile yapılan silindirik geometriye sahip parçalar için uygundur. Hızlı ve doğru olan SPC-LAB, üretim alanında basit ve karmaşık geometrilerin ölçülmesini sağlar. Metroloji odası ve operatör becerisi gerekmez: tek bir tıklama ve tüm önlemler, yaklaşık %90'lık bir zaman tasarrufu ile şirketin ERP sistemi için hemen kullanılabilir.

SPC-EVO, ince kesme ile çoklu şekillerde üretilen pullar ve elastik halkalar gibi düz parçaların SPC kontrolü için tasarlanmış otomatik mobil ünitedir. Birden fazla parçanın otomatik ölçümü, inanılmaz bir zaman tasarrufu sağlar.

Değiştirilebilir blisterler, kontrol edilecek parçalarla hattan doldurulur, blister parçayı bir cam döner tabla cihazına besler. SPC boyutsal ve yüzey denetimi, iki telesentrik optik ve özel aydınlatıcılara sahip iki yüksek çözünürlüklü dijital kamera ile her parçanın her iki yüzünde gerçekleştirilir.

Son olarak, SPC-ROBOT, Endüstri 4.0 için tasarlanmış, istatistiksel raporların otomasyonu, PPAP (Üretim Parçası Onay Süreci) ve insan müdahalesi olmadan temassız otomatik ölçümler yoluyla merkezi veri toplama için mükemmel olan yenilikçi mobil ve robotize birimdir. İsteğe bağlı olarak bu mobil ünite, Isıl İşlem Kontrolü veya Çatlak Tespiti için bir NDT Girdap akım istasyonunu barındırabilir.