Fumalock® – Gelecek nesillere miras bırakmak | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Fumalock® – Gelecek nesillere miras bırakmak

Atotech'den altı değerlikli sert krom kaplama işlemleri için PFAS ve flor içermez devrim niteliğindeki yeni nesil is önleyiciler.

Fumalock® katkı maddelerinin oluşturduğu yoğun köpük bariyer tabakasını gösteren krom kaplama banyosu

Özel yüzey bitim çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçisi Atotech, küresel pazarda altı değerlikli sert krom işlemleri için PFAS olmayan, flor içermeyen ilk duman bastırıcı olan Fumalock®'un küresel lansmanını duyurdu.

Atotech Aşınmaya Dayanıklı Kaplamalar Global Ürün Direktörü Josep Sans, “Küresel pazar için ilk flor içermeyen, PFOS olmayan, PFAS olmayan duman bastırıcıyı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Fumalock® sayesinde, müşterilerimizin artık sert krom kaplama işlemlerinde PFAS maddelerini kullanmasına gerek kalmayacak,” dedi. 

Fumalock®, tehlikeli aerosollerin dışarı atılmasını önlemeye yardımcı olan yoğun bir köpük bariyer tabakası oluşturmak üzere tasarlanmış oldukça etkili bir duman bastırma işlemidir. Yeni duman bastırıcı, mevcut işlemlere kıyasla iki ila dört kat daha düşük emisyon değerlerine ulaşır. 

Fumalock® kontrollü bir köpük örtü ile yüzey geriliminin 40 (30-37) mN/m'nin altındaki değerlere düşürülmesi arasında mükemmel bir denge sağlar. Geniş bir çalışma penceresi ve ayarlanabilir bir köpük örtü kalınlığı sergiler. Ek olarak, duman bastırıcı, sert suya karşı güçlü bir dirence ve metal kirliliklerine karşı mükemmel toleransa sahiptir.

Fumalock®'un kaplama işlemi sırasında kromik asit buharını etkili bir şekilde azaltması, daha güvenli bir çalışma ortamı sağlar ve ayrıca kaplama tankının etrafını çevreleyen birimlerinin kromik asit dumanları ile kirlenmesi olasılığını azaltır. Sonuç olarak, kaplama ekipmanlarının ve ilgili havalandırma sistemlerinin ömrünün artmasına yardımcı olur.

Fumalock® ile Atotech, kontrolü ve çalıştırılması kolay, çevre dostu bir duman bastırma işlemi geliştirmiştir ve günümüzdeki mevcut duman bastırıcılara göre daha iyi performans sergilemiştir.

Fumalock®, sert krom kaplama endüstrisi için sürdürülebilir bir geleceğe yönelik Atotech'in yenilikçi katkılarından biridir.