Würth France, 60 milyon Euro yatırım yapıyor | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Würth France, Erstein'daki lojistik merkezine 60 milyon Euro yatırım yapıyor

Würth Fransa Genel Müdürü Claude Kopff, “2020'nin sonunda, lojistik merkezimizi modernize etmeye yönelik bu muazzam proje için onay aldık. Bu proje, Würth ailesinin Alsace bölgesiyle yakın bağlarını göstermekte ve ayrıca şirketimizin başarılı operasyonunu sürdürme isteğini yansıtmaktadır. Sağlam nakit akışımız ve yeterli öz sermayemiz sayesinde projeyi kendi kaynaklarımızdan finanse edebiliyoruz” diyor.

Almanya dışında dünya çapında faaliyet gösteren Würth Group'un en büyük şirketi olan Würth France, Erstein lojistik merkezinin modernizasyonuna yatırım yapmak suretiyle Würth'ün Bas-Rhin bölgesindeki etkisini güçlendirmeye ve merkezin büyüklüğünü 6.000 metrekare artırmaya hazırlanıyor. Diğerlerinin yanı sıra şirket, tam otomasyonlu bir yüksek raflı depo inşa etmeyi planlıyor. Würth France için bu genişleme, şirketin 1967'deki kuruluşundan bu yana en büyük yatırımını oluşturuyor.

Müşteriye mesafe yakınlığı

Optimize edilmiş lojistik stratejisi, temel olarak verimliliği artırmayı, teslimat sürelerini kısaltmayı, sipariş işlemeyi iyileştirmeyi ve daha ergonomik iş istasyonları oluşturmayı hedefliyor. Bu adımla şirket, yalnızca müşteri memnuniyetini artırmayı ve pazarda rekabetçi bir oyuncu olmayı değil, aynı zamanda uzun vadede istihdamı korumayı da hedefliyor.

Geçici koli depolama, tam otomatik depoda müşteri siparişlerinin konsolidasyonunu sağlar. Sabitleme ve montaj malzemeleri uzmanı, böylece mal akışlarının yapılması ve konsolidasyonu için kendi temelini oluşturur. Siparişler birden fazla paketten oluşuyorsa, önceden hazırlanmış paketler serviste kalan paketleri bekler. Müşteriler böylece daha az ayrı ayrı paket alacaklar. Bu iç konsolidasyon aynı zamanda çevresel etkiyi de azaltır.

Yeni ek binanın inşasına ek olarak, mevcut lojistik merkezin büyük bölümleri modernize edilecek. Şirket, yeni bir konveyör sistemi kurmanın yanı sıra, çalışanların iş istasyonlarını daha ergonomik hale getiriyor.

Erstein civarındaki en büyük lojistik yatırımı

Modernizasyon projesi ve buna bağlı olarak lojistik süreçlerin yeniden düzenlenmesi için toplam yatırım hacmi 60 milyon Euro'nun üzerindedir. İnşaat çalışmalarına 2022'de başlanacak olup 2024'te tamamlanması planlanıyor. 2020 mali yılında Würth France, 4.000'den fazla çalışanı ile 576 milyon Euro'luk satış gerçekleştirdi.