TKT CIVATA, VisionLab 3-D ölçüm sistemi kurdu | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

TKT CIVATA, VisionLab 3-D ölçüm sistemi kurdu

TKT CİVATA, yakın zamanda General Inspection, LLC tarafından üretilen VisionLab 3-D ölçüm sistemini kalite laboratuvarlarına kurdu. Bu ekleme, bağlantı elemanı denetim sürecini kolaylaştıracak ve genel kaliteyi iyileştirecektir.

TKT Genel Müdürü Sayın Kadir Telci'ye göre, “Bu yıl kalite laboratuvarımızda çeşitli iyileştirmeler yaptık ve her ikisini de gerçekleştirdiğimiz VisionLab ile bir öncelik, mastarlama süremizi kısaltmak ve doğruluğu artırmaktı. Doğruluk, izlenebilirlik ve zaman, kalite departmanımızın başarısının anahtarıdır. VisionLab sistemi, geri dönüş süremizi ve tüm denetim alanlarındaki yetkiniklerimizi büyük ölçüde iyileştiriyor.” 

Doğal olarak insan hatasına maruz kalan mikrometreler, kumpaslar ve optik karşılaştırıcılar gibi çoklu manuel göstergeler, bu, kullanımı kolay 3 boyutlu ölçüm sistemi ile değiştirilmiştir. 3 boyutlu modelleme, 3 boyutlu tel yiv grafikleri ve diğer benzersiz grafik ekranlar ile boyutsal muayene sürecinde insan hatası ortadan kalkar.

Sadece birkaç saniye içinde tüm boyutlar; uzunluklar, çaplar, yarıçaplar, açılar ve dış dişler dahil olmak üzere iki mikron içinde doğru bir şekilde görüntülenir ve ölçülür. Parça toleransları, uygun parça numarasıyla atanır ve hızlı geri çağırma için bellekte saklanır. Tolerans dışı olduğu tespit edilen herhangi bir özellik, anında bildirim için kırmızıyla vurgulanır. Tüm parça boyutlarının eksiksiz bir listesi, verilerin girilebileceği sistemde saklanır ve ardından TKT'nin kişiye özel veri toplama programına aktarılır.

VisionLab 3D mastarlama sistemi avantajları şunları içerir:

•    5 saniyeden kısa tam muayene süresi
•    360'a kadar profiller (360 optik karşılaştırıcı ile aynı anda ölçüm yapmak gibi)
•    Gelişmiş GD&T özellik ölçümleri
•    Basitleştirilmiş 3D GUI
•    Dahili kendi kendine kalibrasyon
•    Lisans ücretsiz
•    En iyi fiyatlandırma

Eksiksiz bir 3D mastar ile ölçüm çözümü arayan şirketler, bir demo hazırlanması için bize ulaşmalıdır. Gi, yerinde veya çevrimiçi/web gösterilerine ev sahipliği yapacaktır. Bir garanti, VisionLab gibi başka bir sistem olmadığıdır.