Bülte, Werit'in Bağlantı Elemanları Bölümünü Satın Aldı
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

Bülte. Werit'in Bağlantı Elemanları Bölümünü Satın Aldı

2021 yazı, Bülte tarihinde yeni bir dönüm noktasıdır. 1956 yılından bu yana plastik bağlantı elemanları ve koruma ürünleri imalatında faaliyet gösteren Bülte Grup, Almanya'da Werit firmasının özel plastik bağlantı elemanları bölümünü satın alarak faaliyet alanını genişletiyor. Bay Schneider (Werit) / Bay Stein (Werit) ile Bülte Grubu Başkanı Stefan Bülte arasındaki görüşmeler Haziran 2021 sonunda sonuçlandı. Satın alma, BÜLTE'nin iş politikasında stratejik bir dönüm noktası ve gelecek için yeni bir yönü temsil ediyor.
 
Bülte, bu yatırımla kalıp yelpazesini genişleterek şirketin hem kaliteyi hem de üretim verimliliğini daha da geliştirmesini sağlayacak. Doğu ve Kuzey Avrupa pazarlarındaki konumunu da güçlendirecektir. Bülte, başta Almanya olmak üzere mevcut üretim tesislerini sürdürmeye devam edecek ve böylece her zamankinden daha fazla kalite, esneklik ve reaktivite için "made in Germany" kriterlerini sürdürecek ve teyid edecektir.

Werit Group da Bülte gibi Avrupa çapında üretim tesisleri olan bir aile şirketidir. 1949 yılında mühendisler Wilhelm Schneider ve oğlu Helmhold tarafından kurulmuş olan ve merkezi Almanya'da bulunan şirket bu yıl 72. yılını kutluyor ki bu, bu yıl 65 yıllık kesintisiz varoluşu kutlayan Bülte ile bir başka benzerlik. Enjeksiyon kalıplama ve hava basınçlı kalıplama teknolojisi için termoplastiklerde uzmanlaşan Werit, diğer iş alanlarına odaklanacak. BÜLTE Grubu, uzun süredir devam eden bir pazar arkadaşını devralarak plastik bağlantı elemanları alanındaki pazar konumunu daha da güçlendirecektir.