Yeni Perçinli Saplama Cıvatası  | BAĞLANTI ELEMANLARI DERGİSİ
Güncellendi
preloader
saved
Operation Successful !

Thank you for choosing us

loader

Yeni Perçinli Saplama Cıvatası 

Japon Nitto Seiko firması, bastırarak geçirme kalitesini ve kilit işlevini iyileştiren yeni bir perçinli saplama cıvatası geliştirdi. 
Presle takılan ve entegre edilen perçinli saplama cıvataları, başta otomobil endüstrisi olmak üzere birçok endüstride kullanılmaktadır, ancak geleneksel ürünler, presle geçirme sırasında presle geçirme noktalarında pürüzlerin ve elemanların eğilmesi gibi problemlere sahiptir.

Şirket, geleneksel ürünlere göre daha fazla anti-dönme mukavemeti elde ederken, öğenin çarpıklığını ve pürüzlerini azaltan "yeni bir perçinleme saplaması" geliştirmeyi başardı.
Bu ürün, geleneksel perçinli saplama cıvatalarında kullanılan tekdüze kalınlıktaki lob şeklindeki kilit çıkıntılarının yerini alır ve halka şeklinde yalnızca lob şeklindeki kenarları bırakan kilit çıkıntılarını kullanır. Bu, presle geçirme sırasında uygulanan yükü azaltır ve elemanın eğrilmesini önler.

Ayrıca, pres geçme sırasında deforme olan bağlantı elemanı, kilit çıkıntısı içindeki girintiye yerleştirilebildiğinden, bu deforme olmuş kısmın erkek vida tarafına doğru çıkıntı yapmasını ve bir pürüz haline gelmesini önlemek ve dönüş yönündeki kilit kuvvetini geliştirmekte mümkün.