IDEF 17-20 Ağustos 2021’de
Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

loader

IDEF 17-20 Ağustos 2021’de

IDEF’21 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, TSKGV yönetim ve sorumluluğunda Tüyap Fuarcılık organizatörlüğünde 17-20 Ağustos 2021 tarihinde her zaman olduğu gibi fiziki olarak gerçekleştirilecek.

IDEF’21 için geri sayım başladı, tüm hazırlıklar son hızıyla devam ediyor. Gerek fuar merkezinde, gerek ilgili kurumlarda, gerekse katılımcı firmalarda hummalı çalışmalar sürüyor. IDEF’in en iyi şekilde yapılabilmesi için var güçleriyle çalışıyorlar. 

Fuar alanında çalışmalar çoktan başladı
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi hazırlıklarını tamamladı ve IDEF için gerekli tüm düzenlemelerin yapılmasına başlandı. 17 Ağustos itibari ile katılımcılar hazırladıkları stantlarının montajına başlıyor. Katılımcı firmalar ürün ve hizmetlerini doğru alıcılara direkt olarak IDEF’te ulaştırabilecekler. Tüm hazırlıklar verimli bir fuar dönemi geçirmek için titizlikle çalışıldı.

Hedefler Büyük
Bilindiği üzere IDEF, ülkelerinin savunma tedarikinden sorumlu makamları ağırlıyor ve uluslararası iş birliklerine ortam hazırlıyor. Bu yıl da mütekabiliyet esasına dayalı olarak, Millî Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve bağlıları ile Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından yapılan heyet davetlerine 63 ülkeden 105 heyetin katılımı kesinleşti. IDEF’21’e 24 Bakan katılacağını bildirirken, 7 Genelkurmay Başkanı ve Genelkurmay Başkan Yardımcısı, 20 Kuvvet Komutanı, 5 Emniyet Genel Müdürü ve Müsteşar seviyesinde üst düzey yetkililer yer alıyor. Fuara bu yıl, ülkelerin savunma tedarikinden sorumlu üst düzey yetkililerin ilgisinin daha da artması, IDEF’21’in oldukça verimli geçeceğini ve hedeflerine ulaşacağını şimdiden haber veriyor. 2019 yılında olduğu gibi heyetler, katılımcılar ve ülkemiz savunma sanayisi tedarikinden sorumlu makamlar arasında randevulu görüşmeler planlanıyor. 

Söylenenlerin aksine IDEF, tüm hızıyla yerli ve yabancı katılımcılarını ve ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlanıyor
IDEF, sadık katılımcılarına her yıl yenilerini ekleyerek büyüyen bir fuar. Bu yıl da yine eski katılımcılar aynı şekilde fuarda yerlerini aldılar. Bunun yanı sıra yeni katılımcılar da yerlerini almaya devam ediyorlar. Fuara 1 ay kaldı ve satışlar tamamlanmak üzere.
Bu yıl, artan katılım talepleri doğrultusunda geçtiğimiz fuardan farklı olarak, ürün sergilenmesi için 4’üncü salon da katılımcıların hizmetine açıldı. Bugün itibari ile inşaatı tamamlanan Görüşme Ofisleri B2B görüşmelerin daha verimli geçeceği ve daha büyük bir alan olan birinci salonda yapılacak. Tedarik makamları, fuar alanına kurulan makam odalarında katılımcılar ve yabancı heyetler ile görüşmeler yapacaklar.

COVID-19 tedbirleri kapsamında, usul ve esaslara uygun şekilde tüm önlemler alınarak, yüz yüze görüşmeler planlanıyor. Katılımcılarımız gerek heyetler gerekse tedarik makamlarımız ile görüşme  taleplerini oluşturmaya başladı. IDEF’21 de sektörün önemli isimlerinin konuşmacı olarak yer alacağı ve savunma sanayii alanında önemli gelişmelerin masaya yatırılacağı paneller planlandı. Fuarın 2.-3.-4. gününde yapılacak olan bu paneller IDEF TV tarafından da canlı olarak yayınlanacak. IDEF’in en önemli parçalarından biri olan iş birliği ve sözleşme imza törenleri de planlanıyor. Özellikle yabancı heyetlere denizcilikte geldiğimiz noktanın tanıtılması adına önemli bir uygulama olan liman faaliyetleri doğrultusunda MİLGEM tanıtımı da gerçekleştirilecek.